2015 02 22 /20:41

Antroje rungtynių dalyje „Šiauliai“ perlaužė „Juventus“ ir iškovojo LKF taurės bronzą

Vilniaus „Lietuvos rytui“ LKF taurės pusfinalyje rimtų problemų pridarę„Šiaulių“ krepšininkai sekmadienį uždėjo vyšnią ant pasirodymo turnyre torto. „Šiauliai“ po atkaklios kovos ir kone idealaus žaidimo antroje mačo pusėje 77:62 (13:24, 21:18, 20:10, 23:10) įveikė Utenos „Juventus“.
Pergalės akimirkos
Pergalės akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pirmajame kėlinyje puikaus Arvydo Šikšniaus žaidimo vedama „Juventus“ komanda staigiai šovė į priekį. Pora puolėjo tritaškių, sėkmingi prasiveržimai ir 11 surinktų taškų leido Utenos klubu išsiveržti į priekį 24:13.

Antrajame ketvirtyje „Šiaulių“ gretose prabilo Gintaras Leonavičius, kurio reidai į baudos aikštelę varė komandą į priekį. Sužaidus 4 minutes „Juventus“ persvara sumažėjo iki 4 taškų (26:22), tačiau ketvirčio pabaigoje ji buvo beveik atstatyta – 40:32. Per du ketvirčius „Juventus“ pataikė 5 iš 7 tritaškių, o „Šiauliai“ vos 3 iš 19.

Po pertraukos viskas apvirto aukštyn kojomis, „Šiauliai“ antrąją mačo dalį laimėjo net 43:20. Trečiojo ketvirčio viduryje po krūvos „Šiaulių“ žaidėjų pražangų „Juventus“ pirmavo solidžia persvara – 52:41. Trečiojo ketvirčio pabaiga buvo pažymėta Juliaus Juciko dominavimu, o „Juventus“ vidurio puolėjas Nikita Barinovas saviems labiau trukdė nei padėjo.

Rusas kelis kartus suklydo puolime, švaistė nereikalingus metimus, o gynyboje prieš J.Juciką nepadarė nieko. „Centro“ vedami šiauliečiai trečią ketvirtį užbaigė spurtu 13:0.

J.Jucikas ketvirtajame kėlinyje jau jautėsi lyg solo koncerte ir vieną po kito dėliojo kamuolius į krepšį. „Juventus“ žaidėjai nepataikė net būdami laisvi, tad šiauliečių aikštės gynyba veikė lyg iš natų. Mačo pabaigoje uteniškiai tik stebėjo, kaip „Šiaulių“ krepšininkai skirtumą padidino iki kone triuškinančio.

„Šiauliai“: J.Jucikas (10/13 dvit., 7 atk. kam.) 21, G.Leonavičius 18, R.Giedraitis (6 atk. kam.) 15, R.Olanderis (8 atk. kam.) 9, V.Šulskis 7.

„Juventus“: A.Šikšnius (6 atk. kam.) 16, S.Kulvietis (9 atk. kam.) 12, N.Barinovas 9, V.Dabkus ir R.Broadusas (3/11 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Julius Jucikas

Ketvirtasis kėlinys: „Juventus“ – „Šiauliai“ 62:77  (24:13, 18:21, 10:20, 10:23)

9 min. „Šiaulių“ krepšininkai jau žinojo – bronza priklauso jiems. Įmestas tritaškis, puiki gynyba ir dar vienas J.Juciko dėjimas iš viršaus likus žaisti pusantros minutės nubraukė visus „Juventus“ šansus – 58:71.

8 min. Po pertraukėlės V.Dabkus įmetė lengvą dvitaškį, tačiau šiauliečiai atsakė tuo pačiu. Uteniškiai dukart iš eilės nepataikė tritaškių laisvi. Penktąją pražangą gavus V.Šulskiui baudas sumetė S.Kulvietis – 58:66.

6 min. G.Leonavičius nepataikė tritaškio, tačiau J.Jucikas metimą pataisė, „Šiauliai“ jau pirmavo dviženkle persvara – 54:64.

5 min. „Juventus“ žaidimas byrėjo. Šiauliečiai, matydami, kad varžovai nesugeba pataikyti net iš gerų situacijų, gynėsi aikšte ir tai puikiai veikė. Po R.Broaduso nepataikyto metimo J.Jucikas sudrebino krepšį dar vienu galingu dėjimu – 54:62.

4 min. Tylą nutraukė R.Giedraičio dvitaškis į kurį tuo pačiu atsakė V.Dabkus. R.Olanderis smeigė tritaškį – 54:59.

2 min. Pirmos dvi minutės buvo tuščios. „Juventus“ žaidė geriau, dukart iš eilės kone laisvą po krepšiu išvedė V.Dabkų, tačiau šis nepataikė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Juventus“ – „Šiauliai“ 52:54 (24:13, 18:21, 10:20)

10 min. Nepadėjo ir minutės pertraukėlė. N.Barinovas įlipo į medį, o „Šiauliai“ surengė pavyzdingą ataką, pasibaigusią J.Juciko dėjimu. N.Barinovas po to sužingsniavo. Paskutinė ataka priklausė šiauliečiams – R.Giedraitis veržėsi po krepšiu ir įmetė puikų dvitaškį, „Šiauliai“ ketvirtį užbaigė pirmaudami 54:52.

9 min. „Juventus“ aukštaūgis N.Barinovas, prieš kurį J.Jucikas įmetė su pražanga, toliau pjovė grybą. Puolime rusas sužingsniavo, po to peleido nereikalingą tritaškį, kuris baigėsi greita ataka ir R.Giedraičio dvitaškiu – 52:50.

8 min. Kelios nerezultatyvios atakos ir persvara smarkiai sumažėjo. Šiauliečiai įmetė porą dvitaškių, o J.Juciko metimas su pražanga ir taikli bauda sumažino skirtumą iki 4 taškų – 52:48.

6 min. R.Broadusas sumetė baudas, o kitoje atakoje „Šiauliai“ per kelias akimirkas prisirinko 5 komandines pražangas. S.Kulvietis baudų metimais atstatė dviženklį pranašumą – 52:41.

4 min. Po kelių iš eilės netaiklių tritaškių pagaliau įmetė G.Leonavičius. N.Barinovas į tai atsakė puikiu dvitaškiu pašokus – 48:41.

2 min. „Juventus“ ketvirtį pradėjo dvitaškiu, o „Šiauliai“ prametė dar porą tritaškių – 46:38.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vytautas Šulskis

Antrasis kėlinys: „Juventus“ – „Šiauliai“ 42:34 (24:13, 18:21)

Per du ketvirčius „Juventus“ pataikė 5 iš 7 tritaškių, o „Šiauliai“ vos 3 iš 19. Kovoje dėl kamuolių uteniškiai irgi pirmavo įtikinamai – 23:15.

10 min. „Juventus“ kietai žaidė gynyboje, rinkosi daug pražangų, tačiau šiauliečiams baudos nekrito. Prasidėjus lemiamai minutei E.Stanionio tritaškis grąžino dviženklę „Juventus“ persvarą – 40:30. Ketvirtis baigėsi uteniškiams pirmaujant 8 taškais – 42:34.

7 min. Po minutės pertraukėlės „Juventus“ pataikė porą dvitaškių iš eilės, tačiau šiauliečiai neleido varžovams nutolti. Gerai žaidęs G.Leonavičius jau turėjo 11 taškų – 32:27. „Šiauliai“ dažnai puikiai sužaisdavo puolime, išvesdavo krepšininkus laisvus prie tritaški, tačiau metimai nekrito, R.Alijevas jau prametė tris.

4 min. Utenos ekipa toliau strigo, o po šiauliečio tritaškio persvara dar labiau sumažėjo – 26:22.

3 min. Antrajame ketvirtyje startavo geriau jau „Šiauliai“. Vienas prieš vieną daug žaidę šiauliečiai pataikė kelis iš eilės dvitaškius ir sumažino „Juventus“ persvarą – 26:19.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Arvydas Šikšnius

Pirmasis kėlinys: „Juventus“ – „Šiauliai“ 24:13

10 min. S.Kulvietis ir N.Barinovas įmetė dar po tritaškį ir „Juventus“ jau pradėjo triuškinti varžovus – 24:12. Jis sumažėjo tik tašku.

7 min. A.Šikšnius skandino varžovus toliau – smeigė antrą tritaškį. „Šiaulių“ krepšininkams pulti sekėsi labai sunkiai – 18:10.

6 min. Netrukus tritaškį įmetė A.Šikšnius, kuris buvo surinkęs 8 iš 12 komandos taškų. Šiauliečiai rezultatyvios atakos nesurengė, o S.Kulvietis pataikė dvitaškį su pražanga ir „Juventus“ pirmavo 15:10.

4 min. Rungtynes geriau pradėjo uteniškiai – dvi atakos iš eilės baigėsi 4 A.Šikšniaus taškais. R.Gedraitis smeigė tritaškį, tačiau po kelių akimirkų dar kartą iš trijų taškų zonos pataikė „Šiauliai“. Po V.Šulskio tritaškio jie pirmavo 10:7.

Penktadienį didžiausią turnyro staigmeną, įveikdami LKL vicečempioną „Neptūną“, pateikę „Šiauliai“, šeštadienį rimtai į atlapus kibo ir Vilniaus „Lietuvos rytui“. Trečiajame ketvirtyje šiauliečiai vienu metu pirmavo 42:30.

Nors žaisti gali tik aštuoni krepšininkai, kurių vienas mače pasirodė tik epizodiškai, tačiau „Šiauliai“ varžovams pralaimėjo tik nesėkmingo ketvirtojo kėlinuko metu. Akivaizdžiai pavargę šiauliečiai nesugebėjo atlaikyti kur kas ilgesnį atsarginių suolelį turėjusio „Lietuvos ryto“ spaudimo.

Nepakankamai priekinės linijos žaidėjų turėjusi „Šiaulių“ komanda kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 27:50 ir tai gelbėjo net 23 klaidas padariusį „Lietuvos rytą“.

Kitame pusfinalyje šeštadienį „Juventus“ nesugebėjo pasipriešinti „Žalgiriui“, nors šį sezoną abi šių komandų tarpusavio rungtynės baigėsi komandas skiriant vos taškui.

Lietuvos čempionai galingai pradėjo susitikimą, greitai įgijo dviženklę persvarą ir išlaikė ją beveik iki pat susitikimo pabaigos. Išimtimi tapo tik trumpas „Juventus“ spurtas antrajame ketvirtyje (30:35).

Utenos ekipa „Žalgiriui“ nusileido beveik visose kategorijose (tik klaidų ekipos padarė vienodai – po 16). Dvitaškius kauniečiai metė net 74 proc. taiklumu, kai uteniškiai vos 44 proc. Kova po lenta pralaimėta 27:35, rezultatyvių perdavimų grafoje praraja irgi didžiulė – 15:25.

Vis dėlto, toks rezultatas leidžia tikėtis, kad „Juventus“ žaidėjai mače dėl trečiosios vietos bus šviežesni negu dvi itin atkaklias rungtynes per dvi dienas žaidę šiauliečiai. Komandos lyderis R.Broadusas su „Žalgiriu“ žaidė tik 21 minutę, tad bus kupinas jėgų – amerikietis šį sezoną į „Šiaulių“ krepšį taškus meta itin puikiai.