2015 03 02

LKL čempionate „Šiauliai“ ir „Dzūkija“ šventė lengvas pergales

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate „Šiauliai“ (12/15) namuose 108:64 (15:16, 27:21, 33:17, 33:10) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (5/24) ekipą.
Pergalės akimirkos
Pergalės akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Susitikimą šešiais taškais iš eilės pradėjo Vaidotas Volkus. Tačiau tuomet po keturis taškus įmetė Rokas Giedraitis bei Vytautas Šulskis ir aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą 8:8. Į tai svečiai atsakė dviem tritaškiais 14:8. Dar sėkmingesne atkarpa atsakė „Šiauliai“ ir po Karolio Babkausko tritaškio išsiveržė į priekį (15:14), vis dėlto ketvirtį sėkmingu prasiveržimu baigė svečiai ir po pirmų dešimties minučių turėjo minimalų pranašumą 16:15.

Novaras Gadsonas antrą ketvirtį pradėjo dominuodamas po krepšiu ir leido svečiams pirmauti 27:21. Rolando Alijevo ir Roko Giedraičio tritaškiai išlygino rezultatą 27:27. Jeffery Alleno dėjimas su pražanga išbudino visą areną ir šiauliečiai perėmė iniciatyvą 32:27. Aikštelės šeimininkams nutolti neleido taiklūs „Nevėžio“ krepšininkų dvitaškiai ir po pirmos rungtynių pusės ekipas skyrė penki taškai – 42:37.

Trečią kėlinį spurtu 8:0 pradėję aikštelės šeimininkai privertė prašyti minutės pertraukėlės Mindaugą Budzinauską 50:37. Po trijų kėlinių šiauliečiai pirmavo 75:54.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo formalumu abiems ekipoms. Aikštelės šeimininkai džiugino sirgalius efektingais dėjimai ir po vieno iš jų skirtumas pasiekė 30-ies taškų ribą – 88:58. Šimtąjį šiauliečių tašką pelnė Arūnas Sajavičius, o rungtynes saulės miesto atstovai laimėjo rezultatu108:64.

„Šiauliai“: J.Allenas 21 tšk. (10 at. kam.), R.Giedraitis 18 tšk., K.Babkauskas 14 tšk., G.Leonavičius 13 tšk.

„Nevėžis“: M.Monroe 18 tšk., V.Volkus 16 tšk., R.Camphoras 14 tšk.

Šešioliktą pergalę 28-ose LKL čempionato rungtynėse škovojo šeštoje vietoje esanti Alytaus „Dzūkijos“ komanda, pirmadienį namuose 101:74 (12:22, 32:20, 32:15, 25:17) nugalėjusi devintąją poziciją užimančius „Prienų“ (6 pergalės ir 22 pralaimėjimai) krepšininkus.

28 taškus nugalėtojams pelnė Artūras Jomantas, 20 – Fiodoras Dmitrijevas, 16 – Paulius Dambrauskas.

Martynas Linkevičius į šeimininkų krepšį įmetė 15 taškų, Vidmantas Sragauskis – 14, Dominykas Milka – 13, Paulius Ivanauskas – 10.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/3), lenkiantis vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (24/4) ir praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (22/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):