2017 01 09

Jonas Valančiūnas su „Raptors“ neatsilaikė prieš magišką Jameso Hardeno žaidimą

Nei Jonas Valančiūnas, nei joks kitas kitas „Toronto Raptors“ žaidėjas negalėjo sutramdyti Jameso Hardeno sukelto puolimo uragano. Vieni Rytų konferencijos lyderių nesustabdė „Houston Rockets“ ekipos 122:129 (37:27, 26:34, 36:34, 23:34), kuri NBA reguliariajame sezone šventė jau 8-ąją pergalę iš eilės.
Jonas Valančiūnas ir Jamesas Hardenas
Jonas Valančiūnas ir Jamesas Hardenas / Ray Vyšniausko nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nusileido „Rockets“ ekipai 122:129.
  • „Rockets“ tai buvo 8 pergalė iš eilės.
  • J.Valančiūnas surinko 8 taškus ir 5 atkovotus kamuolius.
  • J.Hardenas pasižymėjo trigubu dubliu.

„Raptors“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo pirmaudami 99:95, bet trapios persvaros neišlaikė.

Torontą sudrebino J.Hardeno 40 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų pasirodymas – 10-asis trigubas dublis šį sezoną.

„Dar matau, kur galime gerokai patobulėti, – sakė 10 iš 15 „Rockets“ klaidų padaręs Jamesas Hardenas. – Sezonas dar tik įpusėjo ir mes pakankamai nauja komanda. Mano klaidų skaičius mažės. Bet tiek klystu todėl, kad kamuolys mano rankose užsibūna 90 procentų laiko. Kol bendras komandos klaidų skaičius ne didesnis nei 15, tol viskas gerai.“

Lemiamą 10 minučių atkarpą „Rockets“ pradėjo spurtu 15:0 ir pabėgo į priekį 11 taškų skirtumu (110:99). DeMaras DeRozanas pelnė 12 taškų iš eilės, bet „Raptors“ arčiau nei per 5 taškus nepriartėjo.

Beje, „Raptors“ pralaimėjo jau antrąsias rungtynes iš eilės, ketvirtąjį kėlinį pradėdami būdami priekyje. Praėjusį vakarą su „Chicago Bulls“ išbarstę 19 taškų pranašumą, šįkart „Raptors“ nebrangino 13 taškų persvaros.

„Tai užknisa“, – neslėpė 36 taškus pelnęs DeMaras DeRozanas, 30 taškų žymą peržengęs rekordinį jau 18 kartą šį sezoną.

DeMaras Carrollas pralaimėjusiems pelnė 26 taškus, pakartojęs asmeninį rezultatyvumo rekordą ir įmetęs rekordiškai daug – 6 tolimus metimus.

J.Valančiūnas rungtyniavo 23 minutes, per kurias pasižymėjo 8 taškais (4/4 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, blokavo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

24-erių vidurio puolėjas prisėdo ant atsarginių suolo iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 4 min. 13 sek. ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

Beje, kitoje aikštės pusėje po krepšiu siautėjo Montrezlas Harrellas – „Rockets“ aukštaūgis pataikė net 12 iš 13 dvitaškių ir surinko 28 taškus per 26 minutes.

„Raptors“: D.DeRozanas 36, D.Carrollas 26, K.Lowry 12, C.Josephas ir N.Powellas po 10.

„Rockets“: J.Hardenas 40 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Montrezlas Harrellas 28 (12/13 dvit.), E.Gordonas 19 (1/9 trit.), T.Ariza 17.