Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Siekiama, kad Globalizacijos fondo parama pasinaudotų ir atleidžiami „Snaigės“ darbuotojai

Didėjant įtampai darbo rinkoje ir augant bedarbystės mastams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ieško būdų, kad kuo daugiau sunkmetį išgyvenančių įmonių ir iš jų atleidžiamų darbuotojų galėtų pasinaudoti Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF) lėšomis.
„Snaigė“
„Snaigė“ / BFL nuotr.

Ypač sudėtinga situacija yra susiklosčiusi Alytuje. Šio fondo lėšomis pirmoji pasinaudojo „Alytaus tekstilė“. Antrieji galbūt galėsiantys pretenduoti gauti tokią ES paramą – iš Alytaus akcinės bendrovės „Snaigė“ atleidžiami darbuotojai. Būtent tokią išvadą pateikė Lietuvos darbo birža, paprašyta įvertinti galimybes kreiptis į Europos Komisiją dėl finansinės paramos iš EGF skyrimo, teigiama pranešime spaudai.

Numatoma, kad nauja paramos skirstymo tvarka įsigaliotų vasaros pradžioje.

„Iš šio fondo lėšų galima remti ieškančių darbo asmenų profesinį mokymą, subsidijuoti labiausiai pažeidžiamų asmenų, kuriems sunkiausia įsidarbinti, užimtumą ir teikti įvairias paslaugas ieškant darbo“, – aiškino Globalizacijos fondo svarbą socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

Būtent tokią galimybę „Snaigei“ sudaro kaip tik šiuo metu keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriuo įsteigtas EGF.

Siūloma šio fondo lėšomis remti ir tuos darbuotojus, kurie neteko darbo dėl pasaulinės finansų ir ekonomikos krizės. Paramos teikimo laikotarpį - pratęsti iki 24 mėnesių, t.y. iki 2011 metų pabaigos, o paties fondo finansavimo normą didinti iki 65 procentų. Numatoma ir tai, kad šio fondo parama galėtų pasinaudoti ir mažesnėse bankrutuojančiose kompanijose dirbę asmenys, kuriose kolektyvą sudarė per 500 darbuotojų, dirbusių ne tik pagrindinėse, bet ir dukterinėse įmonėse. Pagal dabar galiojančią tvarką, ES paramos tikėtis gali virš 1000 darbuotojų atleidžiančios įmonės.

Numatoma, kad nauja paramos skirstymo tvarka įsigaliotų vasaros pradžioje.

Susiklosčius tokiai įtemptai padėčiai Alytaus darbo rinkoje, SADM kreipiasi ir į Ūkio ministeriją. Jos prašoma įvertinti planuojamų atleidimų iš „Snaigės“ ryšį su pokyčiais pasaulio rinkoje, sąsajas su pasaulio finansų ar ekonomikos krize. Ir tai padaryti nelaukiant kol įsigalios naujasis EGF reglamentas.

„Labai prašytume panagrinėti ir kokį poveikį atleidimai iš šios bendrovės gali turėti kitoms su ja susijusioms įmonėms – žaliavų tiekėjams ir produkcijos vartotojams. Visa ši informacija yra būtina rengiant paraišką finansinei paramai iš EGF gauti“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras R.J.Dagys.

SADM atkreipia dėmesį, kad šiuo metu taip pat yra stebimi atleidimai atskirų pramonės šakų sektoriuose. Todėl įvertinant tokių atleidimų mastą ir poveikį šalies darbo rinkai, siūloma kreiptis į EGF dėl finansinės paramos ne tik iš stambių įmonių atleidžiamos darbuotojus, bet ir dirbančius labiausiai sunkmečio paliestuose pramonės sektoriuose. Kitaip tariant interesantais gali būti ne tik iš vienos įmonės atleidžiami žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius