Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokių profesijų atstovų Lietuvoje daugiausia?

Išpardavimas prekybos centre sulaukė žmonių antplūdžio
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Išpardavimas prekybos centre sulaukė žmonių antplūdžio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pradėjus kaupti duomenis apie darbuotojų profesijas, darbdaviai per du mėnesius jau parinko profesijų kodus apie 252,6 tūkst. dirbančiųjų. Tai yra apie 20 proc. visų apdraustųjų.

Dažniausiai darbdavių buvo nurodoma parduotuvių pardavėjų profesija. Taip pat profesijų žemėlapyje turėtų atsirasti nemažai vadovų, krovinių transporto priemonių vairuotojų, buhalterių bei reklamos ir rinkodaros specialistų.

Per du paskutinius 2013 m. mėnesius „Sodra“ gavo 62,6 tūkst. pranešimų apie naujų darbuotojų įdarbinimą. Atnaujintuose pranešimuose darbdaviai be įprastinės informacijos turi nurodyti keturženklį darbuotojo profesijos kodą iš Lietuvos profesijų klasifikatoriaus. Iš viso duomenis apie naujus darbuotojus pateikė beveik 21 tūkst. draudėjų.

Apie esamų darbuotojų profesijas „Sodrą“ informavo 19,5 tūkst. darbdavių

Apie esamų darbuotojų profesijas „Sodrą“ informavo 19,5 tūkst. darbdavių. Iš viso darbdaviai nurodė beveik 190 tūkst. esamų darbuotojų – apie 15 proc. visų apdraustųjų – profesijų kodus. Duomenis apie esamų darbuotojų profesijas darbdaviai turi pateikti iki 2014 m. kovo 1 d.

Profesijų kodai parenkami vadovaujantis Lietuvos profesijų klasifikatoriumi. Profesija jame suprantama kaip charakteristika, apibūdinanti atliekamą darbą, o ne asmenį (jo turimą išsilavinimą ar kvalifikaciją). Parinkti profesijos kodą galima naudojantis Lietuvos profesijų klasifikatoriumi arba pildant 1-SD (pildomas priimant naują darbuotoją) ar 14-SD (pildomas nurodant esamų darbuotojų profesijas) pranešimų formą.

Kiek darbo sutarčių darbuotojas bebūtų sudaręs, pranešime tereikia nurodyti vieną profesiją. Jei darbuotojas dirba kelis darbus arba atlieka keletą užduočių, pirmenybė teikiama aukštesnės kvalifikacijos reikalaujančiai profesijai. Jei visos darbuotojo atliekamos užduotys reikalauja vienodos kvalifikacijos, reikėtų nurodyti profesijos kodą pagal vyraujančią užduotį ar veiklą.

Darbuotojui pakeitus pareigas, pranešimo antrąkart teikti nereikia.

Darbuotojų profesijų duomenys bus naudojami Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Ūkio ministerija kuriant Lietuvos specialistų kvalifikacijų žemėlapį, kuris leis nustatyti darbo jėgos pasiūlą ir paklausą šalyje ir numatyti specialistų poreikį. 

Komentarai
Temos Profesija, Sodra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką