2017 01 24

D.Motiejūnas tėškė NBA čempionams antausį rezultatyviausiomis sezono rungtynėmis

Kai Donatas Motiejūnas nieko nelaukęs pribėgęs prie tritaškio linijos švystelėjo tolimą metimą, „New Orleans Pelicans“ lyderis Anthony Davisas kostiumuotas pakilo iš savo vietos ir rodė tris pirštus. Tritaškis ir rezultatyviausias D.Motiejūno pasirodymas NBA aikštėje sugrįžus po kankinančios pertraukos. Po D.Motiejūno ir „Pelicans“ kojomis krito ne bet kas, o NBA čempionai „Cleveland Cavaliers“ 124:122 (35:26, 35:24, 24:36, 30:36).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Stopkadras

Suprasti akimirksniu

• „Pelicans“ sensacingai patiesė „Cavaliers“ klubą 124:122.
  • D.Motiejūnas pelnė 14 taškų ir atkovojo 4 kamuolius.
  • Tai rezultatyviausios lietuvio sezono rungtynės.
  • „Pelicans“ laimėjo be lyderio Anthony Daviso.
  • „Cavaliers“ neišgelbėjo 49 Kyrie Irvingo taškai.

Pastaruoju metu 26 metų puolėjas žaidė nedaug ir nerezultatyviai, tačiau lietuvis prapliupo taškais su NBA čempionais.

Per 24 minutes D.Motiejūnas pelnė 14 taškų (3/5 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Ankstesnis D-Mo sezono rezultatyvumo rekordas buvo 11 taškų į „Boston Celtics“ krepšį, o 7 rungtynių vidurkis – 3,6 taško.

Šįkart lietuviui būnant aikštėje, „Pelicans“ pelnė 15 taškų daugiau nei „Cavaliers“. Tik Langstono Galloway +/– rodiklis nugalėtojų gretose buvo aukštesnis (+16).

Taip D.Motiejūnas puikiai kompensavo traumuoto „Pelicans“ lyderio Anthony Daviso netektį – Naujojo Orleano klubas tėškė antausį NBA čempionams žaisdamas be 28,6 taško ir 12 atkovotų kamuolių vidurkį turinčio aukštaūgio.

Na, tiksliau geriausiai tą padarė kitas aukštaūgis Terrence'as Jonesas – geras lietuvio bičiulis pakartojo asmeninį karjeros rekordą surinkęs 36 taškus.

Beje, D.Motiejūnas savo tolimu metimu ketvirtojo kėlinio pradžioje prisidėjo prie trijų „Pelicans“ tolimų šūvių salvių, po kurių šeimininkai atitrūko 100:86.

„Cavaliers“ dar kapstėsi ir paskutinę minutę priartėjo 119:122, bet lemiamu metu nebeišsigelbėjo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donatas Motiejūnas ir LeBronas Jamesas

NBA čempionai kapanojosi iš paskutiniųjų – lyderių trejetas pademonstravo fantastišką statistiką. Kyrie Irvingas pataikė 8 tritaškius iš 14 ir surinko 49 taškus, LeBronas Jamesas pateikė trigubą dublį (26 tšk., 10 atk. kam., 12 rez. perd.), o Kevinas Love'as pridėjo 22 taškus ir 16 atkovotų kamuolių. Beje, pirmuosius du krepšininkus „Cavaliers“ treneris Tyronnas Lue svarstė patausoti Naujajame Orleane.

Beje, K.Irvingas labiausiai ištirpino rekordinę 22 taškų „Pelicans“ persvarą – po pertraukos pelnė 35 iš visų 49 savo taškų.

„Pelicans“ NBA čempionus patiesė po prasčiausių sezono rungtynių ir beviltiško pralaimėjimo autsaideriams „Brooklyn Nets“ 114:143.

O „Cavaliers“ tai buvo 6-oji nesėkmė per 10 pastarųjų susitikimų.

„Pelicans“: T.Jonesas 36 (11 atk. kam.), J.Holiday 33 (10 rez. perd.), D.Motiejūnas 14, L.Galloway 12, D.Cunninghamas 11.

„Cavaliers“: K.Irvingas 49 (8/14 trit.), L.Jamesas 26 (10 atk. kam., 12 rez. perd.), K.Love'as 22 (16 atk. kam.), I.Shumpertas 10.