Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslas neapsisprendžia, kiek reikės eurų

Euras
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Euras
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Verslas neskuba bankams pranešti, kiek norėtų gauti eurų iki oficialios naujos valiutos įvedimo datos, kad iškart po Naujųjų turėtų grąžai.

 Bankų ir pinigų pristatymo bendrovių teigimu, jeigu įmonės nesuskubs per kitą savaitę, kitų metų pradžioje patirs rimtų problemų atsiskaitinėdami su klientais. Arba jiems teks eiti į skyrius kartu fiziniais asmenimis ir taip formuosis eilės.

 Parduotuvių tinklą valdantis panevėžietis vienas pirmųjų verslininkų, deklaravęs bankui kiek norįs gauti eurų.

„Mes jau turime užsisakę eurų ir žinome, kad gruodžio 27 dieną juos reikės paimti, reikės sumokėti lietuviškais litais, tik nežinau, iš kur pasiimti apyvartinių lėšų“, – sako Aukštaitijos smulkiojo ir vidutinio verslo asociacijos prezidentas Jonas Katinas.

Mes jau turime užsisakę eurų ir žinome, kad gruodžio 27 dieną juos reikės paimti, reikės sumokėti lietuviškais litais, tik nežinau, iš kur pasiimti apyvartinių lėšų.

 Tačiau kiti grynuosius savo veikloje naudojantys verslininkai kol kas neskuba pranešti, kiek jiems po sausio pirmosios prireiks naujų grynųjų, nors prašymų bankai laukė iki lapkričio pirmosios.

„Yra ekspertinis vertinimas, jie potencialiai įvertino, kiek turėtų būti tų įmonių, tai šiuo metu mes girdime, kad tik 50 proc. yra to, ką bankai planavo – jie turi tik tiek paraiškų“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

„Bankai tik gavo 30–50 proc. paraiškų, nuo to, kiek jie tikėjosi. Paraiškų kiekis labai mažas. Jei klientai eis į skyrius ir reikalaus didesnių kiekių, tai natūralu, kad susidarys eilės, nepasitenkinimas ir problemos“, – sako Bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

 Išankstinį verslo aprūpinimą eurais, gautais iš Lietuvos banko, komerciniai bankai pradės gruodžio 1 dieną. Eurų pristatymo maršrutai, pasak inkasavimo bendrovių, jau sudėlioti, todėl teks derintis prie siūlomo laiko.

 Išankstinį verslo aprūpinimą eurais, gautais iš Lietuvos banko, komerciniai bankai pradės gruodžio 1 dieną.

„Be abejo reiktų labai paskubėti. Savaitė-dvi dar yra realu, vėliau jau gali būti problemų“, – sako UAB „G4S“ direktorius Saulius Tulevičius.

 Lietuvos bankas, bendradarbiaudamas su mokesčių inspekcija, išsiuntė verslui priminimus susisiekti su bankais, kad būtų suderintas eurų pristatymo laikas.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką