2011 05 18

48 taškus pelnęs Dirkas Nowitzkis vedė „Mavericks“ į pirmąją pergalę NBA Vakarų konferencijos finale

Pirmosiose NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Dalaso „Mavericks“ klubas namuose 121:112 (20:27, 35:21, 35:31, 31:33) nugalėjo Oklahomos „Thunder“ krepšininkus. Serijos rezultatas tapo 1-0.
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

„Thunder“ krepšininkai mačą pradėjo sėkmingiau, tačiau „Mavericks“ antrąjį kėlinį užbaigė spurtu 16:3 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 6 taškais. Paskutiniame ketvirtyje šeimininkai po 12 iš eilės JJ Bare'os taškų išsiveržė į priekį 15 taškų persvara ir ją išsaugoję šventė pirmąją pergalę.

Arenos šeimininkams, kurie reguliariajame sezone Vakarų konferencijoje buvo treti, 48 taškus pelnė, 6 kamuolius gynyboje atkovojo, 4 rezultatyvius perdavimus atliko ir 4 varžovų metimus blokavo Dirkas Nowitzkis. Vokietis pataikė 12 dvitaškių metimų iš 15 bei realizavo visus 24 baudų metimus.

Tai naujas NBA atkrintamųjų varžybų rekordas. Prieš tai rekordas priklausė Paului Piercui, kuris buvo įmetęs 21 baudos metimą. D.Nowitzkis taip pat pakartojo pataikytų baudų per vieną kėlinį atkrintamosiose varžybose rekordą. Kaip ir vokietis, 13 baudos metimų per kėlinį 1991 metais buvo pataikęs ir legendinis Michaelas Jordanas.

24 taškus į svečių krepšį įmetė Jasonas Terry, 21 – Jose Juanas Barea, 11 – Shawnas Marionas.

„Tiesiog pagavau savo ritmą. Pataikiau pirmus kelis metimus, o metikams tai visuomet labai svarbu. Po to tiesiog nesustojau mesti, be to, komandos draugai negailėjo man perdavimų“, – po rungtynių kalbėjo D.Nowitzkis.

„Mavericks“ šį sezoną laimėjo visas 17 rungtynių, kuriose D.Nowitzkis atlikdavo 10 arba daugiau baudos metimų.

„Jis tai daro jau daug metų, žaisdamas prieš pačius geriausius NBA žaidėjus, – vokiečio pasirodymą komentavo „Thunder“ treneris Scottas Brooksas. – Be abejo, mes prisirinkome per daug pražangų stabdydami jį. Turėjome geriau gintis. Privalome savo žaidime padaryti kai kuriuos pakeitimus ir mes tai padarysime.“

„Thuder“ komandos, kuri Vakaruose po reguliariojo sezono buvo ketvirta, gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Kevinas Durantas (40 tšk.), Russellas Westbrookas (20 tšk.), Serge'as Ibaka (17 tšk.) ir Jamesas Hardenas (12 taškų).

Kitas šių ekipų susitikimas vyks ketvirtadienį (gegužės 19 d.) taip pat Dalase. Čia „Mavericks“ laimėjo jau šešis atkrintamųjų varžybų mačus iš eilės.