2014 04 12

15min.lt-IT lygos krepšinio taurę iškovojo „Barclays“ įveikusi „Teltonika“

Penktadienio vakarą LEU didžiojoje salėje finišavo 15min.lt-IT lygos „Asseco“ taurei laimėti čempionatas. Mažajame finale santykius aiškinosi „Asseco Lietuva“ bei EIT ekipos, o kiek vėliau vykusioje vakaro kulminacijoje dėl nugalėtojų taurės kovojo „Teltonikos“ ir „Barclays“ komandos.
Nugalėtojų medalis
Nugalėtojų medalis / Audriaus Gavėno nuotr.

Bronzinė pergalė

Rungtynės dėl bronzos susiklostė ne taip, kaip planuota. Nors daugelis laukė intrigos, tačiau ilgą laiką medalių badą jautusi „Asseco Lietuva“ komanda padarė viską, jog atsakymai į svarbiausius dvikovos klausimus paaiškėtų kaip įmanoma greičiau.

Mažojo finalo taškų kraitį atidarė „Asseco Lietuva“ kolektyvas pataikęs tolimą metimą. Tačiau EIT atstovai atsakė dvitaškiu ir sumažino turėtą deficitą iki minimumo (2:3). Visgi tuomet „Asseco“ net septynias minutes neleido varžovams pelnyti taškų ir pirmojo kėlinuko pabaigoje įgijo triuškinamą devyniolikos taškų pranašumą (21:2).

Po trumpos pertraukėlės EIT atkuto ir sugebėjo pristabdyti įsibėgėjusius varžovus, tačiau iškart po didžiosios pertraukos surengtas dar vienas „Asseco Lietuva“ ekipos spurtas sudėliojo visus taškus ant „i“.

Lemiamame ketvirtyje abi ekipos tvarkė formalumus ir leido pajusti finalų skonį mažiau patyrusiems krepšininkams. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė bronzinę „Asseco“ komandos pergalę rezultatu 80:43.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė trigubą dublį atlikęs Vitalij Podgaiskij, pelnęs 28 taškus, atkovojęs 18 atšokusių kamuolių ir išprovokavęs net 10 varžovų pražangų, jam neblogai talkino Matas Tvarijonas pridėjęs 17 taškų, Erlandas Gromas į savo sąskaitą įsirašė 13 taškų.

EIT gretose išsiskyrė Valentinas Givėliušas įmetęs 20 taškų, Dovydas Drazdauskas pasižymėjo atlikdamas dvigubą dublį – 11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Puolė į euforiją

Panašiu scenarijumi klostėsi įvykiai ir didžiojo finalo akistatoje. Ketvirtus metus  paeiliui dėl aukso kovoję „Teltonikos“ vyrai nepaliko vilčių pirmą kartą finale žaidusiems „Barclays“ atstovams bei šventė solidžią pergalę rezultatu 84:46.

Susitikimo pradžioje „bankininkai“ bandė kabintis varžovams į atlapus, o sužaidus dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (3:3). Tačiau netrukus „Teltonika“ pelnė aštuonis taškus be atsako, kėlinuko viduryje pridėjo dar vieną „sausą“ atkarpą 9:0 ir antrojo ketvirčio pradžioje jau mėgavosi triuškinama persvara (26:8).

Atsidūrę nepavydėtinoje situacijoje „Barclays“ vyrai nenuleido rankų ir kovėsi iki pat susitikimo pabaigos, tačiau visos jų pastangos ką nors pakeisti nuėjo perniek. Aukso pasiilgę „Teltonikos“ krepšininkai žaidė užtikrinčiau, tiksliau gynėsi ir buvo tiesiog individualiai geresni už varžovus.

Dvikovos pabaigoje aikštėje pasirodė abiejų komandų atsarginiai, tad galima pasidžiaugti nebent tuo, jog žaidimo didžiajame finale skonį pajuto visi užregistruoti krepšininkai.

Nepaisant gana lengvai laimėtos dvikovos, nuaidėjus finalinei sirenai „Teltonikos“ atstovai puolė į euforiją ir aikštės viduryje džiaugsmingai sušoko auksinės pergalės šokį.

Nugalėtojų ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Ridas Pulkauninkas įmetęs 23 taškus, Antanas Šegžda pridėjo 19, o Mantas Vanagas į savo sąskaitą įsirašė 14 taškų.

„Barclays“ gretose pasižymėjo Tomas Martinkus surinkęs 19 taškų, Liudvikas Aukštikalnis pridėjo 8 taškus.