2017 06 05

S.Curry pakartojo Š.Marčiulioniui priklausantį NBA rekordą

132:113 (40:34, 27:30, 35:24, 30:25) tarsi volu per čempionus „Cleveland Cavaliers“ pervažiavę „Golden State Warriors“ krepšininkai NBA finalo serijoje pirmauja jau 2-0. Antrasis mačas ypatingas buvo ir šeimininkų ekipos mažyliui Stephenui Curry. Gynėjas pirmą kartą savo karjeroje atkrintamųjų varžybų metu surinko trigubą dublį. Maža to, jis pakartojo ir lietuviui Šarūnui Marčiulioniui priklausantį NBA rekordą.
Stephenas Curry ir Šarūnas Marčiulionis
Stephenas Curry ir Šarūnas Marčiulionis / „Scanpix“ nuotr.

S.Curry pelnė 32 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Jis taip pat pakartojo per vieną kėlinį atkrintamosiose varžybose pataikytų baudų metimų rekordą – 10.

Galingai dvikovą pradėjęs S.Curry jau pirmajame kėlinyje įmetė 10 baudų metimų, o iš viso dvikovos metu sumetė visas 14 baudų.

Iki šiol atkrintamųjų metu per kėlinį įmesti dešimt baudų buvo pavykę vos dviem žaidėjams.

Taip pat „Warriors“ marškinėlius vilkėjęs Š.Marčiulionis 1992 metų balandžio 28 dieną vykusiose rungtynėse prieš „Seattle SuperSonics“ pelnė 27 taškus bei įmetė 15 baudos metimų.

„Boston Celtics“ atstovui Paului Pierce'ui tą patį pavyko pakartoti 2008-ųjų metų NBA finale su „Los Angeles Lakers“.