Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2011 01 05

Antroji jaunųjų „Žalgirio“ krepšininkų pergalė Eurolygos jaunimo atrankos turnyre

Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Katalonijoje ir toliau sėkmingai rungtyniauja Arūno Visocko vadovaujami jaunieji žalgiriečiai. Trečiadienį lietuviai užtikrintai įveikė Badalonos „Joventut“ bendraamžius – 85:69. Ispanams tai buvo pirmoji nesėkmė, o kauniečiams – antroji pergalė.
Krepšinis
Krepšinis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Susitikimą drąsiau pradėjo Badalonos klubas, sužaidus dvi minutes pirmavęs rezultatu 4:0. Pirmuosius taškus kauniečiams pelnė vienas lyderių Tauras Jogėla (2:4). Šio pėdomis netrukus pasekė ir kiti komandos draugai, ir savo progą iš tolimos distancijos išnaudojus Kasparui Vecvagarui ekipas skyrė tie patys du taškai – 8:10. Po akimirkos puolime pasižymėjo T.Jogėla, Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius, tuo tarpu „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (13:10). Panašiai ketvirtis ir baigėsi – 16:14, rašo Žalgiris.lt.

Nors antrojo kėlinuko pradžioje „Joventut“ krepšininkai atsilikimą aptirpdė iki minimumo (15:16), tolimesnių įvykių šie prisiminti tikrai nenorėtų. Drausmingai žaidę žalgiriečiai spurtavo 15:2 bei po T.Dimšos taiklaus šūvio nutolo – 31:17. Tiesa, taip anksti kelti baltos vėliavos ispanai nesiruošė ir sugebėjo nežymiai sumažinti atsilikimą (27:37), kurį baudų metimais greitai vėl kiek padidino Marius Grigonis (39:27). Prieš pat didžiąją pertrauką varžovams vis tik pavyko deficitą sumažinti iki vienženklio skaičiaus – 31:39.

Antroji susitikimo dalis prasidėjo permainingai – nors kauniečiai kontroliavo žaidimą, varžovai neleido šiems lengviau atsikvėpti ir vis alsavo į nugarą. Kiek saugiau lietuviai galėjo pasijausti dar vieną tritaškį į priešininkų krepšį įsūdžius Kasparui Vecvagarui – 48:38. Ketvirčio pabaigoje po Luko Lekavičiaus metimo švieslentėje degė skaičiai 54:42. Įdomu, jog vienu metu toks pats rezultatas buvo ir vakar dienos dvikovoje su „Manresa“. Ketvirtį ir vėl sėkmingai užbaigė M.Grigonis, šį kartą dvitaškiu su pražanga – 57:45.

Lemiama turėjusi tapti dvikovos dalis tapo tik formalumu. Per pirmas septynias kėlinuko minutes ispanai sugebėjo surinkti vos keturis taškus, kai tuo tarpu žalgiriečiai – kur kas daugiau. Po Aurimo Majausko taiklaus metimo skirtumas išaugo jau iki 19 – 68:49. Nors per likusį laiką „Joventut“ žaidėjai sugebėjo sumažinti atsilikimą, užtikrintą pergalę šventė jaunieji žalgiriečiai (85:69), kurių trečiadienio vakarą laukia dar vienas mūšis.

„Žalgiris“: T.Jogėla 17, J.Tamulis 15, K.Vecvagaras 14, S.Kymantas 10 (7 atk. kam.), M.Grigonis 9, T.Dimša 8 (4 atk. kam.), A.Majauskas 7 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 4, S.Raupys 1 (7 atk. kam.).

„Joventut“: A.Homsas 29, G.Vivesas 11, B.Letuni 9.

Grupės turnyrą kauniečiai trečiadienį baigs rungtynėmis su Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) komanda, kuri antrajame ture žaidžia su Manresos „Catalana Occident“ (Ispanija) penketuku.

B grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) – „CB L'Hospitalet“ (Ispanija)    94:51

A grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. „Regal FC Barcelona“ (Ispanija)         2  0  169:154
2. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)       1  1  181:145
3. Madrido „Real“ (Ispanija)               1  1  165:137
4. „CB L'Hospitalet“ (abi Ispanija)        0  2  113:192

Į pusfinalį, kurio nugalėtojai išsiaiškins vienintelio kelialapio į Barselonoje (Ispanija) gegužės 5–8 dienomis vyksiantį ULEB Eurolygos „Nike International Junior“ finalinį turnyrą savininką, pateks po dvi geriausias grupių komandas.