2017 03 14

Iš palyginimo su D.Nowitzkiu pasijuokęs J.Valančiūnas nuliūdino vokietį

„Nesame geros nuotaikos, bet bandysime ją pasigerinti nugalėdami Dalasą“, – kiek susikrimtęs prieš rungtynes su „Dallas Mavericks“ sakė Jonas Valančiūnas. Pavyko. „Toronto Raptors“ 100:78 (25:26, 25:20, 29:20, 21:12) namuose užtikrintai pranoko Dalaso komandą, o J.Valančiūnas pasidžiaugė pergale prieš Dirką Nowitzkį, su kuriuo buvo palygintas prieš susitikimą.
Jonas Valančiūnas ir Dirkas Nowitzkis
Jonas Valančiūnas ir Dirkas Nowitzkis / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ užtikrintai nugalėjo „Mavericks“ 100:78.
  • J.Valančiūnas surinko dvigubą dublį – 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.
  • Lietuviui tai 25-asis dvigubas dublis šį sezoną.
  • Ketvirtajame kėlinyje J.Valančiūnas nežaidė.

J.Valančiūnui aikštėje teko pasivaikyti ir D.Nowitzkį. „Mavericks“ rungtyniavo žemu penketu su iš toli metančiu vokiečiu vidurio puolėjo pozicijoje.

Lietuviui nebuvo lengva, bet Torontas prisitaikė.

D.Nowitzkis viršijo savo 14,1 taško ir 6,8 atkovoto kamuolio vidurkį ir surinko 18+7, tačiau visa „Mavericks“ komanda krepšį atakavo tik 36,8 proc. tikslumu, o ketvirtajame kėlinyje tepelnė 12 taškų.

Su tokia gynyba „Raptors“ laimėjo užtikrintai. Ketvirtąjį kėlinį pasitiko pirmaudami 13 taškų skirtumu, o lemiamą mačo atkarpą pradėję spurtu 10:2, pasiekė pergalę.

„Viskas prasideda nuo gynybos. Su puolimu mes neisime toli“, – pareiškė 19 taškų pelnęs Normanas Powellas.

Tik jis ir 25 taškus įmetęs DeMaras DeRozanas buvo rezultatyvesni už J.Valančiūną.

„Centras“ vėl negavo pasireikšti ketvirtajame kėlinyje, bet prieš tai per 23 minutes užfiksavo 25-ąjį šio sezono dvigubą dublį: pelnė 14 taškų (5/11 dvit., 4/5 baud.), sugriebė 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po kartą suklydo ir prasižengė.

Tiesa, jo +/- rodiklis buvo vienas iš trijų prasčiausių komandoje – jam būnant aikštėje, „Raptors“ pelnė 1 tašku daugiau nei „Mavericks“.

Prieš D.Nowitzkį stojęs Lietuvos krepšininkas pirmajame kėlinyje triuškino 30 000 pelnytų taškų ribą įveikusios legendos gynybą, kai pernelyg nepersistengęs ir išsilaisvinęs iš jos priežiūros drebino krepšį dėjimu.

J.Valančiūnas švystelėjo tris metimus iš vidutinio nuotolio, bet visi jie buvo netaiklūs. Metimai iš distancijos yra naujausias JV uždavinys.

Prieš rungtynes Toronto žurnalistai kamantinėjo lietuvį dėl metimo iš vidutinio nuotolio ir paklausė, ar jis pasieks tokį lygį kaip D.Nowitzkio rankelė.

J.Valančiūnas prunkštelėjo. „Likime mano teritorijoje, – šypsojosi vidurio puolėjas. – Aš ne Nowitzkis. Dar nesu ten. Bet aš dirbu, kad mano metimas gerėtų. Tai mano kasdienis darbas. Tik dar nenuėjau taip toli iki Nowitzkio lygio.“

Su 39 pergalėmis ir 28 pralaimėjimais „Raptors“ Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą. Jiems reikia pasivyti 2–3 pergalėmis nutolusias „Boston Celtics“ ir „Washington Wizards“ komandas, antraip jau antrajame NBA atkrintamųjų varžybų etape, o ne Rytų konferencijos finale, teks susitikti su „Cleveland Cavaliers“.

„Liko dar daug rungtynių. Viskas dar gali smarkiai pasikeisti“, – likus 15 susitikimų iki NBA reguliariojo sezono finišo tikino D.DeRozanas.

Tiesa, be traumuoto pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry Toronto užduotis tampa kur kas sunkesnė. Pakilti turnyro lentelėje reikės maksimalaus visų indėlio. Pavyzdžiui, J.Valančiūno porininkas po krepšiu Serge'as Ibaka per 31 minutę šįkart nepelnė nė taško.

Dalase optimizmo dar mažiau. Vakaruose „Mavericks“ užima tik 11-ąją vietą, o dar dvikovoje su „Raptors“ prarado traumą patyrusį starto penketo gynėją Wesley Matthewsą.

„Prastai pasirodėme abiejose aikštės pusėse. Prastai pataikėme, todėl ir buvo sunku. Galėjome atsilaikyti nebent gynyba, bet ji irgi buvo ne tokia, kokia turėjo“, – nuliūdęs kalbėjo 38-erių D.Nowitzkis.

„Raptors“: D.DeRozanas 25, N.Powellas 19, J.Valančiūnas 14 (12 atk. kam.), D.Wrightas ir P.Pattersonas po 11.

„Mavericks“: H.Barnesas 18, D.Nowitzkis 17, D.Powellas 10.