2013 07 19

20-mečiai krepšininkai po pratęsimo krito ketvirtfinalyje prieš Italiją

Tomo Pačėso treniruojama Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje 72:75 (23:18, 10:9, 11:19, 23:21, 5:8) nusileido italams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.
Tomas Pačėsas
Tomas Pačėsas / Aliaus Koroliovo/15 min.lt nuotr.

Pirmajame kėlinyje lietuviai varžovus apšaudė tolimomis bombomis – pataikė penkis tritaškius. Vis dėlto įgyti didesnį pranašumą trukdė klaidos – 23:18.

Antrajame ketvirtyje Tomo Pačėso krepšininkai ir toliau daug klydo, tačiau dėl laimėtos kovos po krepšiais (24:13) išlaikė savo pranašumą – 33:27.

Trečiajame ketvirtyje T.Pačėsui ir toliau nesisekė priversti žaidėjų rungtyniauti atsargiau, o italai naudojosi mūsiškių klaidomis. Kėlinio viduryje spurtavusi net 14:0 Italijos komanda po 30-ies minučių pirmavo 46:44.

Ketvirtą kėlinį lietuviai pradėjo geriau ir netrukus išlygino rezultatą, tačiau tada išsilygino ir žaidimas. 39-ąją minutę rezultatas buvo lygus (61:61) ir lietuviai įmetė keturis taškus be atsako. Vis dėlto italas pataikė neįtikėtiną tritaškį, o lietuviai į tai atsakė dviem taškais (67:64). Paskutinės italų atakos metu varžovas įsmeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą.

Papildomas 5 minutes lietuvių varžovai pradėjo geriau ir išsiveržė į priekį. Likus žaisti 7 sekundes italai pirmavo 75:72, o mūsiškiai rezultatyvios atakos surengti nesugebėjo.

Lietuvos rinktinė suklydo net 25 kartus, o italai tik 13. Tai leido varžovams įmesti net 33 taškus po lituvių klaidų (lietuviai įmetė 15) ir 20 taškų greitomis atakomis (lietuviai – 10).

Italija: E.Lombardis (10 atk. kam.)16 , A.Abassas 14, M.Lagana 9, M.Imbro 8.

Lietuva: O.Olisevičius (4/6 trit. met.) 14, M.Kačinas (9 atk. kam.) ir L.Chatkevičius (9 atk. kam., 2 blok. met.) po 10, T.Jogėla 7, V.Kariniauskas (4 rez. perd.) 8, Martynas Paliukėnas 6.