2017 03 25

20-metis „Suns“ gynėjas Bostone surengė neprilygstamą šou – pelnė 70 taškų

„Phoenix Suns“ (22-51) patyrė septintą pralaimėjimą iš eilės, tačiau 20-metis šios komandos gynėjas Devinas Bookeris surengė rezultatyviausią individualų sezono pasirodymą – pelnė net 70 taškų. „Suns“ išvykoje 120:130 (16:29, 27:37, 37:31, 40:33) nusileido „Boston Celtics“ (47-26).
Devinas Bookeris (dešinėje) Bostone pelnė 70 taškų
Devinas Bookeris (dešinėje) Bostone pelnė 70 taškų / „Scanpix“ nuotr.

D.Bookeris net 24 taškus pelnė baudų metimais (21/40 dvit., 4/11 trit., 24/26 baud.).

Antrą sezoną NBA lygoje žaidžiantis gynėjas iki šiol nė karto nebuvo peržengęs 40 taškų ribos (ankstesnis rekordas – 39), o per paskutinius keturis mačus iki viešnagės Bostone rinko tik po 17,0 taško.

„Suns“ Bostone vertėsi tik aštuoniais žaidėjais, o D.Bookeris aikštėje praleido net 45 minutes. Jis taip pat atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bei penkiskart suklydo.

20-metis tapo vos šeštuoju žaidėju ir jaunausiu NBA istorijoje, kuriam pavyko pasiekti 70 taškų ribą per vienerias rungtynes. Iki šiol tai buvo pavykę tik Davidui Thompsonui, Davidui Robinsonui, Elginui Baylorui, Kobe Bryantui ir Wiltui Chamberlainui.

Netgi Michaelo Jordano asmeninis rekordas yra „tik“ 69 taškai. Be to, tai rezultatyviausias individualus pasirodymas NBA lygoje nuo 2006 metų, kai Kobe Bryantui buvo pavykę įmesti 81 tašką.

„Tai nenutinka dažnai. Ypač žaidžiant su tokia gerai besiginančia komanda kaip „Celtics“. Net sunku tai paaiškinti“, – po rungtynių kalbėjo D.Bookeris.

51 tašką D.Bookeris pelnė po didžiosios pertraukos, 28 – vien per ketvirtąjį kėlinį.

„Celtics“ lyderis Isaiah Thomas teigė, jog „Suns“ akivaizdžiai stengėsi ne laimėti rungtynes, o padėti D.Bookeriui užfiksuoti rekordą.

„Jie žaidė keistą krepšinį. Aš nesu matęs nieko panašaus. Buvo akivaizdu, ką jie ketino padaryti. Jie stengėsi, kad jis pelnytų kiek įmanoma daugiau taškų. Jis sužaidė velniškas rungtynes“, – sakė I.Thomas.

D.Bookeris taip pat pagerino „Suns“ klubo rezultatyvumo rekordą, kuris nuo 1990 metų priklausė Tomui Chambersui (60 taškų).

D.Bookeris sakė, jog niekuomet nepamirš šio vakaro. Ypač dėl to, jog sulaukė sveikinimų ir iš „Celtics“ sirgalių.

„Man tai labai daug reiškia, ypač Bostone. Žinau, kokie chuliganiški Bostono sirgaliai kartais gali būti varžovų atžvilgiu. Gerbiu tai. Taip ir turėtų būti. Šį vakarą prisiminsiu visą savo gyvenimą“, – kalbėjo D.Bookeris.

„Celtics“: Isiah Thomas 34, Alas Horfordas (10 atk. kam.) ir Geraldas Greenas po 15, Kelly Olynykas ir Jae Crowderis po 13.

„Suns“: Devinas Bookeris 70, Leandro Barbosa ir Alexas Lenas po 11.