Užgauliojimų Š.Jasikevičiaus universitete sulaukęs lietuvių kilmės talentas tėškė atsaką

Prieš 21 metus Šarūnas Jasikevičius baigė Merilando universitetą, tačiau šis nesvetingai pasitiko kitą Kaune gimusį talentą. Vis dėlto Ignas Brazdeikis nebuvo pėsčias. Nepagarbaus elgesio sulaukęs 20-metis puolėjas savo žaidimu nutildė įžūlius aistruolius.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / „Scanpix“/AP nuotr.

I.Brazdeikio atstovaujamo Mičigano „Wolverines“ ir Merilando „Terrapins“ dvikovoje iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti 13 min. 16 sek. (NCAA žaidžiami du kėliniai po 20 min.), puolėjas stojo prie baudų metimo linijos.

„Tu esi šlykštus!“ – garsiai skandavo Merilando aistruoliai.

Bet I.Brazdeikis nesutriko.

Jis sumetė abu baudos metimus, o grįždamas į gynybą pridėjo ranką prie ausies, lyg norėdamas dar kartą išgirsti tą skanduotę.

Rankų mostais jis ragino žiūrovus dar patriukšmauti.

„Scanpix“/AP nuotr./Ignas Brazdeikis

Skanduotė buvo tokia garsi, kad arenos pranešėjas per mikrofoną net turėjo raminti tribūnas. Šį atsiprašymą ir raginimą jis perdavė nuo paties Merilando komandos vyr. trenerio Marko Turgeono.

Dalis žiūrovų toliau švilpė, bet greitai buvo nutildyti.

Kai Merilando ir Mičigano komandas antrojo kėlinio pabaigoje skyrė vos trys taškai, I.Brazdeikis pokštelėjo tritaškį ir siuntė oro bučinius vietos aistruoliams.

„Kad jie jau taip ant manęs užsisėdo, nusprendžiau tiesiog pasiųsti jiems oro bučinius“, – po rungtynių mėgavosi I.Brazdeikis.

Netrukus jis pataikė dar du kritiškai svarbius metimus ir baudų metimais įtvirtino Mičigano pergalę 69:62.

Per 38 minutes I.Brazdeikis iš viso pelnė 21 tašką (4/8 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir išprovokavo 9 pražangas.

Jis buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

„Buvo labai linksma. Jau prieš rungtynes žiūrovai buvo prieš mane nusistatę. Bet aš priėmiau tą atmosferą. Man patinka žaisti tokioje aplinkoje. Mane tai tik motyvuoja. Tada būnu tik dar alkanesnis“, – pasitikėjimu savimi spinduliavo I.Brazdeikis.

Vėliau 201 cm ūgio puolėjas siuntė Merilando sirgaliams linkėjimus tviteryje.

„Michigan Wolverines“ su 15 pergalių ir 4 pralaimėjimais NCAA „Big Ten“ konferencijoje užima antrąją vietą.

Lietuvoje gimęs, bet Kanadoje augęs ir šios šalies pilietybę turintis I.Brazdeikis šį sezoną NCAA per 29 minutes pelno vid. 14,6 taško ir atkovoja 5,3 kamuolio.

Jam prognozuojamas NBA naujokų biržos šaukimas.