2011 09 24

Kauno „Žalgiris“ Aleksando Gomelskio taurės pusfinalyje nusileido Maskvos CSKA

Kauno „Žalgirio“ ekipa suklupo tradiciniame Aleksando Gomelskio krepšinio taurės turnyro pusfinalyje. LKL čempionai rezultatu 61:69 (17:18, 16:18, 11:17, 17:16) nusileido amžinai varžovei Maskvos CSKA komandai su Ramūnu Šiškausku, Darjušu Lavrinovičiumi ir treneriu Jonu Kazlausku.
Tadas Klimavičius
Tadas Klimavičius / BFL nuotr.

Prieš šį susitikimą buvo surengtas simbolinis atsisveikinimas su CSKA senbūviais Johnu Robertu Holdenu bei Trajanu Langdonu, todėl rungtynių pradžia vėlavo apie 40 minučių.

Maskvos CSKA finale susikaus su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komanda, kuri šiandien pusfinalyje 88:85 palaužė Atėnų „Panathinaikos“. Žalgiriečiai kovoje dėl trečiosios vietos sekmadienį grumsis su Eurolygos čempionais iš Graikijos.

Rungtynių eiga:

Mačą geriau pradėjo „Žalgiris“, kuris sužaidus 4 minutes pirmavo 8:2, o netrukus 10:4, bet CSKA atsigavo po šalto dušo ir spurtavo 9:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai – 13:10. Daugiau bėgti į priekį maskviečiams kauniečiai neleido ir sužaidus pirmąjį kėlinį mūsiškių deficitas siekė 1 tašką – 17:18.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai toliau žaidė sėkmingai ir prabėgus 3 minutėms jau turėjo 7 taškų persvarą (26:19), bet S.Weemsas vienas pelnė 8 taškus iš eilės ir neleido varžovams atitrūkti – 27:28. CSKA nesutriko ir atkarpos 7:0 dėka vėl truktelėjo į priekį (35:27), tačiau žalgiriečiai atsakė 6 taškais (33:35), o pirmoji rungtynių pusė pasibaigė Rusijos čempionams pirmaujant 36:33.

Kėlinio pradžia nieko blogo žalgiriečiams nežadėjo, nes sužaidus 2 minutes svečiai buvo priekyje (39:38), tačiau aikštelėje pasirodžius O.Samhanui, kuris pats klydo, kelis kartus nepataikė ir galiausiai gavo nesportinę pražangą, „Žalgiris“ pralaimėjo 5 minučių atkarpą 0:13 – 39:51. Iki ketvirčio pabaigos I.Zouroso auklėtiniams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienžeklio skaičiaus – 44:53.

Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgiris“ buvo priartėjęs (49:53), bet CSKA atsakė spurtu 7:0 (60:49) ir susigrąžinusi dviženklį pranašumą neleido kauniečiams net pagalvoti apie galimybę sugrąžinti intrigą.

Statistika:

CSKA: Nenadas Krstičius 13, Milošas Teodosičius (8 rez. perd.) ir Aleksejus Švedas po 10, Darjušas Lavrinovičius ir Sammy Mejia po 7, Andrejus Vorontsevičius 6, Aleksandras Kaunas 5, Ramūnas Šiškauskas 4, Evgenijus Voronovas 3, Nikita Kurbanovas ir Jamontas Gordonas po 2.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 15, Sonny Weemsas 12, DeJuanas Collinsas 9, Ty Lawsonas 8, Milovanas Rakovičius 6 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis 5, Mindaugas Kuzminskas 4, Omaras Samhanas 2, (Marko Popovičius, Mario Delašas).

Į A.Gomelskio turnyrą neatvyko keturi Lietuvos krepšinio rinktinės nariai. Po varginančių Europos čempionato batalijų leista atsipūsti Mantui Kalniečiui, Pauliui Jankūnui, Tomui Delininkaičiui ir Robertui Javtokui.

A.Gomelskio taurės dalyvės pasidalins solidų prizinį fondą – 50 tūkst. eurų (už pirmą vietą – 20, už antrą – 15, už trečią – 10, o už ketvirtą – 5 tūkst. eurų).

Sėkmingas Darjušo Lavrinovičiaus debiutas:

Tarpsezonyje su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine treniravęsis, tačiau dėl Achilo sausgyslės skausmų į ją neprasimušęs Darjušas Lavrinovičius viliasi, jog sveikatos problemas pavyko nuvyti šalin. Krepšininkas puikiai pradėjo Aleksandro Gomelskio vardo taurės turnyro rungtynes tarp Maskvos CSKA ir Kauno „Žalgirio“.

Aukštaūgio paleistas tritaškis pirmojo kėlinio viduryje sukūrė pranašumą armiečiams, kurį jie išlaikė per pirmuosius du kėlinius.

Pasak D.Lavrinovičiaus, atvykus iš Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) į Maskvos CSKA teko pratintis prie naujos žaidimo sistemos.

„Aišku, kad sunku. Nes CSKA – nauja komanda, nauja sistema. Nebuvo lengva, bet dabar viskas gerai“, – po pirmųjų dviejų kėlinių kovoje prieš „Žalgirį“ sakė D.Lavrinovičius.