Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aiškūs visi 2013 metų Europos čempionato dalyviai: Serbijos krepšininkai išvengė fiasko

Milošas Teodosičius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Milošas Teodosičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Europos krepšinio čempionato atrankoje buvo sužaistos paskutinės rungtynės ir paaiškėjo visi būsimojo turnyro dalyviai. Į 2013-ųjų pirmenybes pateko Juodkalnija, Serbija, Izraelis, Vokietija, Kroatija, Ukraina, Bosnija ir Hercegovina, Gruzija, Lenkija, Suomija, Italija, Čekija, Turkija, Latvija, Švedija ir Belgija.

Kiek netikėtai paskutiniajame ture savo likimą sprendė vieni iš favoritų – turkai ir serbai. Abiems rinktinėms pavyko švęsti pergales, todėl jas išvysime Europos krepšinio čempionate. 

Lemiamose rungtynėse Turkija nugalėjo Čekiją 81:58, o Serbija 83:67 pranoko Izraelį.

Atrankos turnyrą, kuris tęsėsi mėnesį be pralaimėjimų baigė keturios komandos – 10 pergalių iškovojo Juodkalnija, po aštuonias šventė Vokietijos, Italijos ir Kroatijos rinktinės. Liuksemburgas, Kipras, Albanija ir Portugalija nelaimėjo nė vienerių rungtynių. 

A grupė:

Estija – Islandija 80:56 (24:22, 23:10, 15:11, 18:15).

Estija: S.Vene 23, G.Arbetas 11, G.Dorbekas (8 atk. kam.) 8.

Islandija: J.Stefanssonas 13, J.Sigurdarsonas 12, H.Baeringssonas (10 atk. kam.) 11, H.Palssonas 10.

Serbija - Izraelis 83:67 (28:14, 23:17, 12:16, 20:20).

Serbija: M.Tepičius 16, N.Krstičius 14, N.Bjelica 12, D.Andjusičius 10.

Izraelis: O.Casspi 20, G.Pnini 13.

Juodkalnija - Slovakija 80:48 (27:6, 17:14, 22:18, 14:10).

Juodkalnija: B.Dubljevičius 25, V.Dasičius (9 atk. kam.) 13, S.Sehovičius 12.

Atrankos turnyro A grupė:    
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškų santykis Taškai
1. Juodkalnija 10 0 814/697 20
2. Serbija 6 4 846/721 +125 16
3. Izraelis 6 4 861/751 +110 16
4. Estija 6 4 768/761 +7 16
5. Slovakija 1 9 704/886 11
6. Islandija 1 9 743/920 11

B grupė: Vokietija – Azerbaidžanas 81:68 (21:22, 22:17, 15:15, 23:14).

Vokietija: T.Olbrechtas, P.Schwetzhelmas ir R.Benzingas po 11, J.Jagla 10.

Azerbaidžanas: C.Davisas 25, Z.Pashayevas 14, O.Haciyeva 13.

Liuksemburgas - Švedija 68:85 (18:24, 8:17, 21:22, 21:22).

Liuksemburgas: T.Schumacher 20, C.Jonesas 19, P.Kosteris 12.

Švedija: J.Kjellbomas 22, J.Jerebko 17, K.Grantas 10.

Atrankos turnyro B grupė:    
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškų santykis Taškai
1. Vokietija 8 0 695/546 16
2. Švedija 4 4 678/624 +54 12
3. Bulgarija 4 4 669/647 +22 12
4. Azerbaidžanas 4 4 658/660 -2 12
5. Liuksemburgas 0 8   10

C grupė: Kroatija – Austrija 78:74 (24:17, 20:15, 21:21, 13:21).

Kroatija: R.Ukičius 16, D.Planiničius 14, B.Bogdanovičius 13.

Austrija: J.Detrickas 19, R.Mahalbasičius 16, D.Lamesičius 15.

Kipras – Vengrija 58:63 (20:6, 11:23, 7:17, 20:17).

Kipras: A.Sizopoulos 18, P.Trisokkas 12.

Vengrija: P.Lorantas (9 atk. kam.) 13, A.Trotteris 11.

Atrankos turnyro C grupė:  
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškai
1. Kroatija 8 0 16
2. Ukraina 6 2 14
3. Vengrija 3 5 11
4. Austrija 3 5 11
5. Kipras 0 8 8

D grupė: Gruzija – Nyderlandai 97:89 (25:21, 29:22, 18:16, 25:30).

Gruzija: J.Pullenas 23, M.Markoishvilli ir V.Sanikidze (13 atk. kam.) po 22, G.Tsintsadze 14.

Nyderlandai: R.Smeuldersas (13 atk. kam.) 22, A.Slagteris 19, D.Jansenas 18.

Rumunija – Latvija 77:85 (16:27, 18:17, 20:21, 23:20).

Rumunija: M.Silvasanas 19, C.Baciu 14, I.Dragusinas 12, R.Mandache ir M.Paulas po 10.

Latvija: J.Strielniks (8 rez. perd.) 14, K.Berzinis 13, Davis Bertanis ir Dairis Bertanis po 10.

Atrankos turnyro D grupė:  
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškai
1. Bosnija ir Hercegovina 6 2 14
2. Gruzija 6 2 14
3. Latvija 5 3 13
4. Nyderlandai 2 6 10
5. Rumunija 1 7 9

E grupė: Suomija – Šveicarija 84:77 (13:19, 28:21, 14:19, 29:18).

Suomija: P.Koponenas 24, G.Lee 16, S.Huffas 14, H.Mottola 12.

Šveicarija: D.Mladjanas 23, S.Petkovičius ir J.Dubas (13 atk. kam.) po 14.

Albanija - Belgija 46:82 (11:21, 13:20, 17:22, 5:19).

Albanija: K.Ndoja 14, G.Shima (9 atk. kam.) 10.

Belgija: M.De Zeeuwas (10 atk. kam.) 20, S.Van Rossomas 17, B.Tabu-Eboma 11, J.Mwema 10.

Atrankos turnyro E grupė:  
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškai
1. Lenkija 6 2 14
2. Suomija 6 2 14
3. Belgija 5 3 13
4. Šveicarija 3 5 11
5. Albanija 0 8 8

F grupė: Turkija – Čekija 81:58 (25:17, 19:9, 21:14, 16:18).

Turkija: S.Erdenas (11 atk. kam.) 21, K.Gonlumas 20, I.Karamanas 11.

Čekija: T.Satoransky 15, J.Welschas 13.

Baltarusija - Portugalija 77:64 (21:15, 17:17, 16:19, 23:13).

Baltarusija: A.Pustahvaras 21, D.Koršukas ir A.Kadrautsau 15.

Portugalija: C.Fonseca (8 atk. kam.) 22, J.Gomesas (8 atk. kam.) 12.

Atrankos turnyro F grupė:  
Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškai
1. Italija 8 0 16
2. Turkija 5 3 13
3. Čekija 5 3 13
4. Baltarusija 2 6 10
5. Portugalija 0 8 8

Be atrankos turnyro kelialapius į Slovėniją turėjo Lietuva, Ispanija, Prancūzija, Rusija, Makedonija, Graikija, šeimininkai slovėnai ir Didžioji Britanija. 

Europos čempionatas vyks rugsėjo 4-22 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek