2017 07 09

19-mečių pasaulio čempionatą laimėjo Kanada – sutrypė Italiją

Lietuvos rinktinę iš kovos dėl medalių išmetusi Italija pasaulio 19-mečių finale neturėjo jokių šansų prieš Kanadą. Kanadiečiai 79:60 (24:10, 27:26, 18:12, 10:12) nugalėjo Italiją ir tapo pasaulio čempionais.
Kanados 19-mečių krepšinio rinktinė
Kanados 19-mečių krepšinio rinktinė / FIBA nuotr.

Pusfinalyje pirmą kartą istorijoje nugalėjusi JAV rinktinę Kanada finale dominavo nuo pat rungtynių pradžios. Pirmąjį kėlinį kanadiečiai laimėjo 24:10.

Ši persvara tik didėjo ir buvo pasiekusi 26 taškus. Italai neturėjo jokio atsako kanadiečiams.

Kanados rinktinėje ir vėl nesulaikomas buvo R.J.Barrettas, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

17-metis buvo išrinktas turnyro MVP. Į simbolinį turnyro penketuką taip pat pateko kanadietis Abu Kigabas, italai Lorenzo Bucarelli ir amerikietis Paytonas Pritchardas.

Kanados rinktinė pirmą kartą tapo pasaulio čempione.

Italijos rinktinė į pasaulio čempionato finalą pateko pirmą kartą nuo 1997 metų. Ketvirtfinalyje italai nugalėjo iki tol varžovus šlavusius lietuvius.

Kovoje dėl penktos vietos Lietuvos rinktinė nusileido Vokietijai ir liko šešta.

Kanada: R.J.Barrettas 18, A.Kigabas ir N.Darlingas po 12, L.Wiggintonas 11.

Italija: D.Okeke 14, L.Penna ir T.Oxilia po 12.