2017 02 09

Minesotoje – J.Valančiūną suerzinęs dėjimas ir lietuvio žingsnis istoriniame „Raptors“ sąraše

Penktąjį sezoną NBA rungtyniaujantis Jonas Valančiūnas palieka vis ryškesnį pėdsaką „Toronto Raptors“ istorijoje. 24-erių lietuvis tapo antru daugiausia kamuolių atkovojusiu „Raptors“ žaidėju, bet nei šio pasiekimo, nei šimtaprocentinio „centro“ pataikymo neužteko kanadiečių pergalei prieš „Minnesota Timberwolves“ krepšininkus 109:112 (33:25, 30:28, 25:30, 21:29).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Minesotoje 109:112.
  • J.Valančiūnas per 26 minutes pelnė 16 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.
  • Lietuvis pataikė visus 7 dvitaškius.
  • J.Valančiūnas pakilo istoriniame „Raptors“ atkovotų kamuolių sąraše.

J.Valančiūnas Minesotoje per 26 minutes pelnė 16 taškų, pataikęs visus 7 dvitaškius ir abi baudas, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 2 kartus prasižengė. Jis buvo vienintelis „Raptors“ starto penketo žaidėjas su teigiamu +/- rodikliu – jam esant aikštėje Toronto ekipa pelnė 4 taškais daugiau nei varžovai.

Beje, penktuoju savo kamuoliu J.Valančiūnas sugriebė jau 2840-ąjį NBA, taip „Raptors“ visų laikų sąraše aplenkdamas Antonio Davisą. Tiesa, iki Toronto visų laikų rekordo J.Valančiūnui dar tolokai – Chrisas Boshas per savo karjerą „Raptors“ gretose atkovojo 4776 kamuolius.

Tiesa, ne viskas J.Valančiūnui aikštėje buvo taip malonu.

Trečiajame kėlinyje lietuvis tapo greitos „Timberwolves“ atakos auka. Puolėjas Andrew Wigginsas pakilo virš J.Valančiūno akių ir galingai sugrūdo kamuolį į krepšį. Kojomis jis apžergė po krepšiu likusį aukštaūgį, o tai jam akivaizdžiai nepatiko.

Pasimuistęs J.Valančiūnas bandė „nusipurtyti“ už jo po dėjimo užsikabinusį žaidėją. „Timberwolves“ žaidėją teko drausminti teisėjams.

Aišku, dar didesnį kartėlį J.Valančiūnui paliko pralaimėjimas. 213 cm ūgio krepšininkas nerungtyniavo visą ketvirtąjį kėlinį, kai likus 34 sek. treneris Dwane'as Casey metė jį į aikštę.

J.Valančiūnas iškart sugriebė kamuolį po netaiklios baudos, o jau kitoje atakoje rezultatą kritiniu metu lygino DeMaras DeRozanas (107:107).

Vis dėlto „Timberwolves“ atsakė tiksliu Tyuso Joneso tritaškiu likus 19 sek. (107:110). J.Valančiūnas po 6 sek. atsakė dėjimu į krepšį (109:110), bet per likusį laiką „Raptors“ nebeišsigelbėjo – Kyle'o Lowry tolimas metimas su sirena, galėjęs išplėšti pratęsimą, tikslo nepasiekė.

J.Valančiūnui gynyboje buvo sunku tvarkytis su geriausiu 2015–2016 metų sezono NBA naujoku Karlu-Anthony Townsu, kuris pelnė 29 taškus ir sugriebė 14 atšokusių kamuolių. Vienoje iš „Timberwolves“ atakų įsibėgėjusio vidurio puolėjo kelyje atsidūręs J.Valančiūnas net atsitraukė, norėdamas išvengti negailestingos kaktomušos.

Rezultatyviau už K.Townsą Minesotoje žaidė vėliau J.Valančiūną „nuskriaudęs“ kanadietis Andrew Wigginsas (31 tšk.).

„Raptors“ gretose išsiskyrė DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry, rinkę atitinkamai 30 ir 20 taškų.

„Timberwolves“ nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Raptors“: D.DeRozanas 30, K.Lowry 20, D.Carrollas 19 (9 atk. kam.), J.Valančiūnas 16 (7/7 dvit.), T.Rossas 11.

„Timberwolves“: A.Wigginsas 31, K.Townsas 29 (14 atk. kam.), Sh.Muhammadas 22, G.Diengas 11 (9 atk. kam.).