Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anglijoje studijuojančius lietuvius suvienys krepšinio turnyras

Krepšinio turnyro akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Krepšinio turnyro akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Notingeme vyks pirmasis Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyras „Nottingham 2012”, skirtas Lietuvos krepšinio 90-mečiui paminėti.

Idėja surengti studentų krepšinio turnyrą kilo Notingemo lietuvių bendruomenės prezidentui Juliui Narkui. Antrus metus Anglijoje gyvenantis ir teisės mokslus studijuojantis vaikinas suprato, kad po visą Jungtinę Karalystę išsibarsčiusius tautiečius gali suvienyti tik krepšinis.

„Jungtinėje Karalystėje aukštojo mokslo diplomo siekia apie 3 tūkstančius studentų iš Lietuvos. Daugelį jų vienija meilė krepšiniui, todėl geriausias būdas suburti skirtingų universitetų studentų bendruomenes — surengti krepšinio turnyrą”, — pasakojo J. Narkus.

Susisiekęs su skirtingų universitetų lietuvių bendruomenių atstovybėmis jis išgirdo labai daug palankių atsiliepimų. Už tokio turnyro surengimą pasisakė tiek studentai, tiek jaunimo organizacijos, tiek Anglijoje gyvenantys ir dirbantys tautiečiai.

Labai norėtume, kad šios varžybos taptų tradiciniu kasmetiniu Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyru

„Labai norėtume, kad šios varžybos taptų tradiciniu kasmetiniu Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyru. Šias viltis sutvirtina ir daugybė tautiečių pasakymų, kad jie tokiame turnyre mielai dalyvautų ir kitais metais“, — pasakojo J. Narkus.

Pirmajame Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyre varžysis 10 komandų iš dešimties skirtingų universitetų. Pasibaigus turnyrui visi jo dalyviai sės vakarienės prie lietuviškų patiekalų stalo, o iš kitų Jungtinės Karalystės miestų į Notingemą atvykę studentai nakvos tautiečių namuose.

Prisidėti prie gražios, tautiškumą skatinančios, iniciatyvos sutiko Lietuvos Respublikos ambasada Londone, o prizus pirmojo Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyro nugalėtojams įsteigė Lietuvos krepšinio federacija. Prizininkėmis tapusioms komandoms bus įteiktos taurės, medaliai ir padėkos raštai, pasirašyti LKF prezidento Arvydo Sabonio.

„Džiaugiamės gražia iniciatyva lietuvių išeivius Anglijoje suvienyti krepšiniu. Studentai — Lietuvos ateitis, jie turėtų žinoti svarbias mūsų šaliai datas. Džiugu, kad Lietuvos krepšinio 90-metis bus paminėtas ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje bei Vašingtone, kur gyvena nemažai tautiečių“, — sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krepšinis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek