Publikuota: 2012 liepos 25d. 20:29 , atnaujinta: 2012 liepos 25d. 22:41

16-mečių krepšinio rinktinė sutriuškino graikus, bet nepateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

Antanas Krimelis
LKF/V. Mikaičio / Antanas Krimelis

Pergalingai pasirodymą antrajame Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionato etape baigė Lietuvos krepšininkai, Panevėžyje sutriuškinę Graikijos rinktinę – 75:56 (28:10, 13:13, 22:14, 12:19).

Tiesa, net ir pergalė mūsiškiams negarantavo vietos ketvirtfinalyje ir kelialapį į lemiamas kovas Vilniuje Lietuvai galėjo stebuklingai padovanoti Vokietijos rinktinė - pergalė prieš Prancūziją būtų leidusi G.Razučio kariaunai užimti ketvirtą vietą F grupėje. Tačiau vokiečiai pralaimėjo prancūzams 49:55. Įdomu, kad per trečiąjį kėlinį prancūzai nepelnė nė taško (!) ir tai leido Vokietijai persverti rezultatą, nepaisant turėto 16 taškų deficito. Taškų Prancūzija iš viso nepelnė 15 žaidimo minučių. Nepaisant to, dar ketvirto kėlinio viduryje prancūzai pirmavo 44:41. Deja, bet Vokietija stebuklo Lietuvai nesukūrė.

Mūsiškiai ne pirmą kartą rungtynes pradėjo kur kas geriau nei priešininkai ir diktavo savo sąlygas - 7:0. Graikų paprašyta minutės pertraukėlė nedavė vaisių - šeimininkai ir toliau dominavo aikštėje 12:0. Praėjus kiek daugiau nei 4 minutėms Lietuva pirmavo net 20:1. Lietuvių traukinys traiškė graikus, kurie dar septintąją minutę buvo priversti prašyti antrosios minutės pertraukėlės, nes skirtumas darėsi nepadorus - 28:4. Antrajame kėlinuke Lietuvos rinktinės puolimas ėmė gerokai strigti. Graikai tuo šiek tiek pasinaudojo, bet skaudžiai nenubaudė - 33:17. D.Zupkauskas nutraukė beveik penkias minutes trukusį taškų badą ir mūsiškiai kiek įsibėgėjo (37:18). Net 22 taškus per pirmoje pusėje pelnęs A.Krimelis neleido graikams pagalvoti apie intrigos atkūrimą - 41:20.

Pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis graikai bandė perimti iniciatyvą (26:41), bet kiek vangiai ketvirtį pradėję lietuviai grįžo į ritmą ir vėl nutolo 53:31. M.Šerkšno tolimas metimas trečiojo kėlinio pabaigoje padėjo galutinį tašką - 62:37.

Lietuva: Antanas Krimelis 27, Domantas Sabonis 13 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Tautvydas Paliukėnas 12, Edvinas Rupkus 7, Mantas Šerkšnas 5, Raimondas Žuklevičius ir Deividas Žemgulis (5 rez. perd.) po 4, Dominykas Zupkauskas 2 (7 rez. perd.), Domantas Pavlovskis 1.

Vyr. trenerio Gintaro Razučio komentaras:

Antano Krimelio komentaras:

krepsinis.net

24sek

Kai kurių žaidėjų pasigedęs Šaras kelia „Žalgiriui“ esminį klausimą

Aktualu

Teisingumo ministras: peilis prieš Alytaus pataisos namų prižiūrėtoją nebuvo panaudotas

24sek

Prakeiksmas namuose tęsiasi: „Žalgiris“ po pratęsimo krito prieš „Barcelona“

Sportas

Renesansas – olandai parbloškė pasaulio čempionę ir išmetė Vokietiją

Aktualu

Nevyriausybininkai: Seime slapčia gimė planas sumažinti paramą

„Golden Parazyth“ užtvindė bažnyčios skliautus: „Sad Human“ pristatymui prireikė papildomo koncerto

Aktualu

Padovanoti filmui sukurtą laivą Vilniaus administracijos direktorius pasiūlė per anksti

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

24sek

Eurolyga: Maskvos CSKA Kauno „Žalgirį“ pasitiks nenugalėta

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: patekimas į uždraustus vienuolynus ir 5 tūkst. m aukštis

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

Kodėl kai kurios Holivudo žvaigždės nusprendė atsisakyti santuokos?

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Prieš dvikovą Rumunijoje E.Jankauskas: „Šiame lygyje reikia būti tvirtesniems“