Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Javieras Bardemas: vesti Penelope Cruz sūnų paskatino mama!

Javieras Bardemas
AOP nuotr. / Javieras Bardemas
Šaltinis: „Privatu“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ispanas Javieras Bardemas, neseniai Kanų kino festivalyje gavęs apdovanojimą kaip geriausias aktorius, nepelnytai tapatinamas su ekrane įkūnytais mačo. Iš tikrųjų jis paprastas, ištikimas ir šiltas žmogus. Šią vasarą Javieras pirmąkart gyvenime prie altoriaus ves vieną iš žaviausių Holivudo gražuolių.

Vardas, pavardė: Javieras Angelas Encinas Bardemas.
Gimimo data, vieta: 1969 03 01, Palmasas, Ispanija. 41 m.
Šeima, kurioje gimė: Javiero senelis, močiutė ir mama – garsūs Ispanijos aktoriai, dėdė – žymus ispanų kino režisierius; jo sesuo ir brolis irgi aktoriai.
Šeiminė padėtis: nevedęs; nuo 2007 m. gyvena su Penelope Cruz (36); sklinda kalbų, kad šią vasarą jie ketina susituokti.
Pasiekimai: ispanų aktorius, 2001 m. nominuotas „Oskarui“ už vaidmenį filme „Jūros gelmėse“ (2001); už vaidmenį kino juostoje „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ (2007) Bardemas laimėjo „Oskarą“ ir „Auksinį gaublį“; o už vaidmenį filme „Viki, Kristina, Barselona“ (2009) nominuotas „Auksiniam gaubliui“; šiemet Kanuose Javieras pelnė „Auksinę palmės šakelę“ už vaidmenį filme „Biutiful“ (2010).

Netikiu Dievo, tikiu Alu Pacino!

Visi, kas pažįsta šį aktorių, lyg susitarę kalba apie jo geraširdiškumą, komunikabilumą ir ypač taikų būdą, kuris visiškai neįprastas ekrano žvaigždėms. Bardemas turi ir puikų humoro jausmą. Kai 2005 m. Ispanijoje buvo įteisinta santuoka tarp tos pačios lyties atstovų, Javieras pareiškė: „Jei būčiau gėjus, jau rytoj skubėčiau susituokti tik tam, kad išdulkinčiau Bažnyčią.“
Kai Alas Pacino (70), peržiūrėjęs filmą „Kol ne naktis“ (2000), trečią valandą nakties paskambino Javierui pasakyti, kad jam šis filmas labai patiko, Bardemas pareiškė: „Aš netikiu Dievo, tikiu Alu Pacino!“

Scanpix nuotr./Penelope Cruz ir Javieras Bardemas
Scanpix nuotr./Penelope Cruz ir Javieras Bardemas

13 metų truko romanas su vertėja

Juostos „Meilė, seksas ir rūkytas kumpis“ (1992) filmavimo aikštelėje sukiojosi ir pradedanti kino karjerą ispanų gražuolė Penelope Cruz. Tuo metu jai buvo 18, o Javierui – 23 metai. Tačiau tąsyk šio vyruko visiškai nedomino Penelope grožybės, mat jis neseniai buvo susipažinęs su vertėja Christina Pales (40). Christina, mačiusi ne vieną Bardemo filmą, iš anksto susidarė nuomonę, kad jis – pasileidęs mergišius, todėl iš pirmo žvilgsnio pajuto antipatiją šiam „įžūliam brunetui“.
„Ji laikė mane pačiu šlykščiausiu žmogumi visame pasaulyje, tačiau kai baigėme filmuoti juostą, mes pabendravome…“ – sako Bardemas. Šis „bendravimas“ išsirutuliojo į 13 metų trukusį meilės romaną! Būtent Christina jam padėjo išmokti tobulai kalbėti angliškai. „Į šios kalbos subtilybes aš gilinausi lovoje. Beje, tai geriausias būdas išmokti užsienio kalbą“, – juokėsi Bardemas.
Pora niekada nekalbėjo apie santuoką. „Nejaugi popierius gali sutvirtinti jausmus?“ – sakydavo Javieras, norėdamas pabėgti nuo įkyrių žurnalistų klausimų. Maža to, ispanas manė, kad aktoriams pernelyg dažnai tenka išvažiuoti į ilgus filmavimus ir dėl to labai sunku išsaugoti tvirtą šeimą. Beje, niekas niekada neapkaltino Bardemo neištikimybe ar atsitiktiniais meilės ryšiais.

