2009 07 07

Antrasis jaunių pralaimėjimas planetos čempionate

Antrą pralaimėjimą penktose pasaulio jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių Naujojoje Zelandijoje rungtynėse patyrė aštuntfinalio etapo E grupėje rungtyniaujanti bei dėl kelialapio į ketvirtfinalį kovojanti Lietuvos rinktinė.
Lietuviai pasaulio čempionate patyrė antrą pralaimėjimą
Lietuviai pasaulio čempionate patyrė antrą pralaimėjimą. / fiba.com nuotr.

Antradienį lietuviai 78:95 (18:23, 16:34, 28:19, 16:19) turėjo pripažinti trečią pergalę čempionate iškovojusių Prancūzijos bendraamžių pranašumą.

Ypač nesėkmingai lietuviams susiklostė antras mačo kėlinys, po kurio varžovai savo persvarą padidino nuo 5 iki 23 taškų (34:57). Visos pastangos pasivyti nutolusius prancūzus antroje mačo pusėje buvo bevaisės, nors po trijų kėlinių komandas skyrė 14 taškų (62:76), o paskutiniame ketvirtyje, likus žaisti 6 minutes, – 11 taškų (68:79).

Lietuviai varžovams pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (27:40), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16:12), akivaizdžiai nusileido prancūzams pagal perimtus kamuolius (3:15) bei padarytas klaidas (18:8).

24 taškus lietuviams pelnė Adomas Drungilas (9 sugriebti kamuoliai), 17 – Dovydas Redikas, 12 – Donatas Motiejūnas (5 atk. kam.), 7 – Gediminas Orelikas, po 6 – Rokas Jukonis ir Gediminas Bertašius, po 3 – Tautvydas Šležas bei Vytenis Čižauskas.

Prancūzų gretose sėkmingiausiai žaidė Christophe'as Leonard'as (22 tšk.). Trečiadienį lietuvių varžovai bus pergalingai čempionate žaidžiantys E grupės lyderiai JAV bendraamžiai, kurie antradienį susitinka su Puerto Riko rinktine.

Kitame E grupės mače antradienį Europos čempionė Graikija 100:59 (37:17, 22:5, 17:14, 24:23) sutriuškino autsaiderius Egipto krepšininkus. Keturios geriausios E grupės komandos žais pasaulio jaunių krepšinio čempionato ketvirtfinalyje.