Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maxima“ nesutinka su „Verslo žinių“ teiginiu, kad moka mažesnius atlyginimus net ir už „Norfą“

„Hyper Maxima“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Verslo žinių“ duomenimis, „Norfoje“ atlyginimai yra didesni nei „Maximoje“
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Pigiausiomis prekėmis garsėjantis prekybos centras „Norfa“ savo darbuotojams yra dosnesnis nei „Maxima“. „Norfa“ algomis lenkia ir „Iki“ ir „Rimi“, rodo pagal „Sodros“ ir „Rekvizitai.lt“ duomenis atlikti „Verslo žinių“ skaičiavimai. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai negali suvokti, iš kur ištraukti tokie skaičiai.

„Norfoje“ vidutinis atlyginimas 2013 metais, neatskaičius mokesčių, sudarė 1565 Lt. „Rimi Lietuva“ darbuotojas vidutiniškai uždirbo 1551 Lt, „Iki“ prekybos centrus valdančios „Palink“ – 1488 Lt, „Maximos“ – 1447 Lt.

VŽ skaičiavimai rodo, kad didžiausią vidutinę algą uždirba vaistinių darbuotojai – nuo 2466 iki 2864 Lt.

„Maxima“ su tokiais skaičiais nesutinka

„Maxima“ darbuotojas, jeigu tikėsime „Verslo žinių“ skaičiavimais, per mėnesį iki mokesčių uždirba 1447 Lt, vadinasi, atskaičius mokesčius, į rankas jis tegauna tik kiek daugiau nei minimalų atlyginimą. Kaip gali vidutinė alga bendrovėje būti minimali alga?

Stebime tendencijas darbo rinkoje ir stengiamės darbuotojams mokėti teisingą, t.y. situaciją rinkoje atitinkantį, atlygį. Priešingu atveju, darbo rinkoje tiesiog nebūtume konkurencingi, mums nepavyktų išlaikyti esamų darbuotojų ar susirasti naujų.

Prekybos centras „Maxima“ gūžčioja pečiais – taip būti negali. Bendrovės Personalo departamento direktorius Ernestas Letukas sakė nesuprantantis tokių dienraščių skaičiavimų.

„Nesiimsime vertinti vieno iš šalies dienraščių pasirinktos vidutinio prekybos tinklų atlyginimo skaičiavimo metodikos.

Stebime tendencijas darbo rinkoje ir stengiamės darbuotojams mokėti teisingą, t.y. situaciją rinkoje atitinkantį, atlygį. Priešingu atveju, darbo rinkoje tiesiog nebūtume konkurencingi, mums nepavyktų išlaikyti esamų darbuotojų ar susirasti naujų, – sakė E.Letukas.

Tuo labiau kad nežinome, ar remiantis ja buvo atsižvelgta į prekybos centruose dirbančių darbuotojų, įvertinant ir darbuotojų, esančių motinystės atostogose skaičių, prekybos tinklų veiklos regioniškumą (kiek parduotuvių veikia didžiuosiuose šalies miestuose, kuriuose yra aukštesnis pragyvenimo lygis, o kiek regionuose), pasirinktą skirtingą plėtros strategiją, pagaliau skirtingą įmonių struktūrą ir darbo organizavimą (kaip įmonėje organizuojami logistikos, maisto gamybos, saugos procesai) ir kt. Visi šie veiksniai yra neabejotinai svarbūs ir veikia vidutinį darbuotojo atlygio dydį“, – sakė jis.

„Maxima“ patikino, kad moka rinkos atlyginimą, o pagal „Verslo žinių“ skaičiavimus „Maxima“ vidutinis atlyginimas yra maždaug tūkstančiu litų mažesnis nei vidutinis šalies atlyginimas.

„Stebime tendencijas darbo rinkoje ir stengiamės darbuotojams mokėti teisingą, t.y. situaciją rinkoje atitinkantį, atlygį. Priešingu atveju, darbo rinkoje tiesiog nebūtume konkurencingi, mums nepavyktų išlaikyti esamų darbuotojų ar susirasti naujų“, – sakė E.Letukas. Pasak jo, darbuotojų atlyginimai atitinka bendrą rinkos vidurkį, o kai kuriais atvejais yra ir didesni už vidurkį.

„Maximoje“ dirba 16 tūkst. darbuotojų.

informacija
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7266 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
NORFOS MAŽMENA, UAB
Vadovas: Liutauras Čiurlys Darbuotojų sk.: 3358 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
RIMI LIETUVA, UAB
Vadovas: Pehr Robert Allan Dahl Darbuotojų sk.: 3372 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7266 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką