TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Brazys: kas dabar įvyko, yra absurdas

Treniruotė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Treniruotėje (iš kairės) P.Motiejūnas, V.Romanovas ir A.Brazys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vakare su Ramūnu Butautu iš Kauno „Žalgirio“ klubo atleistas sporto direktorius Algirdas Brazys interviu 15min.lt pasakojo, kad savininko Vladimiro Romanovo politika ir sprendimai jį šokiravo, o komandos perspektyvos – liūdnos.

Vos du mėnesius klube išdirbęs 48 metų kaunietis interviu 15min.lt sakė, kad V.Romanovas pirmadienį apie pietus pasikvietė jį ir P.Motiejūną, o paskui paprašė pakviesti ir R.Butautą. „Tuomet visiems liepė rašyti atsistatydinimo pareiškimus“, – kalbėjo jis.

– Kokius atleidimo motyvus įvardijo V.Romanovas?

– Komanda blogai žaidžia, pralaimėjo kelerias rungtynes. Jis kalbėjo labai bendromis frazėmis.

– Ar matote savo darbo kokių nors trūkumų, dėl kurių jus vertėjo atleisti?

– Jeigu kas manęs klausia, už ką mane atleido, atsakau, kad už per gerą darbą. O kad pastaruoju metu pralaimėjome Vilniaus „Perlui“ ar sužaidėme kitas kelerias prastesnes rungtynes, tokių duobių pasitaiko visiems. Reikėjo tą pergyventi. Tai buvo laikinas dalykas.

– Ar per ilgametę krepšininko ir trenerio karjerą teko susidurti su tokiu aktyviu komandos savininko kišimosi į ekipos žaidimą atveju?

– Aš turiu daug pažįstamų draugų futbolininkų, kurie mane perspėjo, jog taip gali nutikti. Tačiau įsivaizdavau, kad futbolas ir krepšinis – skirtingi dalykai. Pasirodo, ir krepšinyje tokie dalykai įmanomi. To tikrai įsivaizduoti negalėjau. Tai bus man labai gera gyvenimiška patirtis.

– Kas nutiko rungtynėse su Vilniaus „Perlu“?

– Man R.Butautas parodė lapą, kuriame būdavo rungtynių planas ir kurį treneris prieš rungtynes visada turėdavo parodyti V.Romanovui. Jis viską sureguliuodavo pagal save: jis žais tiek, tas keis tą, tada į aikštelę išleisi tą. R.Butautas nėra iš tų žmonių, kurie pasiduoda. Jis kovojo su tokiais dalykais ir tai darė gana šauniai.

– Jeigu V.Romanovas krepšinį išmanytų taip pat gerai kaip futbolą, gal „Žalgiris“ nebūtų patekęs į tokią duobę?

– Jis pastaruoju metu labai domėjosi krepšiniu, namuose baigia įsirengti krepšinio salę. Po treniruočių jis prašydavo, kad pamokytų jį krepšinio paslapčių. Kalbėdamas su mumis V.Romanovas pateikdavo tikrai įdomių minčių, tačiau tai nesuteikia teisės kištis į treniruočių procesą ar juo labiau į vadovavimą komandai per rungtynes.

– Kas, jūsų nuomone, dabar laukia „Žalgirio“?

– Visų pirma reikia pagalvoti, kas būtų buvę su „Žalgiriu“, jeigu V.Romanovas praeitą sezoną nebūtų atėjęs į komandą. Šiame sezone neturėjome jokių rūpesčių dėl finansų, o tai labai svarbu. Tačiau nelabai suprantu, kas vyksta dabar. Tai, kas dabar įvyko, yra absurdas.

– Ar nesibaiminate, kad „Žalgirį“ gali ištikti į nebūtį nuskendusio „FBK Kauno“ likimas?

– Mano ir V.Romanovo požiūris į sportą skiriasi. Jis yra verslininkas ir žiūri, kaip komandą išauginti ir kuriuo tinkamiausiu metu ją parduoti. O kalbant apie „FBK Kaunas“, futbolas ir krepšinis yra du skirtingi dalykai. Krepšinis yra populiariausias sportas Lietuvoje. Juo labiau kad Kaune kyla nauja arena. Kas būtų, jeigu neliktų „Žalgirio“? Norint pritraukti žiūrovų į areną, reikės, kad ne tik „Žalgiris“ žaistų Eurolygoje, bet ir kad gerai žaistų.

– Ar per karjerą teko susidurti su tokiu akibrokštu, kai į komandą atėjęs naujas treneris dar nespėja apšilti kojų ir jau atleidžiamas?

– Man gyvenime dar nėra tekę susidurti su tokiu atveju. Du mėnesiai yra tikrai per mažai. Juo labiau kad ir rezultatai nebuvo blogi. R.Butautas per trumpą laiką sugebėjo daug pasiekti. Reikia turėti omenyje ir tai, kad krūvis buvo žiaurus, mes neturėjome laiko treniruotis, o tik skraidėme ir žaidėme. Buvo labai sunkus periodas ir R.Butautas jį labai garbingai atlaikė.

– Kaip manote, ar D.Maskoliūnas liks komandos vyriausiojo trenerio poste iki šio sezono pabaigos?

– Maskoliūnas yra tikras žalgirietis, tvirto charakterio. Jis tikrai niekam nenuolaidžiaus. Kaip parodė paskutinis pavyzdys, tokiems žmonėms išlikti čia yra sunku. Bet tikiuosi, kad jis atsilaikys.

– Ar ši situacija neprimena pastaraisiais metais kitame stipriame Lietuvos klube plačiai nuskambėjusių įvykių, kai treneriai savo postus būdavo priversti palikti suskaudus nugarai ar dėl panašių dalykų?

– Kažkas panašaus yra ir čia, tačiau nei R.Butautas, nei G.Krapikas sveikata niekada nesiskundė. Jei ką, aš irgi jaučiuosi sveikas (šypsosi, – aut. past.).

– Kaip manote, kaip šie atleidimai paveiks komandą ir jos žaidimą?

– Kaip paveiks, pamatysime trečiadienį. Iš tikrųjų vyrai atrodė sutrikę, jie nesuprato, kas čia įvyko.

– Pauliaus Motiejūno likimas komandoje kol kas neaiškus. Kaip manote, ar jis liks „Žalgiryje“, ar taip pat bus priverstas trauktis?

– P.Motiejūnas, reikia pripažinti, labai gerai dirbo. Jis atlaikė sunkiausius laikus pernai. Jam smarkiausiai kliūdavo, nes būdavo arčiausiai V.Romanovo. Tikiuosi, jis liks komandoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek