Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antanas Guoga praskleidė LKF posėdžio užkulisius: „Jei atpirkimo ožiu reikėtų padaryti Mindaugą Balčiūną ir jį atleisti, taip ir būtume pasielgę. Bet tam prieštaravo ir Arvydas Sabonis“

Antanas Guoga ir Arvydas Sabonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antanas Guoga ir Arvydas Sabonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš pareigų po trečiadienio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdžio pasitraukė beveik visa LKF vadovybė, išskyrus generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną. Atsistatydino federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, viceprezidentas Antanas Guoga, vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas ir vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vedlys LRT laidoje „Dėmesio centre“ leido suprasti, kas tas žmogus, kurį galima būtų įvardyti kaip Federacijos žlugdytoją. Anot J.Kazlausko, tas asmuo – LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

„Ar nesijaučiu sugriovęs Federacijos? Aš jaučiuosi nepelnytai sureikšmintas. Nesutarimų tarp manęs ir Arvydo Sabonio tikrai niekada nebuvo ir aš džiaugiuosi, kad dvejus metus mes konstruktyviai dirbome. Aš labai dėkingas jam už viską. Kitas reikalas – Lietuvos rinktinės trenerio Jono Kazlausko emocijos. Viską, ką jis sakė – tai tik emocijos. Treneris nepareiškė nė vieno fakto, ką blogai dariau. Tai buvo tik emocijos, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ ketvirtadienį sakė M.Balčiūnas. – Kokie mano santykiai su treneriu Jonu Kazlausku? Jokie. Su rinktinės strategu mes šiemet buvome susitikę tik vasarą, tik vieną kartą ir sprendėme vieną Federacijos bei rinktinės klausimą. Daugiau – nė karto. Aš žinau, Jono Kazlausko poziciją mano atžvilgiu – ji susiformavo dar tada, kai buvo renkamas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas. Bet aš nematau jokių argumentų, kodėl aš esu taip siejamas su šiais atsistatydinimais.“

M.Balčiūnas tikino, kad jis atsistatydintų, jei apie tai kalbėtų J.Kazlauskas. „Jeigu J.Kazlauskas pasakytų, kad jeigu aš išeičiau, jis pasiliktų – aš atsistatydinčiau tą pačią minutę. Negaliu dėti savęs ant vienų svarstyklių su J.Kazlausku. Lietuvos krepšinio sistema – tokia didelė, kad joje gali sutilpti skirtingi požiūriai ir vizijos. Ir mąstant pilietiškai, tokių radikalių dalykų neturėtų būti“, – aiškino LKF generalinis sekretorius.

Kokie mano santykiai su treneriu Jonu Kazlausku? Jokie.

Laidoje buvo ir pareiškimą apie pasitraukimą iš LKF parašęs viceprezidentas bei rinktinės rėmėjas Antanas Guoga, kuris teigė, kad per LKF Vykdomojo komiteto pasitarimą buvo kilęs klausimas dėl M.Balčiūno atstatydinimo, tačiau posėdyje šios minties niekas nepalaikė – net ir LKF vadovas A.Sabonis.

„Klausiau: jei paaukotume Mindaugą Balčiūną ir jo Federacijoje neliktų, ar ši problema išsispręstų? Bet nebuvo jokio sprendimo. Jei atpirkimo ožiu reikėtų padaryti M.Balčiūną ir jį atleisti, taip ir būtume pasielgę. Bet tam prieštaravo Arvydas Sabonis. Manau, priežastys – kitos. Mes negalime pririšti žmogaus. Leiskime šiam garsiam žmogui – Arvydui Saboniui pailsėti“, – teigė A.Guoga.

Jis taip pat pakomentavo, kada ir kodėl kilo konfliktas tarp M.Balčiūno ir J.Kazlausko.

Siūliau M.Balčiūną paaukoti, kad liktų Jonas Kazlauskas.

„Ar buvo ženklų, kad taip įvyks? Kažkas kažką pasakė už nugaros... Dėl finansinių reikalų aš ramus – Federacijoje yra viskas labai skaidru. Atėjo į Federaciją naujų žmonių – Paulius Motiejūnas, Jonas Kazlauskas, prasidėjo konkurencija su M.Balčiūnu. Bet dar kartą kartoju – siūliau M.Balčiūną paaukoti, kad liktų Jonas Kazlauskas, ir klausiau, ar kas nors pasikeistų. Niekas nesutiko su šia mintimi“, – šnekėjo A.Guoga.

Tad dabar jau kyla klausimas, kas galėtų pakeisti Lietuvos rinktinėje J.Kazlauską. „Aš asmeniškai matyčiau rinktinės treneriu Rimą Kurtinaitį“, – sakė jau buvęs Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas A.Guoga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek