Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Toksika“ reikalauja paaiškinimo iš rangovo dėl aplinkosaugos rodiklių neatitikimo bandomame įrenginyje

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

UAB „Toksika“ įpareigojo rangovą UAB „Senovė“ ir Italijos bendrovę „Hafner Srl“ nedelsiant išsiaiškinti ir pašalinti priežastis, dėl kurių Šiauliuose bandomame pavojingų atliekų deginimo įrenginyje buvo nustatyta aplinkosaugos pažeidimų.

Tyrimus statomame įrenginyje gruodžio pradžioje atlikusi nepriklausoma sertifikuota Austrijos laboratorija „FTU Forschungsgesellschaft Technischer Umweltschutz Ges.m.b.H“ nustatė, kad deginimo metu susidarantys šalutiniai produktai neatitinka leistinų aplinkosaugos reikalavimų.

Austrijos laboratorijos pateikti tyrimų rezultatai buvo įteikti rangovui, apie neatitikimus taip pat buvo informuoti Šiaulių regioninio aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos ministerijos atstovai. Rangovas gavo įspėjimą, kad nuo mėginių ėmimo dienos bus skaičiuojamos baudos už padidintą taršą.

UAB „Toksika“ naujos gamyklos dar nėra priėmusi – statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktas, kurį tvirtina Valstybinė komisija, nėra pasirašytas.

„Už visa tai, kas vyksta statomame įrenginyje gamyklos teritorijoje, yra atsakingas rangovas. Reikalausime iš rangovo užtikrinti, kad įrenginys veiktų taip, kaip numatyta sutartyje“, – sako UAB „Toksika“ generalinis direktorius Žilvinas Čenkus.

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotą konkursą statyti pavojingų atliekų deginimo įrenginį bedrovės „Toksika“ padalinyje Šiauliuose jungtinės veiklos pagrindu laimėjo UAB „Senovė“ ir Italijos bendrovė „Hafner Srl“. Sutartis tarp šalių buvo pasirašyta 2008 m. kovo 31 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką