2010 01 25

ACB lyga: iš lietuvių rezultatyviausiai žaidė Andriuškevičius

Sekmadienį pergales Ispanijos ACB krepšinio lygos reguliariojo sezono XI turo rungtynėse iškovojo net trys lietuvių klubai iš keturių.
M.Andriuškevius (dešinėje) sužibėjo ACB lygoje
M.Andriuškevius (dešinėje) per 23 minutes surinko 19 taškų. / „Scanpix“ nuotr.

Penkioliktą pergalę iškovojo trečią vietą užimantis Rimanto Kaukėno ir Darjušo Lavrinovičiaus Madrido „Real“ klubas. Svečiuose karališkasis klubas 96:72 (24:27, 30:18, 27:15, 15:12) nugalėjo tryliktoje pozicijoje esančią Bilbao „Lagun Aro GBC“ (7 pergalės ir 12 pralaimėjimų) ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė R.Kaukėnas: į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 16 taškų, atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė. Per 27 žaidimo minutes (26:51) lietuvis pataikė 1 tritaškį iš 3, 5 dvitaškius iš 6 bei realizavo visus 3 baudų metimus.

14 taškų prie pergalės prisidėjo Louisas Bullockas, 12 – Felipe Reyesas, po 11 – Marko Jaričius, Novica Veličkovičius ir D. Lavrinovičius.

13 su puse minutės aikštelėje praleidęs puolėjas iš Lietuvos pataikė visus 5 dvitaškius bei 1 baudos metimą iš 2, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo ir prasižengė 4 kartus.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Michalas Ignerskis (16 tšk.) ir Andy Panko (15 tšk.).

Septintą pergalę sekmadienį iškovojo ir į penkioliktą vietą pakilo Mindaugo Katelyno ir Martyno Andriuškevičiaus Alikantės „Meridiano“ komanda. Ji savo aikštėje 80:74 (16:18, 28:12, 15:17, 21:27) įveikė keturioliktoje pozicijoje esantį Granados „CB Granada“ (7/12) klubą.

19 taškų nugalėtojams pelnęs M.Andriuškevičius rezultatyvumu komandoje nusileido tik Pedro Llompartui, kuris į svečių krepšį įmetė 21 tašką.

Per 23 minutes vidurio puolėjas iš Lietuvos pataikė 1 tritaškį iš 2, 5 dvitaškius iš 9, realizavo 6 baudų metimus iš 8, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, dukart suklydo ir trissyk prasižengė.

24 su puse minutės (24:29) aikštelėje praleidusio M.Katelyno sąskaitoje – 6 taškai (tritaškiai 0/3, dvitaškiai 3/7), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokuotas varžovo metimas ir 4 pražangos.

Ketvirtą pergalę čempionate iškovojo aštuoniolikos komandų turnyro autsaiderė Tomo Delininkaičio Mursijos „CB Murcia“, namuose 98:71 (29:14, 28:13, 22:30, 19:14) sutriuškinusi į šešioliktą poziciją nukritusią Fuenlabrados „Ayuda en Accion“ (7/12) ekipą.

16 minučių (16:14) žaidęs lietuvis pelnė 12 taškų (tritaškiai 2/5, dvitaškiai 1/1, baudos 4/5), sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei po 3 sykius suklydo ir prasižengė.

Tik septynioliktą vietą užimantis Renaldo Seibučio Bilbao „Bizkaia“ (5/14) klubas sekmadienį savo aikštėje 71:86 (15:23, 21:21, 17:18, 18:24) pralaimėjo antroje pozicijoje esantiems Vitorijos „Caja Laboral“ (16/3) krepšininkams.

9 minutes (9:16) aikštelėje praleidęs R.Seibutis prametė visus 3 dvitaškius ir kartą prasižengė.

ACB lygoje pirmauja antrą nesėkmę per devyniolika rungtynių patyrusi „Regal FC Barcelona“ (17/2) komanda. Svečiuose katalonai rezultatu 59:60 nusileido ketvirtą poziciją turnyre užimančiai Valensijos „Power Electronics“ (13/6) ekipai.

Kitų ACB lygos XIX turo rungtynių rezultatai

Sevilijos „Cajasol“7259Badalonos „DKV Joventut“

Las Palmaso „Gran Canaria 2014“7675Madrido „Asefa Estudiantes“

Santjago de Kompostelos „Xacobeo Blu:Sens“7880„Blandos de Rueda“

Malagos „Unicaja“7974Manresos „Suzuki“

Ispanijos ACB lygos lyderių rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)