2017 12 11

Įspūdingos rungtynės: Domantas Sabonis tapo herojiško vakaro liudininku

Domantas Sabonis lemiamomis sekundėmis sėdėjo ant atsarginių suolo, tačiau „Indiana Pacers“ ėjimas pasiteisino. Lietuvio vietą užėmęs Thaddeusas Youngas kritinėmis sekundėmis pataisė didvyriškai rungtyniavusio Victoro Oladipo metimą ir išplėšė komandai pratęsimą. Per jį galingu finišu 20:2 šeimininkai palaužė tris lietuvius klube turintį „Denver Nuggets“ 126:116 (22:35, 37:31, 31:22, 24:26, 12:2) .
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Pacers“ po pratęsimo palaužė „Nuggets“ klubą 126:116.
  • „Pacers“ finišavo spurtu 20:2.
  • D.Sabonis pelnė 14 taškų.
  • V.Oladipo sužaidė karjeros mačą (47 tšk.).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti beveik 3 minutes „Pacers“ atsiliko 106:114. Tačiau tada šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako ir išlygino rezultatą. Likus 5 sekundėms tą, pataisęs netaiklų Victoro Oladipo metimą, padarė Thaddeusas Youngas.

„Pacers“ pelnė 9 pirmuosius pratęsimo taškus ir nurūko į pergalę. Tai buvo ketvirtasis Indianos krepšininkų laimėjimas namuose.

Daugiausia prie šio fantastiško sugrįžimo prisidėjo Victoras Oladipo, pelnęs net 47 taškus. Tai buvo rezultatyviausios gynėjo karjeros rungtynės NBA.

Mažai kas tikėjo šiuo 25-erių krepšininku, kai jis kartu su Domantu Saboniu po Paulo George'o ir „Oklahoma City Thunder“ mainų atvyko į Indianą. Bet tą įsimintiną vakarą „Pacers“ sirgaliai spaudėsi arčiau parketo, kad galėtų pliaukštelėti naujajam aistruolių dievukui delnais.

„Šie žaidėjai rūbinėje yra tiesiog fenomenalūs. Jie man palengvina žaidimą“, – neslėpė V.Oladipo.

D.Sabonis bandė palengvinti bendražygiui žaidimą per 20 minučių pelnęs 14 taškų (6/10 dvit., 2/2 baud.), atkovojęs 4 ir perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, suklydęs 1 ir prasižengęs 4 kartus.

„Bandžiau įnešti energijos, pasinaudoti gautomis situacijomis, – savo efektyvumą per trumpą laiką aiškino 21-erių puolėjas. – Po pertraukos, kai atsilikome, sirgaliai mus maitino savo energija.“

Iš viso „Pacers“ panaikino 19 taškų skirtumą – didžiausią „ištaškytą“ varžovų šį sezoną.

„Nuggets“ vertėsi be pagrindinių aukštaūgių Nikolos Jokičiaus ir Paulo Millsapo.

Artimiausias rungtynes „Pacers“ žais namuose su „Thunder“. Principinis mūšis vyks gruodžio 14-ąją Indianoje.

„Mes tiesiog eisime laimėti ir viskas, – mikrodvikovų nesureikšmino D.Sabonis. – Tai bus didelės rungtynės, bet mes tiesiog norime išlaikyti pergalių seriją.“

Su 16 pergalių ir 11 pralaimėjimų „Pacers“ Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą. „Lietuviškasis“ Denverio klubas, kurio biure dirba Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis, su 14 pergalių ir 12 nesėkmių žengia penktas Vakaruose.

„Nuggets“: T.Lylesas 25, W.Bartonas (9 rez. Perd.) ir G.Harrisas po 21, W.Chandleris 18, J.Murray 13.

„Pacers“: V.Oladipo 47, M.Turneris 24, Th.Youngas 18, D.Sabonis 14, L.Stephensonas 12.