15 kartų iš eilės prametęs Kobe Bryantas lemiamu momentu neprašovė ir išplėšė „Lakers“ komandai pergalę

Kobe Bryantas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kobe Bryantas
0

Šeštadienį sužaistos aštuonerios NBA reguliariojo sezono rungtynės, kuriose šešias pergales iškovojo namuose žaidusios komandos ir du susitikimus laimėjo svečiai.

Kobe Bryantas dar sykį įrodė, jog yra tikras lyderis svarbiausiais rungtynių momentais. Amerikietis pataikė lemiamą tolimą metimą ir atvedė Los Andželo „Lakers“ į pergalę rezultatu 88:85 (20:14, 23:25, 18:28, 27:18) prieš vienus lygos autsaiderius Naujojo Orleano „Hornets“ krepšininkus.

Susitikimo Los Andžele lūžis įvyko likus žaisti 7,5 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, kuomet „Lakers“ žvaigždė K.Bryantas pataikė pirmąjį metimą iš žaidimo, prieš tai prašovęs 15 kartų.

Po šio metimo, „Lakers“ deficitas sumažėjo iki vienženklio skaičiaus (67:75). Per likusį laiką audringai savų sirgalių palaikomi šeimininkai suaktyvino gynybą ir pamažu mažino skirtumą.

Likus žaisti pustrečios minutės, Andrew Bynumas surinko 4 iš eilės taškus, o K.Bryantas smeigė svarbiausią tolimą metimą šiame susitikime – „Lakers“ buvo priekyje 86:85. Per likusias 20 sekundžių „Hornets“ krepšininkams nepavyko surengti rezultatyvios atakos, o Mattas Barnesas skirtumą padidino taikliais baudos metimais (88:85).

Galbūt kaltas nuovargis. Turėjau gerų progų, tačiau paprasčiausiai nekrito, sakė K.Bryantas

Po rungtynių „Lakers“ didvyriui pagyrų negailėjo „Hornets“ puolėjas Jasonas Smithas. „Jis yra Kobe Bryantas. Jis ras būdą, kaip pelnyti taškus, ir nuves savo komandą į pergalę. Tai yra neįtikėtina. Bryantas yra šlovės muziejaus vertas žaidėjas“.

K.Bryantas rungtynes pradėjo pramesdamas 15 metimų iš žaidimo. Tai – prasčiausias „Lakers“ lyderio pasirodymas karjeroje. Paskutinį kartą panašų tragišką žaidimą amerikietis demonstravo 2010 metų gruodžio 28 dienos susitikime su San Antonijaus „Spurs“, kuomet pro šalį skriejo 13 pirmųjų krepšininko metimų.

„Galbūt kaltas nuovargis. Turėjau gerų progų, tačiau paprasčiausiai nekrito. Turi būti kantrus ir susikoncentravęs ir paskutiniame kėlinyje tai davė vaisių“, – po rungtynių kalbėjo vakaro žvaigždė K.Bryantas.

Traumų kamuojami „Hornets“ šiame susitikime žaidė aštuoniese.

K.Bryantas per 38 minutes surinko 11 (dvitaškiai 2/13, tritaškiai 1/8, baudos 4/5) taškų, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 4 sykius pasižengė.

21 tašką Los Andželo klubui pelnė Pau Gasolis (11 atk. kam.), 19 – Andrew Bynumas (10 atk. kam.), 10 – Ramonas Sessionsas (10 rez. perd.).

„Hornets“ gretose išsiskyrė Jarrettas Jackas (18 tšk. ir 10 rez. perd.), Jasonas Smithas (17 tšk. ir 10 atk. kam.), Greivis Vazquezas (12 tšk.) bei Al-Farouqas Aminu (10 tšk.).

„Spurs“ tęsia pergalių, „Cavaliers“ – pralaimėjimų seriją

Septintąją pergalę iš eilės iškovojo San Antonijaus „Spurs“ klubas, namuose 112:103 (25:18, 39:30, 26:30, 22:25) nugalėjęs Indianos „Pacers“ krepšininkus.

23 taškus nugalėtojams surinko Timas Duncanas (11 atk. kam.), po 18 – Tony Parkeris ir Manu Ginobilis, 11 – Gary Nealas, 10 – Tiago Splitteris. „Pacers“ ekipai po 18 taškų pelnė Danny Grangeris ir Paulas George'as,  po 15 pridėjo Davidas Westas ir Roy'us Hibbertas (7 atk. kam.).

Tuo tarpi Klivlendo „Cavaliers“ patyrė septintąją nesėkmę iš eilės. „Cavs“ svečiuose 75:91 (17:25, 21:21, 22:20, 15:25) nusileido Niujorko „Knicks“ krepšininkams.

Be lyderio Kyrie Irvingo rungtyniavusiai Klivlendo komandai 13 taškų surinko Antawnas Jamisonas (7 atk. kam.), 12 – Alonzo Gee (6 atk. kam), po 10 – Anthony Parkeris ir Donaldas Sloanas (7 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė J.R.Smithas (20 tšk. ir 9 atk. kam.), Carmelo Anthony (19 tšk.), Tusonas Chandleris (14 tšk. ir 12 atk. kam.) bei Imanas Shumpertas (10 tšk.).