-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Deklaruojame pajamas: kaip neprarasti atidumo?

Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paruošė 1,8 mln. preliminarių deklaracijų ir pristatė naujoves, galimai palengvinsiančias pajamų deklaravimo procesą. Įsibėgėjus pajamų ir turto deklaracijos laikotarpiui, specialistai įspėja, kad nepaisant lengvinamo elektroninių deklaracijų pildymo proceso, gyventojai turėtų neprarasti atidumo, pranešime rašo VMI.
VMI spaudos konferencija
VMI spaudos konferencija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Savo pagalbą atliekant kasmetinę procedūrą ėmė siūlyti ir buhalterines paslaugas teikiančios įmonės.

Klaidina kintantys reikalavimai?

Dažnas šalies gyventojas kasmet susiduria su klausimu, ar jam yra privaloma VMI pateikti metines pajamų deklaracijas.

Deklaracijų pateikimas yra privalomas šioms asmenų grupėms: gyventojams, kurie vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina susimokėti mokesčius; gyventojams, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų; gyventojams, kurie nori pasinaudoti mokesčių lengvatomis arba susigrąžinti mokesčius. Taip yra skelbiama VMI tinklalapyje bei informaciniuose dokumentuose. Pasitikrinti, ar jiems reikia pateikti pajamų deklaracijas, gyventojai gali Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS).

Nuo šiol nebereikia deklaruoti sutuoktinio ir artimiausių giminaičių dovanų – kilnojamųjų daiktų, jeigu per metus gautų dovanų vertė ne didesnė kaip 2 500 Eur.

Bendrovės „Baltoji buhalterija“ finansų konsultantai pastebi, kad daugiausia problemų ir keblumų deklaruojant pajamas gyventojams kyla dėl pasikeitusių nuostatų.

Pavyzdžiui, nuo šiol nebereikia deklaruoti sutuoktinio ir artimiausių giminaičių (tėvų, vaikų, brolių, seserų, senelių ir vaikaičių) dovanų – kilnojamųjų daiktų, jeigu per metus gautų dovanų vertė ne didesnė kaip 2 500 Eur. Iš giminaičių gautą nekilnojamąjį turtą, net jeigu vertė ne didesnė kaip 2 500 Eur, reikės deklaruoti kaip ir anksčiau.

Specialistai taip pat ragina gyventojus atkreipti dėmesį į tai, kad nors nuo metų pradžios visas privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja Valstybinis socialinio draudimo fondas, privalomojo sveikatos draudimo įmokos apskaičiuotos už mokestinius laikotarpius iki 2015 m. gruodžio 31 d. vis tiek turės būti sumokėtos į VMI atsiskaitomąją sąskaitą.

Persikeliama į elektroninę erdvę

Praėjusiais metais deklaracijas už 2014 metus pateikė per 1,1 mln. gyventojų. 98 proc. iš jų tai padarė elektroniniu būdu. Šiuo būdu nuo 2016 m. spalio 1d. bus teikiamos visos deklaracijos. Išimtis nustatyta tik gyventojų metinei deklaracijai. Susiduriančius su elektroninės sistemos sutrikimais gyventojus VMI atstovai skatina apsišarvuoti kantrybe ir bandyti dar kartą.

„Tinkamai užpildyti finansinius dokumentus žmogui, neturinčiam nieko bendro su finansais, jau yra rimta užduotis“, – teigia įmonės „Baltoji buhalterija“ vadovė Sonata Stanislovaitienė.„Kai procesą apsunkina sistemos funkcionavimo sutrikimai, užduotis darosi imlesnė tiek laikui, tiek įgūdžiams, todėl žmonės kreipiasi į specialistus“.

Populiarėja asmeniniai buhalteriai

Siekdama palengvinti elektroninį pajamų deklaravimo procesą ir išvengti dokumentų pildymo klaidų, VMI teikia konsultacijas telefonu ir yra paruošusi video pamoką, kaip teisingai užpildyti deklaraciją. Rinkoje fiksuojama ir didėjanti asmeninių buhalterių paslaugų paklausa: gyventojai vis dažniau fizinio asmens turto, pajamų mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio apskaičiavimo ir deklaravimo įsipareigojimus perduoda profesionalias asmeninio buhalterio paslaugas siūlančioms įmonėms.

„Pajamų ir turto deklaracija yra dalis asmeninių finansinių prievolių, kurias apima asmeninio buhalterio paslauga”, – teigia S.Stanislovaitienė. –Gyventojai ieško specialistų, kurie padeda tvarkingai susitvarkyti su reikalavimais – efektyviai gauti trūkstamus trečiųjų šalių duomenis, pateikti dokumentus laiku, neuždelsti sumokant pajamų mokestį“.

Šiuo metu gyventojams už deklaracijoje apskaičiuotą ir laiku nesumokėtą pajamų mokestį yra skaičiuojami delspinigiai. Metines pajamų deklaracijas gyventojai privalo pateikti iki gegužės 2 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius