Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 26, 18:05

10 kvailiausių NBA žaidėjų nusikaltimų

Profesionalus sportas ir įstatymų pažeidimai – neatsiejami dalykai. Nusikaltimus įvykdžiusių sportininkų skaičius tiesiog stebina. To priežastys yra įvairios – nuo žemo intelekto iki aukšto testosterono lygio. Nereikia pamiršti ir psichologinių problemų, kurios kyla nuolat jaučiant nuolatinį visuomenės dėmesį.
Majamio „Heat“ gerbėjas
Majamio „Heat“ gerbėjas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 NBA Krepšinis

NBA žaidėjų dauguma teisės pažeidimų susiję su muštynėmis, šeimyniniu smurtu, vairavimu apsvaigus, narkotikais, neteisėtu ginklų laikymu, alimentų arba mokesčių vengimu. Kai kurie, kaip Javaris Crittertonas ar Jasonas Williamsas, už grotų pateko dėl nužudymų.

Tačiau šį kartą portalas Sports.ru pateikė pačius neįprasčiausius nusikaltimus, į kuriuos įsivėlė buvę NBA žaidėjai.

Chrisas Gattlingas – skvoteris

Pagal statistiką, net 60 proc. NBA žaidėjų bankrutuoja per penkerius metus po karjeros pabaigos. Kodėl? Netikusios investicijos, milžiniškos išlaidos, azartiniai lošimai ir tiesiog nesugebėjimas skaičiuoti pinigus.

Drauge kyla ir problemų su įstatymais: teismai su buvusiomis žmonomis dėl alimentų, susidūrimai su kreditoriais, o kartais net patekimas į didžiausių Viskonsino valstijos skolininkų sąrašą (linkėjimai Latrellui Sprewellui ir Anthony Masonui).

Kartais NBA krepšininkai net tampa benamiais – Ray Williamsas, Lutheris Wrightas, Freemanas Williamsas.

Daugelis žaidėjų, ypač įtrauktų į narkotikų liūną, būna priversti atsisakyti savo nekilnojamojo turto. Kartais NBA krepšininkai net tampa benamiais – Ray Williamsas, Lutheris Wrightas, Freemanas Williamsas.

Chrisas Gattlingas, kuris, atstovaudamas „Mavericks“ ekipai, yra dalyvavęs NBA visų žvaigždžių rungtynėse, žengė dar toliau. Buvęs „Heat“, „Golden State Warriors“, kitų NBA komandų bei Maskvos CSKA žaidėjas per savo karjerą uždirbo apie 30 mln. JAV dolerių. Nežinia, kur dingo jo pinigai, tačiau kartą Ch.Gattlingas tapo skvoteriu – užėmė svetimas patalpas be savininkų žinios.

Ilgiau nei metus buvęs krepšininkas gyveno svetimame name Arizonoje. Šeimininkai, turbūt, nualinti dykumos karščio, nepastebėjo, kad 208 cm ūgio tamsiaodis išlaužė namo spyną. O gal šiaip bijojo su juo prasidėti.

Gal į Kaliforniją išvykę savininkai nieko būtų ir nepastebėję, tačiau Ch.Gattlingas „Craiglist“ paskelbė, kad namas yra išnuomojamas. Tuomet ir išaiškėjo klasta. Nors atleto advokatas (kurį jis turbūt taip pat „išsinuomojo“) teisme aiškino, kad visa ši situacija – tiesiog nesusipratimas, juo niekas nepatikėjo. Nevykęs skvoteris buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme lygtinai.

Policijos automobilio nuvarymas

XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje „Golden State Warriors“ komandoje su Ch.Gattlingu vidurio puolėjo poziciją dalijosi Clifordas Rozier. Kažkada aukštaūgis gyveno name už milijoną dolerių su devyniais miegamaisiais, baseinu ir atskiru namu svečiams. Dabar jis gyvena mažame bute ir gydosi nuo asmenybės sutrikimo. Priklausomybė krekui atėmė iš jo viską.

Kartą, veikiamas narkotikų, C.Rozier užpuolė policininkus, manydamas, kad jei jie pradės šaudyti, tai jam nepakenks, nes jis yra nemirtingas. Įvykio kulminacija tapo šerifo automobilio nuvarymas. Sulaikyti C.Rozier pavyko ne iš karto, jis maždaug mėnesį slapstėsi nuo teisėsaugos.

Byronas Houstonas – ekshibicionistas

Dar vienas krepšininkas, kuriam teko žaisti „Golden State Warriors“ ekipoje su Ch.Gattlingu, o vėliau patirti problemų su teisėsauga, yra B.Houstonas – mėgėjas viešai apsinuoginti.

2003 metais B.Houstoną nuteisė už 4 ekshibicionizmo atvejus, skyrė lygtinę bausmę ir įtraukė į lytinius nusikaltimus įvykdžiusių asmenų duomenų bazę (šiame sąraše gali atsidurti net viešoje vietoje nusišlapinę žmonės, todėl galėjo būti nuteistas ir kartą restorane nusišlapinęs Derrickas Colemanas).

2007 metais B.Houstoną pagavo vėl be kelnių bei pažeidžiant bandomąjį laikotarpį ir pasodino už grotų ketveriems metams.

Bradas Lohausas sukčiavo internete

Ch.Gattlingas su svetimu namu – ne pirmasis buvęs NBA žaidėjas, bandęs internete parduoti tai, kas jam nepriklauso. Puolėjas B.Lohausas, rungtyniavęs „Bucks“, „Spurs“ ir dar septyniose NBA komandose, kartą surinko visą teisės pažeidimų komplektą.

Jis vienu metu pateko į teismą dėl žmonos sumušimo, vairavimo be teisių ir įsiskolinimo verslo partneriams.

Buvęs krepšininkas į teisėsaugos akiratį taip pat pateko ir dėl sukčiavimo „Ebay“. Mažiausiai 12 žmonių pirko pas jį meškerių, bet negavo nei valo, nei kabliukų.

Buvęs krepšininkas į teisėsaugos akiratį taip pat pateko ir dėl sukčiavimo „Ebay“. Mažiausiai 12 žmonių pirko pas jį meškerių, bet negavo nei valo, nei kabliukų. Viso ieškinio suma sudarė 1700 dolerių, o B.Lohausas buvo nuteistas dvejiems metams lygtinai.

Jay Vincentas – sukčius

Palyginti su J.Vincentu, B.Lohausas – tikras „lochas“. Praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio „Mavericks“ žvaigždė sugebėjo apgauti žmones 2 milijonų dolerių sumai! Jay ir jo verslo partneris organizavo fiktyvią užimtumo agentūrą.

Internete kompanija „Foreclosure Bank Inspection Company“ siūlė žmonėms darbą: inspektuoti namus, kurie perduoti bankams už įsiskolinimus. Na, kad ten staiga koks Gattlingas neapsigyventų.

Iš pretendentų į darbo vietas (tokių atsirado 20 000) buvo imama po 149 dolerius už draudimą ir 89 dolerius už asmens duomenų patikrinimus. Tai standartinė sukčiavimo schema, kurią J.Vincentas su partneriu patvirtindavo padirbtais čekiais, draudimo polisais ir kontraktais su bankais.

Įkliuvo J.Vincentas labai paprastai – pabandė apgauti mokesčių inspekciją, nurodydamas netikrą pajamų sumą už 2008 metus. Auditas atrado ir fiktyvią įmonę, tad aferistas už grotų buvo pasodintas daugiau nei penkeriems metams.

Ir tai – ne rekordas. Tais pačiais metais šešiems su puse metų į kalėjimą buvo pasiųstas buvęs NBA žaidėjas Rumealas Robinsonas už 11 nusikalstamų veikų, įskaitant sukčiavimą internete, kyšių davimą, dokumentų padirbinėjimą, o taip pat už 700 000 dolerių kreditą, paimtą verslo plėtrai, o išleisto nekilnojamajam turtui, automobiliams ir striptizo šokėjoms.

Orlando Woolridge'as – vamzdžių vagis

Kai 1984 metais Michaelas Jordanas pateko į NBA, pirmuoju jo partneriu aikštelėje tapo talentingas puolėjas O.Woolridge‘as. Aplink šiuos du skrajojančius ir galingai į krepšį dedančius žaidėjus „Bulls“ rengėsi burti naują komandą.

Orlando buvo vienintelis žaidėjas iki pat Scottie Pippeno atėjimo 1992 metais, kuris šalia M.Jordano turėjo 20 pelnytų taškų vidurkį.

Tačiau 1986 metais O.Woolridge‘as susiviliojo pinigais, tad pasirašė kontraktą su  Naujojo Džersio „Nets“ klubu ir visą likusią karjerą praleido „šiukšlių“ komandose, taip ir nerealizavęs savo potencialo. Žaidėjas greit tapo priklausomas nuo narkotikų.

52-ejų O.Woolridge‘as 2012 metais buvo suimtas už aliuminio vamzdžių vagystę Luizianoje. O.Woolridge‘as ketino juos parduoti metalo supirktuvėje už 1 500 dolerių. Jam teko sumokėti 2 000 dolerių užstatą.

Teismo O.Woolridge‘as nesulaukė, praėjus trims mėnesiams po suėmimo jis mirė nuo širdies nepakankamumo, įgyto dar karjeros NBA metu pradėjus uostyti kokainą.

Tačiau teismo O.Woolridge‘as nesulaukė, praėjus trims mėnesiams po suėmimo jis mirė nuo širdies nepakankamumo, įgyto dar karjeros NBA metu pradėjus uostyti kokainą.

