Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti, kad jis nustotų flirtuoti su kitomis?

Ramunė Pajuodytė-Milašienė
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveika, Ramune. Turiu vaikiną, kurį labai myliu. Būnant kartu, draugų akivaizdoje jis visada mane apipila dėmesiu, bučiuoja ir t.t. Tačiau atsivertus kurią nors jo anketą socialiniuose puslapiuose, pasipila galybė žinučių kitoms merginomis. Jis vadina jas gražuolėmis, giria jų kojas ar kitas kūno dalis, žodžiu, flirtas, flirtas, flirtas, peržengiantis visas ribas. Ne kartą kalbėjausi su juo apie tai, jis visiškai nesupranta darantis ką nors bloga, neva tai normalu...

Sakiau, kad tai mane žeidžia ir žemina, kadangi jos mato, jog vaikinas yra užimtas, bet tai nepadeda jam suvokti, kaip blogai aš jaučiuosi. Ir taip tęsiasi jau ilgą laiką. Neslėpsiu, esu tikrai pavydi. Pradėjau kaltinti savo pavydą, kad jis sukelia mano pyktį, kol nepasikalbėjau su draugėmis, kurios mano, jog tai yra jo kaltė, o ne mano. Labai bijau, kad kitos merginos gali jį pakerėti. Nesu iš tų gražuolių, kurios pasitiki savo išvaizdą ir dėl to dar labiau bijau. Per daug jį myliu, kad palikčiau, tačiau taikstytis su tokiu elgesiu ir vaidinti, jog viskas gerai, aš negaliu. Neįsivaizduoju, ką man daryti, kaip su juo kalbėtis, kad nustotų flirtuoti... O gal imtis kardinalių veiksmų ir ištarti jam „Viso gero“? Labai lauksiu atsakymo. Gilmantė.

Sveika, Gilmante. Labai apmaudu, kad tau apskritai tenka aiškintis su vaikinu tokius dalykus, prašyti jo išskirtinio dėmesio, prašyti pagarbos savo jausmams. Keista ir tai, kad vaikinas taip atvirai ir nesislėpdamas demonstruoja, jog flirtuoja su kitomis, rašinėja joms intymias žinutes, visiškai nejausdamas dėl to nesmagumo. Kyla klausimas, kodėl esi su vaikinu, dėl kurio meilės tenka kovoti, kuris įžeidžia tavo giliausius jausmus? Draugaudama su tokiu vaikinu, vargu ar įgysi daugiau savigarbos.  

Iš tavo laiško susidaro įspūdis, kad jūs su vaikinu kalbatės apie tai, gerai jis elgiasi, ar blogai, normalu ar nenormalu, kad tau dėl to pikta. Visgi svarbu ne tai, kas teisus, o kas neteisus, teisėtas ar neteisėtas tavo pyktis, bet tai, kad tas pyktis kyla. Tau skaudu, tave tai žemina, tu jautiesi blogai. Racionaliais argumentais vargu ar pavyks draugą įtikinti, kad jis nebeflirtuotų. Jei tau toks jo elgesys nepriimtinas, jei tave tai žeidžia, vadinasi, turi labai aiškiai ir tvirtai pasakyti savo vaikinui, kad su tuo nesitaikysi.

Tolerancija turi ribas

Tu gali pabrėžti, kad tai yra tavo jausmai, kad tu taip jautiesi, galbūt kita mergina nesureikšmintų jo flirto, nekreiptų į tai dėmesio, bet tu esi tu ir reaguoji būtent taip. Tavo tolerancijos ribos yra peržengiamos. Manau, svarbu gerbti savo ribas pirmiausia pačiai. Žinoma, iškėlusi ultimatumą, rizikuotum, kad vaikinas gali pasirinkti flirtą... Bet taip bent jau išsaugotum savo orumą ir savigarbą. Galų gale paaiškėtų, kiek iš tiesų esi jam svarbi. Kitu atveju, nuolat jausi apmaudą ir nuoskaudą, ir dar labiau nepasitikėsi savimi. Gerbk save, tuomet būsi gerbiama...

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt