Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslas moksleivių akimis: Keturi įmonėms įprasti dalykai, kurie stebina jaunus žmones

Darbas įmonėje.
123rf.com nuotr. / Darbas įmonėje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kol patys nepradėjo dirbti, jauni žmonės apie Lietuvos verslą žino nedaug – dažniausiai apie įmonių kasdienybę vaikai išgirsta iš tėvų bei pažįstamų pasakojimų apie jų darbą, taip pat yra kažką girdėję apie žinomus šalies verslininkus. Todėl kai bendrovėse verdantį gyvenimą moksleiviai pamato savo akimis, jie neretai nustemba. Ir viskas dėl to, kad kai kurie, iš pirmo žvilgsnio, maži dalykai iš tiesų turi nemažai įtakos darbuotojų savijautai bei verslo sėkmei.

Apie jaunus žmones labiausiai stebinančius dalykus Lietuvos įmonėse pasakoja Živilė Drėgvaitė, vadovaujanti „Kam to reikia?!” iniciatyvai, kurios tikslas – organizacijų ir mokyklų bendradarbiavimas: „Lietuvos moksleiviai neretai tampa ekonomistų, teisininkų, IT specialistų ar kitų profesionalų „šešėliais“ – kartu su darbuotojais ateina į darbą, dalyvauja susitikimuose, padeda atlikti užduotis“.

Pasak jos, dauguma susitikimų skirti jaunus žmones supažindinti su konkrečiomis profesijomis. „Tačiau kai kurie jų turi ir kitokį poveikį – mokiniai sugriauna savo profesinius mitus, kurių iki tol turėjo apie darbą. Šie moksleivius stebinantys dalykai gali būti įdomūs ir suaugusiems, kurie norėtų į savo darbą iš naujo pažvelgti vaikų akimis“, – pasakoja Ž. Drėgvaitė.

1. Studijos ne visada lemia ateities profesiją. Mokyklos baigimas jauniems žmonėms atveria galimybes kelionėms, darbui, studijoms ar kitiems įvairiems pasirinkimams. Ir nors baigdami mokyklą moksleiviai dažniausiai mano, kad nuo jų studijų priklausys visas gyvenimas, pabendravę su specialistais supranta, jog tai nebūtinai tiesa. Svarbiausia, kad pasirinktos studijos jaunam žmogui patiktų, tačiau jos nebūtinai įpareigos dirbti vieną darbą.   

Darbuotojai mokiniams pabrėžia, kad gyvename ir dirbame labai greitai besikeičiančioje aplinkoje, kurioje asmeninės savybės, tokios kaip loginis mąstymas, iniciatyvumas, atsakingumas ar greita reakcija, ir tinkamas jų pritaikymas reikiamu metu yra daug svarbesni nei studijų kryptis, kurią pasirinkai prieš keletą metų. Todėl vaikams labai įdomu pamatyti, kad įgytą išsilavinimą ar specialybę gali pritaikyti keliose srityse.

2. Sėkmingas darbuotojas turi aktyvų laisvalaikį. Mokiniai įprastai linkę manyti, kad norėdamas padaryti gerą karjerą žmogus neturės asmeninio gyvenimo ir visą laiką praleis darbe. Nors sėkmingi profesionalai darbui skiria labai daug laiko ir pastangų, jie taip pat žino, kad norint gerai dirbti reikia ir gerai nuo darbo pailsėti.

Todėl mokiniams darbuotojai bando parodyti, jog domisi menu, aktyviai sportuoja, keliauja bei bando kitais būdais paįvairinti savo kasdienybę, kad vėliau galėtų sėsti prie darbų visiškai pailsėję. Atkreipkite dėmesį – garsūs šalies verslo pasaulio atstovai bėgioja maratonuose, dainuoja choruose, taip pat domisi maisto kultūra, literatūra, lankosi teatre ar užsiima kitomis veiklomis, kurios plečia jų akiratį.

Shutterstock nuotr./Moteris su teniso kamuoliukais
Shutterstock nuotr./Moteris su teniso kamuoliukais

3. Verslas rūpinasi savo darbuotojais. Gal tai ne visada lengva pastebėti, bet sėkmingas verslas daug dėmesio skiria savo darbuotojams. Mokiniams įdomu sužinoti, kad vadovai rūpinasi ne tik savo komandos gerbūviu, bet ir skiria dėmesio jų šeimos nariams – kviečia dalyvauti įvairiose šventėse, skatina duoti kraujo, savanoriauti ar dalyvauti kituose socialinės atsakomybės projektuose. Tokios iniciatyvos ne tik didina darbuotojų motyvaciją bei kuria draugišką aplinką, bet ir prisideda prie visuomenės gerbūvio kūrimo.

4. Kolegos ne draugai, bet sutaria puikiai. Vaikai mokyklose su bendraamžiais praleidžia daug laiko ir natūraliai tampa draugais. Profesiniame gyvenima viskas šiek tiek kitaip – komandos nariai gali kartu leisti laiką, dalintis įspūdžiais ir išgyvenimais, bet išlaiko tam tikrą ribą, kurią peržengti gali tik labai mažas kiekis žmonių. Tai – profesionalumas, kurio reikalauja darbo aplinka, jei norima tinkamai bendradarbiauti. Jauni žmonės tai supranta tik su laiku – kad ir kaip gerai sutaria kolegos, pirmiausia jie bendradarbiai, o ne draugai.

Fotolia nuotr./Kolegos
Fotolia nuotr./Kolegos
Komentarai
Temos Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką