2013 01 06 /21:11

7 taškus ketvirtajame kėlinyje tepelniusi „Lietuvos ryto“ ekipa apmaudžiai nusileido „Spartak“ – 63:83

Vilniaus „Lietuvos rytui“ (5-5) nepavyko 2013-ųjų pradėti pergale. Sekmadienio vakarą vilniečiai namų aikštėje 63:83 (24:26 20:17 12:19 7:21) turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Spartak“ (7-2) pranašumą.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dariaus Maskoliūno vadovaujama komanda „Spartak“ krepšininkas buvo pralaimėjusi ir pirmąjį tarpusavio susitikimą VTB Jungtinės lygos A grupėje, kai Rusijos ekipai neprilygo spalį – 48:75.

Sekmadienio dvikovoje lygi kova tęsėsi tik pirmus du kėlinius, po kurių 44:43 priekyje buvo Dariaus Maskoliūno auklėtiniai, tačiau per likusius du ketvirčius jie iš viso tesukrapštė vos 19 taškų ir nebesugebėjo pasipriešinti savo varžovams.

Pirmasis kėlinys

Pirmojo kėlinio pirmosios minutės nebuvo rezultatyvios. Nors Renaldas Seibutis jau pačioje kėlinio pradžioje atidarė savo ir „Lietuvos ryto“ sąskaitą, tačiau abejoms ekipos rinkti taškus buvo sunku. Vis dėlto „Spartak“ tai darė kiek sėkmingiau ir įgijo 7 taškų pranašumą (22:15). Vilniečiai į tai atsakė savo sėkmingo žaidimo atkarpa ir atsilikimą sumažino iki dviejų taškų (24:26).

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Komandos aokėja
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Komandos šokėja

Antrojo kėlinio pradžia Lietuvos vicečempionams buvo kur kas sėkmingesnė. Jie ne tik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo 9 taškų pranašumą (37:28). To pranašumo ilgai išlaikyti nepavyko, nes „Spartak“ priversdavo savo varžovus klysti ir net buvo vėl išsiveržę į priekį. Galiausiai kėlinys baigėsi minimalia aikštės šeimininkų persvara (44:43).

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Artūras Jomantas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Artūras Jomantas

Po ilgosios pertraukos D.Maskoliūno auklėtiniams pulti ir vėl sekėsi sudėtingai. Praėjus daugiau nei 7 minutėms jie buvo pelnę vos 6 taškus. Nors „Spartak“ taip pat nežibėjo, tačiau persvara buvo jų rankose (56:50). Būtent 6 taškai ekipas skyrė ir pasibaigus kėliniui (56:62).

Ketvirtasis kėlinys vilniečiams prasidėjo tragiškai. Dar neįpusėjus kėliniui jų deficitas pakilo iki 15 taškų (56:71). Visą tą laiką jie nepajėgė įmesti nė taško. Tuo tarpu Rusijos ekipa rungtyniavo kur kas sėkmingiau bei vilniečiams nepaliko šansų – „Lietuvos rytas“ patyrė pralaimėjimą 63:83.

Statistika

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 15, Leonas Radoševičius (5 atk. kam.) 13, Dejanas Ivanovas (9 atk. kam.) 11, Mindaugas Katelynas 6.

„Spartak“: Zackary Wrightas (9/11 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) 23, Janis Strelniekas 16, Lukas Mavrokefalidis (6 atk. kam.) 15, Vladimiras Dragičevičius (7 atk. kam.) 12, Joshua Carteris 10.