Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurencijos tarybos tyrimas privertė asociaciją „LINAVA“ suvienodinti TIR knygelių kainas

Vilkikų eilė
LŽ nuotr. / Vilkikų eilė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Konkurencijos taryba baigė reikšmingą tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir galimai per didelių TIR knygelių kainų.

„Šis tyrimas – puikus Konkurencijos tarybos ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys, sukūręs apčiuopiamą naudą vartotojams: Konkurencijos tarybos tyrimo metu asociacija „LINAVA“ įsipareigojo suvienodinti TIR knygelių kainas asociacijos nariams ir kandidatams į narius ir savo pažadą tęsėjo.“ – sakė Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas.

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad asociacija „LINAVA“, taikydama skirtingas TIR knygelių kainas nariams ir kandidatams į narius, galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą 2012 m. rugsėjo 11 d., kilus įtarimui, kad asociacija „LINAVA“, būdama vieninteliu ūkio subjektu, iš kurio Lietuvos vežėjai gali įsigyti TIR knygeles, nuo 2011 m. birželio 8 d. padidinusi TIR knygelių kainas, taip pat taikydama skirtingas TIR knygelių kainas asociacijos „Linava“ nariams (toliau – nariai) ir asociacijos „Linava“ kandidatams į narius (toliau – kandidatai į narius) galimai piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad asociacija „LINAVA“ Konkurencijos tarybos tyrimo metu ne kartą mažino TIR knygelių kainas. Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. nariams ir kandidatams į narius pradėtos taikyti ir šiuo metu Asociacijos „LINAVA“ taikomos TIR knygelių kainos yra mažesnės, nei tyrimo metu nagrinėtos atitinkamos rūšies TIR knygelių kainos, todėl tyrimas dėl galimai nesąžiningų (per didelių) TIR knygelių kainų buvo nutrauktas.

VSAT nuotr./Vilkikų eilė medininkuose
VSAT nuotr./Vilkikų eilė medininkuose

„LINAVA“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą su prašymu nutraukti atliekamą tyrimą ir  pateikė rašytinį įsipareigojimą suvienodinti atitinkamos rūšies TIR knygelių kainas asociacijos „LINAVA“ nariams ir kandidatams į narius.

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad asociacija „LINAVA“, taikydama skirtingas TIR knygelių kainas nariams ir kandidatams į narius, galėjo pažeisti Konkurencijos įstatyme bei kituose teisės aktuose įtvirtintą draudimą panašaus pobūdžio sutartyse taikyti nevienodas (diskriminacines) sąlygas atskiriems ūkio subjektams, taip sudarant jiems skirtingas konkurencijos sąlygas.

Reaguodama į Konkurencijos tarybai kilusias abejones bei siekdama geranoriškai pašalinti galimą konkurencijos ribojimą, asociacija „LINAVA“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą su prašymu nutraukti atliekamą tyrimą ir  pateikė rašytinį įsipareigojimą suvienodinti atitinkamos rūšies TIR knygelių kainas asociacijos „LINAVA“ nariams ir kandidatams į narius.

Asociacija „LINAVA“ įsipareigojo suvienodinti atitinkamos rūšies TIR knygelės kainą nariams ir kandidatams į narius, nustatant kandidatams į narius tokio paties dydžio atitinkamos rūšies TIR knygelės kainą kaip ir nariams (t.y. kandidatams į narius taikyti iki šio įsipareigojimo prisiėmimo asociacijos „LINAVA“ nariams taikytas TIR knygelių kainas).

Asociacija „LINAVA“ nuo 2014 m. balandžio 1 d. suvienodino atitinkamos rūšies TIR knygelės kainą nariams ir kandidatams į narius.

Konkurencijos tarybos nutarimas yra skelbiamas Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai“.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką