2014 12 27

Alytaus „Dzūkija“ metams baigaintis LKL iškovojo devintą pergalę

Devintą pergalę devynioliktose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo bei į šeštąją vietą pakilo Alytaus "Dzūkijos" klubas, šeštadienį namuose 84:77 (24:18, 21:14, 20:23, 19:22) įveikęs penktojoje pozicijoje esančius Šiaulių "Šiaulių" (9 pergalės ir 9 pralaimėjimai) krepšininkus.
„Šiauliai“ po taiklaus Courtney Fellso tolimo metimo pralaimėjo Turkijos „Ušak Sportif“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Galingai rungtynes pradėjusio Vilmanto Dilio vedini dzūkai į priekį šovė jau pačioje mačo pradžioje. Sužaidus tris minutes aukštaūgio krepšininko sąskaitoje jau buvo devyni taškai, o alytiškiai pirmavo 13:7. „Šiauliai“ atsakė pelnydami 7 taškus iš eilės (14:13), tačiau ketvirtį sėkmingiau baigė „Dzūkija“, atstačiusi šešių taškų persvarą – 24:18.

Antrajame kėlinyje, po dviejų Fiodoro Dimitrievo baudos metimų, „Dzūkijos“ pranašumas tapo dviženklis (33:22), o ketvirčiui einant į pabaigą buvo pasiekęs ir 15 taškų – 45:30. Rolando Alijevo baudos metimai prieš pat ilgąją pertrauką „Šiaulių“ deficitą sušvelnino iki 32:45.

Trečiasis ketvirtis klostėsi permainingai – Giedrius Gustas buvo padidinęs šeimininkų persvarą iki 51:35, tačiau „Šiauliai“ spurtavo 8:0 ir nukirpo alytiškių pranašumą perpus (51:43). Šiauliečiams buvo pavykę priartėti iki šešių taškų (53:59), tačiau Adamas Lapeta pelnė du taškus su pražanga, Martynas Paliukėnas pridėjo tritaškį, o „Dzūkija“ žengė į lemiamą ketvirtį pirmaudama 65:55.

Sudėtini ginklų neketinę „Šiaulių“ krepšininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo pelnydami šešis taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 61:65. Vis dėlto, alytiškiai sugebėjo stabilizuoti situaciją, neleido varžovams dar labiau priartėti, o pergalę įtvirtino nuo baudų metimo linijos.

„Dzūkija“: Martynas Paliukėnas 19 tšk. (5 išpr. praž.), Artūras Jomantas 18 tšk. (11 atk. kam., 7 išpr. praž., 2 per. kam.), Vilmantas Dilys 12 tšk., Fiodoras Dimitrievas 10 tšk., Adamas Lapeta 9 tšk. (5 atk. kam.), Giedrius Gustas 6 tšk. (4 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 16 tšk. (3/10 trit., 5 atk. kam., 6 išpr. praž.), Vytautas Šulskis 15 tšk. (8 atk. kam., 5 išpr. praž.), Ryanas Olanderis 12 tšk. (5 atk. kam.), Jonathanas Lee 12 tšk. (7 atk. kam., 7 rez perd., 5 išpr. praž.), Rolandas Alijevas 9 tšk.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ (16/1), lenkiantis praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (15/2) bei šalies vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (14/2).

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):