Ronas Behagenas – itin ciniškas plėšikas

Vienas dalykas yra vogti aliuminio vamzdžius, visai kitas – tai, ką padarė R.Behagenas, nežinia už ką, pagal SLAM versiją, įtrauktas į visų laikų geriausių NBA žaidėjų 500-uką.

Prieš dvejus metus R.Behangenas apiplėšė Parkinsono ir Alzheimerio ligomis sergančią 68-erių moterį. Buvęs krepšininkas ir jo draugė socialinė darbuotoja iš senutės atėmė kreditinę kortelę ir paėmė iš jos sąskaitos daugiau nei 7 tūkst. dolerių. Degradavęs atletas nuteistas trejiems metams lygtinai.

Kadaise R.Behangenas, dar žaisdamas koledžo komandoje, buvo diskvalifikuotas už tai, kad rungtynių metu spardė galvas gulintiems varžovams. Tad ligotos senutės apiplėšimas atitinka jo būdą.

Reggie Hardingas – degalinės plėšikas

Kiek kartų septintojo dešimtmečio Detroito gatvių „sūnus“ R.Hardingas vagiliavo, suskaičiuoti sunku. Savo trumpą „gangsterio“ reputaciją jis baigė būdamas vos 30-ies susišaudymo metu.

Kartais jis pasireikšdavo ir krepšinyje – „Pistons“ talentingą atletą pasirinko NBA naujokų biržoje, nors jis nežaidė jokioje koledžo komandoje. Vėliau buvo pertrauka, kai krepšininką pasodino už žmogaus sužalojimą, tačiau ir po to „Pistons“ neprarado vilčių dėl Reggie.

Tačiau kiekvienam atkovotam kamuoliui jis gaudavo po skolą lošiant kortomis, kiekvienam blokuotam metimui – po išprievartavimą, kiekvienam pelnytam taškui – po gatvės muštynes. R.Hardingas NBA žaidė 3 sezonus ir kiekvienais metais po kartą buvo apiplėšęs tą pačią degalinę savo rajone.

R.Hardingas NBA žaidė 3 sezonus ir kiekvienais metais po kartą buvo apiplėšęs tą pačią degalinę savo rajone.

Kai 213 cm ūgio „centras“ atėjo trečią kartą plėšti tą pačią degalinę, jos darbuotojas pasakė: „Reggie, ką darai? Aš gi žinau, kad tai tu“. Į tai krepšininkas atsakė: „Ne, tai ne aš.“

Samas Mackas – teroristas

S.Mackas, būdamas 43-ejų, vis dar nekabina sportbačių ant vinies ir yra silpnesnių lygų legenda, nors kartais pasirodydavo ir NBA (259 rungtynės per 7 sezonus), o 1988 metais buvo suimtas dėl kaltinimo ginkluotu greitojo maisto restorano užpuolimu. Tada jaunų „Iowa State“ universiteto studentų kompanija, kurioje buvo ir Samas, įkaitais paėmė užkandinės lankytojus, jų nusikaltimas buvo kvalifikuotas kaip „terorizmas“.

Teisme S.Macko gynėjai sugebėjo įtikinti prisiekusiuosius, kad krepšininkas buvo priverstas dalyvauti plėšime. Vėliau jis buvo kaltinamas išprievartavimu, vagyste, svetimo turto niokojimu ir narkotinių medžiagų laikymu, tačiau aplenkti terorizmo jam nepavyko.

Johnas Briskeris mušėsi su keturiais policininkais

Pats pažeidimas nėra kažkuo išskirtinis, be to, kad J.Briskeris mušėsi iškart su keturiais policininkais. Konfliktas su teisėsaugos atstovais įvyko 1971 metais: du iš jų atsidūrė ligoninėje.

Pasiekęs aukštumų ABA lygoje, jis buvo pakviestas į Sietlą, kur gąsdindavo komandos draugus. Buvęs bendraklubis Charlie Williamsas apie jį sakė taip: „Jis buvo puikus žaidėjas, tačiau jei jam ką nors ne taip pasakysi, iškart susidarydavo įspūdis, kad tuoj atsidarys kuprinę, ištrauks pistoletą ir tave nušaus.“

Krepšinis greitai pabodo J.Briskeriui, būdamas 28-erių jis išėjo iš sporto ir tapo kovos su juodaodžių diskriminacija aktyvistu. 1978 metais jis išvyko į Ugandą, oficialiai – kurti savo verslo, o pagal kalbas – tapo diktatoriaus Idi Amino samdiniu. Netrukus buvęs krepšininkas dingo be žinios, kaip tik tuo metu, kai nuo sosto buvo nuverstas I.Aminas. 1985 metais jis oficialiai buvo pripažintas mirusiu.

***

Kartais stebimės, kaip Kareemui Abdul-Jabbarui tais laikais pavyko laimėti net šešis NBA naudingiausiojo žaidėjo titulus iš eilės. Gal tiesiog jo potencialūs konkurentai tuo metu tiesiog sėdėjo kalėjime arba jau gulėjo po velėna?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Eurobasket.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek