2017 03 20

Jonas Valančiūnas karaliavo po „Pacers“ krepšiu ir pasiekė rekordą

Jonas Valančiūnas per vieną ataką graibstė pirmą, antrą, trečią kamuolį po „Indiana Pacers“ krepšiu. Varžovams beliko tik stovėti lyg įkaltiems ant parketo ir stebėti, kol lietuvis įrideno tą nelemtą dvitaškį. Ir taip visą vakarą iki ketvirtojo kėlinio. Rekordiniu dvigubu dubliu 24-erių lietuvis prisidėjo prie „Toronto Raptors“ pergalės prieš „Indiana Pacers“ ekipą 116:91 (32:24, 30:21, 29:28, 25:18)
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Pacers“ klubą 116:91.
  • J.Valančiūnas pelnė 11 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
  • J.Valančiūnas užfiksavo 26 dvigubą dublį šį sezoną – rekordinį karjeroje.
  • 21-erių austras J.Poeltlas sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą (12 tšk.).

J.Valančiūnas per 24 minutes įmetė 11 taškų (4/8 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 13 kamuolių, blokavo metimą ir 3 kartus prasižengė.

Tai buvo jau 26-asis jo dvigubas dublis šį sezoną. Tiek jis nebuvo surinkęs per 5 reguliariuosius sezonus NBA.

Dar rungtynių pradžioje buvo aišku, kad tai bus J.Valančiūno naktis.

Jo ir Serge'o Ibakos duetas pelnė pirmuosius 18 iš 26 „Raptors“ taškų ir surinko 10 iš 13 atkovotų kamuolių. Tai sukrovė „Raptors“ ankstyvą 8 taškų persvarą.

Per šią atkarpą J.Valančiūnas pasižymėjo ir efektingu dėjimu su varžovo pražanga.

J.Valančiūnas vienas pats atkovojo 9 iš 14 „Raptors“ kamuolių, kai visa Toronto komanda – tik 4. Rungtynes J.Valančiūnas baigė net su 6 puolime atkovotais kamuoliais, o kovą dėl atšokusių kamuolių jo klubas laimėjo 51:33.

Lietuvis buvo vienas tų, kurie davė gerą toną visoms rungtynėms.

Pirmojoje „Raptors“ ir „Pacers“ akistatoje nuo atkrintamųjų varžybų (per likusį mėnesį buvo numatytos net trejos tarpusavio rungtynės) Toronto krepšininkai skrajojo aikštėje ir sulaukė trenerio pagyrų.

Dar iki pertraukos jie buvo atitrūkę 62:45 – didžiausia persvara per pastaruosius du mėnesius.

„Štai tokios energijos ir jėgos mes ieškojome, – žaidimu buvo patenkintas Dwane'as Casey. – Nuo pirmos iki paskutinės minutės mes gerai ir puolėme, ir gynėmės. Štai taip mes ir turime žaisti.“

Kai ketvirtąjį kėlinį „Raptors“ pasitiko pirmaudami 91:73, D.Casey visą likusią mačo atkarpą leido pailsėti 22 taškus pelniusiam lyderiui DeMarui DeRozanui.

Visus reikalus patikimai sutvarkė atsarginiai žaidėjai, o vienas jų – 21-erių austras Jakobas Poeltlas, pelnė 12 taškų ir sužaidė kol kas rezultatyviausią karjeros mačą NBA.

„Raptors“ pasiekė 41 pergalę per 70 rungtynių ir užsitikrino, kad sezoną baigs bent su 50 proc. pergalių balansu – teigiamu jau ketvirtą sezoną paeiliui.

„Raptors“: D.DeRozanas 22, S.Ibaka 16, J.Poeltlas ir D.Carrollas po 12, J.Valančiūnas (13 atk. kam.), C.Josephas (9 rez. perd.) ir N.Powellas po 11.

„Pacers“: P.George'as 18, T.Youngas ir J.Teague'as po 16, M.Ellisas 10.