Netyčia sumaitojo gražuolės nosytę

Viename iš Niujorko naktinių klubų Bardemą kadaise bandė suvilioti įspūdingos išvaizdos buvusi manekenė. Kai pernelyg agresyvus gražuolės asistavimas ispanų žvaigždei nusibodo, jis susierzinęs mostelėjo ranka ir netyčia pataikė tiesiai į įkyrėjusios mergužėlės nosį. Kadangi buvusio boksininko ranka yra sunki, manekenės nosytės forma nuo smūgio pakito. Savaime aišku, Javieras nuoširdžiai dėl to atgailavo, tačiau to nepakako: aktoriui teko kaip reikiant patuštinti piniginę, kad nukentėjusioji nesikreiptų į teismą.

Nuklydo su ištekėjusia moterimi

Ir vis dėlto ištikimo vyro reputaciją pelniusio aktoriaus asmeniniame gyvenime įvyko esminė permaina. Greičiausiai per 13 bendro gyvenimo metų jųdviejų su Christina jausmai atšalo, todėl netikėtai jį užplūdo aistra filmo „Jūros gelmėse“ (2004) kolegei Belen Ruedai (45). Javieras su Christina išsiskyrė.
Buvusiai manekenei Belen tąsyk buvo 40 metų, ji buvo jau 15 metų ištekėjusi moteris ir turėjo du vaikus. Šis Bardemo romanas staiga užsiplieskė ir labai greitai užgeso, tačiau filmas, kuriame pasakojama meilės istorija, buvo ypač svarbus Javiero kino karjeroje. Per „Goyos“ teikimų ceremoniją juosta „Jūros gelmėse“ iš 15 statulėlių laimėjo net 14–ka. Bardemas apdovanotas „Sidabriniu liūtu“ ir pirmąkart nominuotas „Oskarui“. Beje, tai buvo pirmas kartas kino istorijoje, kai ispanų aktorius pretendavo į šį apdovanojimą.

„Žmogus, tapęs žinomu, pamiršta, kas jis toks iš tikrųjų yra, ir nebesugeba atskirti š... nuo aukso. Aš niekada netroškau išgarsėti.“

Tarnybinis romanas su ispanų gražuole

2007 m. vasarą Woody Allenas (74) pakvietė Bardemą filmuotis juostoje „Viki, Kristina, Barselona“. Likimas ir vėl Javierą suvedė su Penelope Cruz. Kuriant šią juostą, Ispanijos žiniasklaida vienu balsu tvirtino: „Tarp jų įsiplieskė jausmai!“
Ilgas ispanų gražuolės meilės romanų sąrašas nė kiek netrikdė Bardemo, ir jis nusprendė viską pradėti nuo pradžių. Pasibaigus filmavimui, šviežiai iškepta porelė išvažiavo ilsėtis į Maldyvus, paskui jiedu drauge pasirodė Niujorko kino festivalyje, vaikščiojo susikibę už rankų, o kai manė, kad niekas jų nemato, švelniai bučiuodavosi.
Prieš mėnesį pasklido kalbų, kad Javieras ir Penelope šią vasarą ketina susituokti. Poros draugai teigia, jog žengti tokį žingsnį aktorių paskatino mama: „Pilar sūnui pasakė: „Nesuprantu, ko tu delsi? Ji – nuostabi. Tu myli ją, o ji – tave. Vesk!“
Per neseniai vykusius Kanų kino festivalio apdovanojimus, kuriame Javieras buvo pripažintas kaip geriausias aktorius, savo pergalę jis skyrė Penelope. Dėkinga mylimoji negalėjo sulaikyti ašarų. Jei šią vasarą jiedu susituoks, jiems tai bus pirma santuoka. Penelope nebeslepia, kad trokšta susilaukti vaikelio, ir yra įsitikinusi, kad Javieras bus puikus tėvas.

Įdomūs faktai:

• Ūgis –183 centimetrai.
• Nuo smūgių Javiero nosis ne kartą lūžo.
• Nemoka vairuoti automobilio.
• Javieras ketino tapti dailininku, tačiau pasimokęs Madride nusprendė, kad jam trūksta talento ir šį užsiėmimą metė.
• Jis lankė bokso treniruotes ir buvo Ispanijos regbio rinktinės narys.
• Prieš tapdamas aktoriumi, Bardemas išbandė daugybę profesijų: dirbo statybose, buvo naktinio klubo apsaugininkas, šoko striptizą.
• Javieras – vienas iš nedaugelio aktorių, kuriam nesvarbus honoraro dydis.
• Kadaise aktorius buvo siaubingai drovus jaunuolis, o pirmąkart su moterimi suartėjo tik sulaukęs 19 metų. Jis ligi šiol tvirtina bijąs moterų.
 

„Privatu“
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt