Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 27d. 12:42

10 geidžiamiausių NBA laisvųjų agentų

Marcas Gasolis
„Scanpix“ nuotr. / Marcas Gasolis

Beveik 150 dienų trukęs NBA lokautas pagaliau pasibaigė. Tai reiškia, jog karštos dienos prasideda komandų generaliniams direktoriams – per dvi savaites reikės pilnai sukomplektuoti visą ekipą. Nbcsports.com sudarė dešimt geidžiamiausių laisvųjų agentų sąrašą. Jo viršūnėje kiek netikėtai atsidūrė brazilas Nene Hilario. Be jo į dešimtuką pateko tik vienas užsienietis – ispanas Marcas Gasolis.

1. Nene Hilario (29 metų 207 cm ūgio, buv. „Nuggets“)

Scanpix nuotr./Nene Hilario (1 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Nene Hilario (1 vieta)

Nene yra pakankamai patyręs, tačiau dar nesenas aukštaūgis. Brazilas pasižymi nebloga gynyba, tačiau stipriausia jo savybė yra efektyvus puolimas. Verta pažymėti, jog per ilgą karjerą NBA, N.Hilario niekada neturėjo rimtų traumų. Atletas pasižymi lyderio savybėmis, ypač komandos rūbinėje, sugeba užvesti kovai komandos draugus. Į savo gretas jį turėtų vilioti komandos, kurioms reikia patikimai taškus renkančio „centro“. Realiausi variantai – „Pacers“, „Heat“ arba pasilikimas „Nuggets“ gretose.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 14,5 taško, 7,7 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 1 blokas per 30 minučių.

2. Marcas Gasolis (26 metų, 212 cm ūgio, buv. „Grizzlies“)

Scanpix nuotr./Marcas Gasolis (2 veita)
„Scanpix“ nuotr./Marcas Gasolis (2 veita)

Ispanas yra apribotas laisvasis agentas ir galima neabejoti, jog „Grizzlies“ iš visų jėgų stengsis išsaugoti jį savo gretose. Vis tik, jei aukštaūgis nuspręs pabandyti laimę laisvųjų agentų rinkoje, turėtų sulaukti nemažai viliojančių pasiūlymų. Tai pats universaliausias krepšininkas iš visų laisvųjų agentų. Gasolis puikiai ginasi, pasižymi geru aikštės matymu, turi platų judesių po krepšiu arsenalą ir gali pasigirti nuostabiu krepšinio suvokimu. Ispano įtaka „Grizzlies“ žaidimui labiausiai pasimatė per NBA atkrentamąsias varžybas, kuomet aukštaūgis tiesiog tyčiojosi iš varžovų gynybos. M.Gasolio paslaugomis labiausiai susidomėję yra „Knicks“ bei „Thunder“ klubai.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 12,2 taško, 7,6 atkovoto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir 1,8 bloko per 31 minutę.

3. Davidas Westas (31 metų, 203 cm ūgio, buv. „Hornets“)

Scanpix nuotr./Davidas Westas (3 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Davidas Westas (3 vieta)

Trečioje vietoje atsidūręs dar vienas aukštaūgis geriausiai apibūdina dabartines NBA tendencijas – komandos labiausiai linkę stiprinti savo priekinę liniją. D.Westo įsigijimas būtų šiokia tokia rizika, kadangi jis pamažu „byra“. Atletas buvo patyręs sunkią kelio traumą, dėl kurios praleido dalį sezono. Tačiau amerikietis yra patikimas, stabiliai taškus renkantis puolėjas. Svarbiausias D.Westo ginklas yra metimas iš vidutinio nuotolio, tad jo žaidimui metai įtakos daryti neturėtų.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 18,9 taško, 7,6 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir 0,9 bloko per 35 minutes.

4. Tysonas Chandleris (29 metų, 216 cm ūgio, buv. „Mavericks“)

Scanpix nuotr./Tysonas Chandleris (4 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Tysonas Chandleris (4 vieta)

Pasaulio ir NBA čempionas negali pasigirti įspūdinga statistika, tačiau jis yra vertinamas ne dėl puolimo. Puikiai besiginantis „centras“ labai svariai prisidėjo prie „Mavericks“ triumfo NBA pirmenybėse. Jei žaidėjas nesusitars su Dalaso klubu, atsiras mažiausiai penkios komandos, kurioms bus reikalingas tvirtas ir patikimas vidurio puolėjas. T.Chandleris praeityje yra patyręs nemažai traumų ir turėjęs nuviliančių sezonų, tačiau jis vis dar lieka tuo krepšininku, kuris daro didžiulę įtaką komandos žaidimui.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 9,6 taško, 9,2 atkovoto kamuolio, 0,5 rezultatyvaus perdavimo ir 1,1 bloko per 28 minutes.

5. Thaddeusas Youngas (23 metų, 203 cm ūgio, buv. „76ers“)

Scanpix nuotr./Thaddeusas Youngas (5 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Thaddeusas Youngas (5 vieta)

Nors amerikiečiui dar tik 23 metai, jis stipriausioje pasaulio lygoje jau praleido keturis sezonus, per kuriuos sukaupė daug patirties ir pasižymėjo solidžiu žaidimu. Atletas yra apribotas laisvasis agentas, tad „76ers“ turės pirmenybę jį išsaugoti. Tačiau kyla klausimas, ar Filadelfijai užteks pinigų. Th.Youngas gali žaisti tiek lengvuoju, tiek sunkiuoju kraštu, tačiau kuo toliau, tuo labiau krepšininkas mėgsta grumtis po krepšiais. Atletas pasižymi puikia gynyba, nėra tuščias puolime, tad būtų tikrai vertinga „žuvelė“ laisvųjų agentų rinkoje.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 12,7 taško, 5,3 atkovoto kamuolio, 1 rezultatyvus perdavimas ir 0,3 bloko per 26 minutes.

6. J.R.Smithas (26 metų, 198 cm ūgio, buv. „Nuggets“)

Scanpix nuotr./J.R.Smithas (6 vieta)
„Scanpix“ nuotr./J.R.Smithas (6 vieta)

Amerikietis kol kas nėra laisvasis agentas, nes turi kontraktą su Kinijos komanda, tačiau panašu, jog krepšininko dienos Azijoje jau suskaičiuotos- gynėjas netrukus turėtų būti atleistas iš „Cyclones“ klubo. Jei taip ir nutiks, atletas bus geidžiamiausias atakuojantis gynėjas rinkoje. J.R.Smithas yra super atletiškas, puikiai veržiasi link krepšio ir atakuoja iš toli. Suteikus jam veiksmų laivę, gynėjas gali demonstruoti stebuklus. Krepšininką savo gretose itin norėtų matyti „Bulls“ vadovai, tačiau vargu ar jiems užteks laisvų pinigų. Kaip reali J.R.Smitho karjeros stotelė minima ir „Knicks“ ekipa.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 12,1 taško, 4 atkovoti kamuoliai, 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir 1,1 perimto kamuolio per 32 minutes.

7. Jasonas Richardsonas (30 metų, 198 cm ūgio, buv. „Magic“)

Scanpix nuotr./Jasonas Richardsonas (7 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Jasonas Richardsonas (7 vieta)

Šiam krepšininkui jau yra 30 metų, o jis savo kolekcijoje vis dar neturi NBA čempiono žiedo. Spėjama, jog gynėjas spjaus į pinigus ir rinksis iš komandų, turinčių realiausius šansus tapti čempionėmis. NBA komandas gali atbaidyti sumažėjęs žaidėjo atletiškumas ir tragiškas pasirodymas praėjusiose atkrentamosiose varžybose. Tačiau atsiras nemažai komandų, kurioms reikės veterano, kuris puikiai atakuoja krepšį. Jeigu J.Richardsonas rimtai nusitaikė į NBA žiedą, jis rinksis iš „Lakers“, „Heat“ arba „Knicks“ komandų.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 13,6 taško, 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 1,2 perimto kamuolio per 34 minutes.

8. DeAndre Jordanas (23 metų, 213 cm ūgio, buv. „Clippers“)

Scanpix nuotr./DeAndre Jordanas (8 vieta)
„Scanpix“ nuotr./DeAndre Jordanas (8 vieta)

Apribotas laisvasis agentas ir „Clippers“ veikiausiai mėgins jį išsaugoti, kadangi tai idealus partneris Blake'ui Griffinui. Amerikietis puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir patikimai užkaišo gynyboje atsivėrusias spragas. Tai nepaprastai galingas, tvirtai sudėtas, vis dar jaunas ir tobulėjantis vidurio puolėjas. Didžiausias D.Jordano privalumas yra nuostabi gynyba. Atletui trūksta geresnio žaidimo puolime, tačiau vargu ar tai taps kliūtimi komandoms, norinčioms gauti jėgos po krepšiu.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 7,1 taško, 7,2 atkovoto kamuolio,  0,5 rezultatyvaus perdavimo ir 1,8 bloko per 25 minutes.

9. Glenas Davisas (25 metų, 206 cm ūgio, buv. „Celtics“)

Scanpix nuotr./Glenas Davisas (9 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Glenas Davisas (9 vieta)

„Celtics“ veikiausiai „paaukos“ vieną naudingiausių savo žaidėjų tam, jog galėtų komandoje išsaugoti Jeffą Greeną, su kuriuo sieja ilgalaikius planus. G.Davisas pavyzdingai atlieka savo darbą gynyboje, tačiau puolime dažnai priima neteisingus sprendimus. Aukštaūgis ypač pamėgo metimus iš vidutinio nuotolio, tačiau jis nėra Kevinas Garnettas, tad pataikyti sekasi daug sunkiau. Įsigijusi šį atletą komanda gaus gerą gynėją, tačiau tuo pačiu ir krepšininką, savanaudiškai žaidžiantį puolime ir turintį ne patį švelniausią charakterį.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 11 taškų, 5,3 atkovoto kamuolio, 1,2 rezultatyvaus perdavimo ir 0,4 bloko per 28 minutes.

10.Jeffas Greenas (25 metų, 206 cm ūgio, buv. „Celtics“)

Scanpix nuotr./Jeffas Greenas (10 vieta)
„Scanpix“ nuotr./Jeffas Greenas (10 vieta)

Apribotas laisvasis agentas, tačiau turėtų nutikti stebuklas, jog jis paliktų Bostoną. „Celtics“ vadovai tikrai ne tam aukojo savo „bokštą“ Kendricką Perkinsą, jog paleistų J.Greeną vos po pusės sezono. Su šiuo puolėju siejami ilgalaikiai planai – Bostono vadovai tiki, jog aukštaūgis ateityje tinkamai pakeis Paulą Pierce'ą. Šis žaidėjas yra puikus metikas, neblogai ginasi ir kovoja dėl atšokusių kamuolių, negaili perdavimų komandos draugams ir t.t. J.Greenas pasižymi ypatingu universalumu ir nuolat tobulėja.

Statistika 2010-2011 metų sezone: 9,1 taško, 5,6 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir 0,4 bloko per 35 minutes.

 

Tritaskis.lt
Temos: 2 NBA Marcas Gasolis
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Verslas piktinasi „negarbingai“ padidinta rinkliava į Kuršių neriją, valdžia skaičiuoja kitaip

Aktualu

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo rengėjų veikla kai kuriems Seimo nariams panaši į sektą

Aktualu

Pateikė priežastį, kodėl apsemiama rekonstruota Kauno Laisvės alėjos dalis

Sportas

„Sūduvos“ antausį patyręs Kipro klubas šoke: „Pralaimėjome silpnesnei komandai“

Vardai

Per vestuves Atlanta atsisakė tradicinės nuotakos suknelės: „Nesu princesė, mano būdas – karalienės“

24sek

„Žalgirį“ palikusį A.Toupane'ą komplimentais apipylė NBA superžvaigždė

Gyvenimas

Vasariška apranga: 11 derinių kiekvienai dienai

Verslas

Staigmena: kuo dažniau lankysi bankus dėl paskolos, tuo labiau prastės kredito reitingas

Vardai

Christina Aguilera naujame mokslinės fantastikos filme suvaidino robotą-prostitutę

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Aktualu

Panevėžio aplinkkelyje į sunkvežimį atsitrenkęs „Audi“ vairuotojas spruko pėsčiomis

Verslas

VMI išsiuntė laiškus 54 tūkstančiams skolininkų

Sportas

Pamatykite – Marijampolės „Sūduva“ audringai atšventė istorinį pasiekimą

Sportas

Prieš Europos lygos batalijas 15min studijoje lankysis „Žalgirio“ treneris V.Urbonas

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Maistas

Universaliosios šparaginės pupelės – ir greitiems patiekalams, ir žiemos atsargoms

Mokslas.IT

Ar būtina „civilizuotai“ išjungti USB kaupiklį prieš jį ištraukiant?

Aktualu

Brazilijoje mirus pacientei dingo populiarus garsenybių plastikos chirurgas 

Aktualu

Kaune susidūrė trys automobiliai – nukentėjo ketverių metų berniukas

Aktualu

Policija tiria, kam į sąskaitą Honkonge „Bionorica Lithuania“ pervedė pusę milijono eurų

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Verslas piktinasi „negarbingai“ padidinta rinkliava į Kuršių neriją, valdžia skaičiuoja kitaip

Aktualu

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo rengėjų veikla kai kuriems Seimo nariams panaši į sektą

Aktualu

Pateikė priežastį, kodėl apsemiama rekonstruota Kauno Laisvės alėjos dalis

Sportas

„Sūduvos“ antausį patyręs Kipro klubas šoke: „Pralaimėjome silpnesnei komandai“

Vardai

Per vestuves Atlanta atsisakė tradicinės nuotakos suknelės: „Nesu princesė, mano būdas – karalienės“

24sek

„Žalgirį“ palikusį A.Toupane'ą komplimentais apipylė NBA superžvaigždė

Gyvenimas

Vasariška apranga: 11 derinių kiekvienai dienai

Verslas

Staigmena: kuo dažniau lankysi bankus dėl paskolos, tuo labiau prastės kredito reitingas

Vardai

Christina Aguilera naujame mokslinės fantastikos filme suvaidino robotą-prostitutę

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Aktualu

Panevėžio aplinkkelyje į sunkvežimį atsitrenkęs „Audi“ vairuotojas spruko pėsčiomis

Verslas

VMI išsiuntė laiškus 54 tūkstančiams skolininkų

Sportas

Pamatykite – Marijampolės „Sūduva“ audringai atšventė istorinį pasiekimą

Sportas

Giltinę šalin nuvijęs „Atlantas“ pasipildė rusais ir ruošiasi antrai sezono daliai

Sportas

Prieš Europos lygos batalijas 15min studijoje lankysis „Žalgirio“ treneris V.Urbonas

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Mokslas.IT

Ar būtina „civilizuotai“ išjungti USB kaupiklį prieš jį ištraukiant?

Maistas

Universaliosios šparaginės pupelės – ir greitiems patiekalams, ir žiemos atsargoms

Aktualu

Brazilijoje mirus pacientei dingo populiarus garsenybių plastikos chirurgas 

Aktualu

Kaune susidūrė trys automobiliai – nukentėjo ketverių metų berniukas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 24sek