2015 04 19

16:0 pirmą rungtynių atkarpą laimėję klaipėdiečiai tapo NKL čempionais

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas baigėsi Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ pergale. Rungtynėse dėl NKL čempionų titulo ir teisės kitame sezone varžytis LKL klaipėdiečiai rezultatu 88:71 įveikė Molėtų „Ežerūną-Karį“.
NKL čempionai
NKL čempionai / Sauliaus Čirbos nuotr.

16:0. Tokia „Naftos-Uni-Akvaservis“ atkarpa prasidėjo NKL finalo ketverto rungtynės. Rungtynių pradžioje „prisižaidę“ molėtiškiai kelis kartus prie pajūrio krepšininkų priartėjo, bet į visus juos Ryčio Vaišvilo auklėtiniai atsakė taškų lavina ir mačo pradžioje įgytą persvarą išlaikė iki ilgosios pertraukos – 47:30.

Į žaidimą Molėtai grįžo trečiajame kėlinyje, kurį puikiai sužaidė iš tolimų distancijų pataikęs Žygimantas Šeštokas. Po trijų ketvirčių švieslentė rodė vos 6 taškų klaipėdiečių pranašumą. Lemiamame ketvirtyje „Ežerūnas-Karys“ priartėjo iki dviejų taškų, o Evaldas Baniulis tritaškiu pabandė rezultatą persverti savo komandos naudai. Po netikslaus epizodo iniciatyvos ėmėsi klaipėdiečių įžaidėjas Mindaugas Stašys, vienas traukęs komandą ir sukrovęs jai apčiuopiamą pranašumą (83:71). Jį naujieji NKL čempionai išlaikė iki finalinio švilpuko ir laimėjo rungtynes rezultatu 88:71.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: M. Stašys 24, J. Kazakauskas 18 (9 atk. kam.), V. Chodosovskis 16, I. Vaitkus 15.

„Ežerūnas-Karys“: G. Matulis 21, Ž. Šeštokas 16, R. Ambrulaitis 13 (9 atk. kam.), E. Narušis 12.