2017 03 22

D.Motiejūno atkrintamųjų viltis: monstriškas D.Cousinso pasirodymas atnešė „Pelicans“ pergalę

Ką bendro turi Donatas Motiejūnas ir Kauno „Žalgiris“? Nuo atkrintamųjų varžybų juos skiria trys pergalės ir priešininkų malonė. DeMarcusas Cousinsas sužaidė geriausią savo mačą naujoje komandoje, o „New Orleans Pelicans“ 95:82 (21:23, 13:18, 32:13, 29:28) pranoko „Memphis Grizzlies“ ekipą.
DeMarcusas Cousinsas
DeMarcusas Cousinsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Pelicans“ pranoko „Grizzlies“ klubą 95:82.
  • D.Cousinsas sužaidė geriausią savo mačą Naujajame Orleane – 41 tšk. ir 17 atk. kam.
  • D.Motiejūnas per 5 minutes nepasižymėjo.
  • „Pelicans“ iki atkrintamųjų trūksta 3 pergalių.

Tai buvo jau penktoji „Pelicans“ pergalė per 6 pastarąsias rungtynes. Tokiu tempu D.Motiejūno klubas dar gali pasistumdyti dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Vakarų konferencijoje „Pelicans“ skrajoja vienuolikti, bet iki aštuntoje vietoje esančių „Denver Nuggets“ trūksta trijų pergalių. Tik tam laiko liko nedaug – reguliariojo sezono finišas už 11 rungtynių.

Už šią viltį „Pelicans“ turėtų būti dėkingi D.Cousinsui.

Vasario pabaigoje Naujojo Orleano klubą papildęs aukštaūgis pelnė net 41 tašką ir sugriebė 17 atšokusių kamuolių. Jis taip pat pataikė 5 tritaškius ir pakartojo asmeninį karjeros rekordą.

„Boogie!“ – skandavo D.Cousinso žaidimu susižavėję „Pelicans“ aistruoliai. „Boogie“ – aikštingosios NBA žvaigždės pravardė.

Užsivedęs aukštaūgis virš lanko pakabino kamuolį savo bendražygiui po krepšiu Anthony Davisui. Po efektingo epizodo D.Cousinsas užriaumojo ant parketo lyg čia šeimininkautų.

Galingas „Pelicans“ žaidimas nutraukė keturių iš eilės „Grizzlies“ pergalių seriją.

Nors Memfio krepšininkams trūko nedaug – po dviejų kėlinių jie pirmavo 12 taškų skirtumu – tačiau prarado iniciatyvą po „Pelicans“ smūgio 21:0 trečiajame kėlinyje.

Kai tik „Grizzlies“ bandė mažinti skirtumą, vis išnirdavo D.Cousinsas su savo taikliais metimais.

Jam geriausiai talkino 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių surinkęs A.Davisas.

D.Motiejūnas gavo pasireikšti 5 minutes, per kurias niekuo nepasižymėjo, tik spėjo pramesti dvitaškį.

„Pelicans“: D.Cousinsas 41 (14/27 met., 17 atk. kam.), A.Davisas 19 (13 atk. kam.), J.Holiday 11, J.Crawfordas 10.

„Grizzlies“: M.Conley 16, T.Danielsas ir J.Greenas 12, M.Gasolis ir A.Harrisonas 10.