2016 08 13

Intriga iki paskutinio metimo – serbai pagąsdino JAV rinktinę

Pralaimėjimai Serbijos rinktinę nubloškė į ketvirtąją A grupės vietą, tačiau pasaulio vicečempionams tai nesutrukdė patampyti nervų JAV krepšininkams. Buvo visko – įtampos, konfliktų ir gražių epizodų. Bet JAV komanda išliko nenugalėta – 94:91 (27:15, 23:26, 22:21, 22:29). Tiesa, amerikiečiai vargsta jau antrosiose rungtynėse iš eilės.
Kevinas Durantas ir DeAndre Jordanas
Kevinas Durantas ir DeAndre Jordanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti 1 min. 18 sek. M.Teodosičius dviem baudų metimais mažino skirtumą 91:94. Likus 40 sek. serbai galėjo lyginti rezultatą, bet N.Jokičiaus bandymas buvo nevykęs.

Dar vieną bandymą serbai gavo paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Bet per 5,2 sek. rezultatyvios atakos nebesurezgė – B.Bogdanovičiaus metimas iš trijų taškų zonos skriejo pro šalį.

Po pirmųjų minučių atrodė, kad amerikiečiai nušluos serbus nuo žemės paviršiaus.

Dar neprabėgus nė dviem minutėms po galingo DeMarcuso Cousinso dėjimo iš viršaus amerikiečiai pirmavo 8:0 ir vertė Aleksandrą Džordževičių prašyti minutės pertraukėlės.

Beje, treneris piktas net iki aikštės vidurio išėjo aiškintis su teisėjais. Jis buvo įsitikinęs, kad D.Cousinsas pažeidė žingsnių taisyklę. Ginčas su arbitrais baigėsi technine pražanga.

Serbai per 7 pirmąsias minutes suklydo 7 kartus, o taip žaidžiant esi pasmerktas amerikiečių dėjimams greitose atakose.

DeAndre Jordanas skraidė virš lanko ir amerikiečiai smaginosi – nesužaidus nė 7 minučių JAV pirmavo jau 23:5.

AFP/„Scanpix“ nuotr./DeAndre Jordanas

Bet serbai nepasidavė ir sugrąžino intrigą. Beje, per pirmąjį kėlinį teisėjai iš viso užfiksavo tris technines pražangas. Dvi amerikiečiams (DeAndre Jordanui ir Draymondui Greenui) – už keiksmus teisėjams.

Skirtumas gal ir nebuvo didelis, bet abejonių dėl galutinio rezultato nekilo.

Nors komandas skyrė dviženklis skirtumas, įtampos aikštėje netrūko. Antrojo kėlinio viduryje tarp žaidėjų vos neįvyko susistumdymas. Pirmajame „centras“ Miroslavas Raduljica alkūne į nokdauną pasiuntė amerikiečių vidurio puolėją DeAndre Jordaną.

Šis vėliau antrajame ketvirtyje guldė ant žemės Nikola Kaliničių ir užsidirbo dar ir nesportinę pražangą.

Tačiau nervus keitė gražus krepšinis. Antrajame ketvirtyje serbai įsibėgėjo ir pagavę ritmą džiugino žiūrovus ne ką mažiau gražiu žaidimu nei amerikiečiai. Fantastiški perdavimai tampė visą JAV gynybą. Čia, aišku, ryškiausiai spindėjo maestro Milošas Teodosičius.

Sužavėti brazilai ėmė palaikyti Serbijos krepšininkus. Žiūrovai neliko nuvilti – intriga išliko iki rungtynių sirenos.

JAV turi 4 pergales iš 4, o serbų kraityje vienintelis laimėjimas.

JAV: K.Irvingas 15, D.Jordanas 13, C.Anthony 12, K.Durantas ir P.George'as po 12.

Serbija: N.Jokičius 23, M.Raduljica ir M.Teodosičius (6 rez. perd.) po 18, S.Markovičius 12.