Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Žiemelis: realiai mokančių tik minimalią algą darbdavių beveik nėra

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas ketvirtadienį vėl neapsisprendė, ar siūlyti Vyriausybei didinti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA). Šįkart baigėsi klausimo svarstymui skirtas laikas ir sprendimas, kuriam rezoliucijos dėl MMA didinimo pritarti, nukeltas.

Ketvirtadienį Seimo nariai tik išklausė dviejų siūlomų rezoliucijų pristatymus, uždavė klausimų ir išsakė savo nuomones. Balsuoti Seimas turėtų kitą savaitę.

Opozicija tikino palaikanti parlamentaro Vidmanto Žiemelio siūlymą, kuriuo Vyriausybė būtų įpareigojama nuo šių metų liepos padidinti MMA iki 900 litų, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų.

V.Žiemelis taip pat siūlė palaipsniui didinti neapmokestinamų pajamų dydį (iki 530 litų), kuris galėtų užtikrinti geresnį socialinį teisingumą, nemažinant gyventojų suinteresuotumo darbine veikla.

Anot jo, dabar MMA yra per mažas. „Dėl 20 litų neapsimoka dirbti“, – sakė V.Žiemelis, lygindamas  minimalią algą ir socialines pašalpas.

V.Žiemelis, atsakydamas į klausimą, ar nesibaiminąs smulkiojo verslo perėjimo į „šešėlį“ tuomet, kai jis nebegalės išmokėti padidintų algų, parlamentaras pareiškė esąs įsitikinęs, kad dabar MMA realiai beveik niekas ir neuždirba.

„Tokių, kurie realiai moka minimalią algą, beveik nėra“, – sakė V.Žiemelis.

Pasak jo, jeigu nuo liepos MMA padidinus iki 900 litų, biudžetas per metus gautų 52 mln. litų pajamų.

Biudžeto ir finansų komiteto nario Jurgio Razmos siūlymą sprendimą dėl MMA palikti priimti Vyriausybei pristatė Gintaras Songaila, anksčiau pats siūlęs MMA iškart didinti 200 litų.

Šiame nutarimo variante siūloma Seimui paprašyti Trišalės tarybos narius kuo greičiau priimti sprendimą dėl MMA didinimo.

G.Songaila pabrėžė, kad kai skurdo lygis Lietuvoje yra 1000 litų, vargu ar verta MMA didinti mažiau nei 200 litų, tačiau pridūrė, kad dėl dydžių visgi turi spręsti Trišalė taryba ir Vyriausybė.

Parlamentaras kategoriškai nesutiko su V.Žiemelio pasakymu esą Lietuvoje už MMA niekas nedirba. Pagal statistinius duomenis, anot G.Songailos, Lietuvoje trečdalis žmonių gauna tik MMA.

Pasak G.Songailos, pripažįstant tai, kad sąžiningam verslui padidintas MMA gali būti kliūtis, rezoliucija siūloma numatyti išlygų ir MMA didinti diferencijuotai.

Primename, kad Trišalė taryba antradienį nerado bendro sutarimo dėl minimalios mėnesinės algos didinimo. Vyriausybė ir smulkiųjų įmonių vadovus vienijančios organizacijos linkusios minimalią algą didinti kitais metais, o profsąjungos bei stambieji darbdaviai – kuo skubiau.

 MMA dabar siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką