Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 19d. 12:46

Antanas Guoga: „Kauno „Žalgirio“ legionieriams mokami pinigai, o lietuviai – asilų vietoje“

Antanas Guoga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Sporto mecenatas Antanas Guoga tikina, kad Kauno „Žalgirio“ komandą reikia gelbėti jau šiandien – rytoj bus vėlu. Verslininkas 15min.lt pareiškė, kad kauniečių komandą yra pasirengę gelbėti ne vienas ir ne du šalies verslo pasaulio žmonės ar įmonės – ekipa paremtų apie dvidešimt privačių ir valstybinių bendrovių. Tačiau būtina sąlyga – buvęs ar esamas savininkas Vladimiras Romanovas turi „paleisti“ „Žalgirį“ ir leisti ekipą valdyti profesionaliems vadybininkams.

Prisijunk prie sporto grupės „Facebook“ tinkle ir pasakyk savo nuomonę apie Kauno „Žalgirio“ situaciją.

A.Guoga neieško žodžio kišenėje. Neseniai verslininkas itin kritiškai atsiliepė apie finansinių sunkumų patiriančio Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo ir į duobę įkritusio Ūkio banko savininką Vladimirą Romanovą, viešai pavadindamas jį bepročiu.

„Kai beprotis valdo, negali būti kitaip. „Žalgiris“ jam buvo instrumentas patenkinti savo norus. Tai nebuvo patriotizmas, „Žalgiris“ buvo tik įrankis siekti naudos sau, susijusios su banko veikla“, – E.Jakilaičio laidoje „Lietuva tiesiogiai“ teigė A.Guoga.

Ar bandys A.Guoga gelbėti „Žalgirio“ komandą, kokia situacija ekipoje? Apie tai 15min.lt pakalbėjo su A.Guoga.

– Ar žinote, kokia iš tikrųjų situacija Kauno „Žalgirio“ komandoje? Jau pasirodė pirmieji ženklai, kad komanda byra – kyla nepasitenkinimas, atsisakoma stiprintis naujais krepšininkais, žaidėjai negauna algų...

– Aš kalbėjausi su žalgiriečiais. Situacija yra tragiška. Kontraktai pasirašyti, o pinigai nemokami. Teisingiau, mokami tik legionieriams. Ten situacija įdomi – kai jau baigiasi užtęstų algų mokėjimo terminas, tada užsieniečiams išmokami pinigai. O lietuviai – jie kaip asilų vietoje. Jiems niekas nemoka.

Be to, neva yra problemų su krepšininkų draudimais. Dabar ekipoje viskas priklauso nuo V.Romanovo įgeidžių... Tuo tarpu Vitoldas Masalskis ar Modestas Paulauskas ten neturi jokių teisių.

Kai šnekėjau su krepšininkais, jiems pasakiau, kad nebūtų naivūs – pinigų jie tikrai greitu laiku negaus. Tačiau jie aiškino, kad blogiausia, jog klube neliko jokios vadybos, o jie nori elementarios tiesos.

Kaip supratau – galbūt lietuviai ir galėtų iš patriotizmo užbaigti sezoną, tačiau jie nori tik tiesos. Žinoma, ji bus skaudi – žaidėjai turės sužinoti, jog V.Romanovas juos tiesiog „išdūrė“. Kitą vertus, manau, lietuviai tai puikiai supranta. Tai greičiausiai buvo vienas iš V.Romanovo planų...

– Ką dabar reikėtų daryti?

– Na, matyt, kad būtų išmokėtos algos, vertėtų atsisakyti legionierių, suburti naujus rėmėjus ir užbaigti sezoną. Tada, žiūrėk, ir pinigų algoms visiems žaidėjams užteks ir nebus krizių...

– Tai išeitis?

– Ne. Reikėtų kalbėti apie naują klubo valdybą. Čia ne pinigų klausimas... Reikia kalbėti apie perspektyvą – komandą yra pasirengęs paremti ne vienas ir ne du verslininkai. Reikia tik normalios vadybos, geros valdybos – ir problemų „Žalgiryje“ tikrai nebūtų.

Juk viską galima sutvarkyti – net ir algų klausimas nėra neišsprendžiamas: vėluojančius atlyginimus galima atidėti, sutarti, kada bus išmokėti pinigai. Reikia tiesos – kad krepšininkai žinotų, jog nėra apgaudinėjami ir tikrai su jais bus atsiskaityta...

Tačiau faktas lieka faktu – V.Romanovas nenori atiduoti „Žalgirio“. Jis įsikibęs į klubą ir didelė tikimybė, jog „Žalgiris“ greitai subyrės.

– Kas galėtų tapti „Žalgirio“ vedliu iš tragiškos situacijos? Jūs?

– Tai turėtų būti valdyba, į kurią įeitų ne tik bendrovių vadovai, bet ir Kauno savivaldybės nariai, rajonų savivaldybių, trijų kauniečių sirgalių grupių vadovai. Turime visi kartu sutarę dirbti ir sutvarkyti „Žalgirio“ reikalus.

Jei kalbėsime apie mane – galiu ir aš, bet nebūtinai vedlys turiu būti aš. Aš labiau kalbu kaip Lietuvos krepšinio federacijos atstovas... Aš ir Arvydui Saboniui esu pasakęs – galiu ir vėl padėti „Žalgiriui“, tačiau reikalinga kita klubo vadovavimo struktūra.

Juk aš jau buvau „Žalgirio“ rėmėju – bet V.Romanovas atsisakė mano pagalbos, greičiausiai pabijojęs, kad turėsiu per didelę įtaką klubo valdyme. Bet aš buvau tik rėmėjas...

– Tai kas galėtų perimti „Žalgirio“ valdymą?

– Barštys, Matijošaitis, „Iki“, „Maxima“, savivaldybės, „Lietuvos geležinkeliai“ – yra daug norinčių padėti „Žalgiriui“. Apie 20 bendrovių.

– Kas dabar lauks „Žalgirio“?

– Aš nors šiandien pasirengęs sumokėti algas krepšininkams. Bet negali likti klube nekaip vadovavęs V.Romanovas ar jo patikėtiniai direktorius V.Masalskis bei M.Paulauskas.

Modestas mano geras draugas, bet reikia suprasti, kad dabar reikia galvoti apie komandos likimą, o ne ambicijas. Net ir tiktų toks variantas – jei nori V.Romanovas padėti „Žalgiriui“, tegul būna vienas iš rėmėju, įneša savo dalį. Bet sakau – reikia kelti ant kojų „Žalgirį“ jau šiandien, nes rytoj bus vėlu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek