2017 02 02

„EuroKnicks“: aktyviai žaidęs Mindaugas Kuzminskas prisidėjo prie neįprastos pergalės

Mindaugo Kuzminsko klubas žiūrėjo dar vienam gniuždančiam pralaimėjimui į akis, kai ketvirtąjį kėlinį pradėjo atsilikdamas nuo NBA autsaiderio „Brooklyn Nets“. Tačiau europiečių pajėgos ištempė „New York Knicks“ krepšininkus į sunkią pergalę Brukline 95:90 (15:27, 23:18, 26:24, 31:21).
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ palaužė „Nets“ ekipą 95:90.
  • Trys iš keturių rezultatyviausių „Knicks“ žaidėjų – europiečiai.
  • M.Kuzminskas per 17 minučių pelnė 9 taškus.
  • C.Anthony ketvirtąjį kėlinį praleido ant suolo.

Ne blankiai atrodęs Carmelo Anthony ir nerungtyniavęs Derrickas Rose'as padėjo Kristapiui Porzingiui surengti lemiamą šturmą. Tai buvo ispanas Willy Hernangomezas ir nurašytas slovėnas Saša Vujačičius.

Latvis pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, ispanas pridėjo 16 taškų ir 16 atkovotų kamuolių, o slovėnas pateko į „Knicks“ istoriją dvi atakas užbaigdamas 4 taškais.

„Tai buvo rungtynės, kurias privalėjome laimėti“, – sakė K.Porzingis.

„EuroKnicks“ kontekste nepasimetė ir M.Kuzminskas. 17 minučių aikštėje praleidęs lietuvis spėjo net 10 kartų atakuoti krepšį, pelnė 9 taškus (3/8 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Vienintelis iš šturmą rengusių „Knicks“ starto penketo žaidėjų buvo atakų dirigentas Brandonas Jenningsas.

„Atsarginiai nulėmė rungtynes“, – pripažino „Nets“ treneris Kenny Atkinsonas.

Tris kėlinius jo auklėtiniai nė sykio neužleido „Knicks“ į priekį, kai K.Porzingio ir W.Hernangomezo duetas, likus rungtyniauti 5 min. 11 sek., užkūrė spurtui 16:2 ir išvedė į priekį 82:78.

C.Anthony pelnė 15 taškų su blankiu pataikymu (6/22 met.) ir lemiamas 12 minučių praleido sėdėdamas ant suolo.

„Likus žaisti 5 minutes supratau, kad tikrai man nėra jokio velnio eiti į aikštę. Tie vyrukai žaidė puikiai. Man ir kitiems nereikėjo grįžti ir ardyti žaidimo“, – nesikrimto ant suolo lemiamu metu likęs Melo.

Tai buvo 7-asis „Nets“ pralaimėjimas iš eilės. Pirmą kartą per 25 pastarąsias rungtynes Bruklino krepšininkai nepraleido 100 taškų, bet vis tiek pralaimėjo.

„Knicks“ tai buvo 6-oji pergalė per 22 pastarąsias rungtynes.

„Knicks“: K.Porzingis 19 (12 atk. kam.), W.Hernangomezas 16 (16 atk. kam.), C.Anthony 15, S.Vujačičius 12.

„Nets“: R.Hollisas-Jeffersonas 16, B.Bogdanovičius 15, T.Bookeris 12, B.Lopezas ir C.LeVertas po 10.