Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas nusprendė: įmokos privatiems pensijų fondams bus 2 proc.

Pirmojo laipsnio valstybinė pensija skiriama dar septyniems ginkluoto pasipriešinimo dalyviams – kariams savanoriams.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pensininkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas trečiadienį pritarė sprendimui palikti neribotą laiką galioti iki 2 proc. sumažintas „Sodros“ įmokas privatiems pensijų fondams.

Kaip Seimo posėdyje pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, nepritarus šiam įstatymo projektui, valstybė kitais metais būtų turėjusi rasti papildomus 604 mln. litų, mat nuo 2010 m. „Sodros“ įmokos privatiems pensijų fondams būtų siekusios 5,5 proc.

Tuo tarpu prieš įstatymo projektą pasisakęs parlamentaras Artūras Melianas akcentavo, kad toks Seimo sprendimas yra tolygus piliečių apiplėšimui. „Kalbama apie asmenines žmonių sąskaitas kaupiamuosiuose fonduose. Jei Vyriausybė nuspręstų nusavinti sąskaitas bankuose, tai būtų maždaug tas pats, kas dabar skolinimasis iš asmeninių lėšų pensijų fonduose, siekiant uždengti „Sodros“ deficitą. (...) Toks nusavinimas daugeliui Lietuvos žmonių yra nekorektiškas“, – sakė parlamentaras.

Kaip jau buvo skelbta, 2008-ųjų pabaigoje Vyriausybė nusprendė sumažinti „Sodros“ įmokas į pensijų fondus nuo 5,5 iki 3 proc., o 2009 metų pavasarį – iki 2 proc. Šią tvarką siūlyta taikyti iki 2010-ųjų pabaigos, o nuo 2011-ųjų grįžti prie 5,5 proc., taip pat žadėta gyventojams dėl to patiriamus nuostolius kompensuoti vėliau.

Konstitucinis Teismas yra priėmęs nagrinėti kelis prašymus, ar valdžios sprendimas sumažinti įmokas į antros pakopos pensijų fondus neprieštarauja Konstitucijai.

Pensijų kaupimo sistema sukurta 2003 m., siekiant išvengti „Sodros“ mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, palyginti su dirbančiųjų, smarkiai išaugs. Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš „Sodros“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką