2012 01 25 /2012 01 26

Prakeiksmas tęsiasi: „Žalgiris“ pralaimėjo „Bennet“ vieno taško skirtumu

Kauno „Žalgirio” krepšininkai nenutraukė ištisus metus komandą lydinčio prakeiksmo. Išvykoje kauniečiai nelaimėjo ir šįkart. Kaip nelaimėjo pastaruosius aštuonerius metus. Eurolygos „Top 16″ etape kauniečiai patyrė apmaudų pralaimėjimą po itin dramatiškos kovos ir nusileido Kantu „Bennet" komandai rezultatu 78:79 (17:21, 19:11, 23:17, 19:29).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ pirmavo beveik visą mačą ir itin sėkmingai žaidė kėlinių pradžias. Sėkminga buvo ir ketvirtojo kėlinio pradžia, kai žalgiriečiai turėjo net 13 taškų persvarą (64:51). Tuomet svečiai paleido iniciatyvą iš rankų, pralaimėjo keturių minučių atkarpą net 2:15 ir leido varžovams atstatyti pusiausvyrą. Galiausiai paskutinėmis sekundėmis žalgiriečiai atidavė šeimininkams ir pergalę.

Tai buvo jau aštuonioliktoji „Žalgirio“ komandos nesėkmė iš eilės Eurolygos „Top 16“ etapo išvykos rungtynėse. Pastarąjį kartą „Top 16“ etape svečiuose „Žalgiris“ pergalę šventė 2004 metų kovo 4 dieną.

Rungtynių eiga:

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai gynėsi pusę pirmojo kėlinio, o jam įpusėjus leido varžovams įmesti vos du taškus (6:2). P.Jankūnas, M.Popovičius ir D.Šalenga sėkmingai atakavo iš toli ir vienu metu „Žalgiris“ įgijo šešių taškų persvarą (12:6). Antroji kėlinio pusė klostėsi ne taip sėkmingai – varžovai įsimėtė, pasivijo varžovus ir kėlinio pabaigoje pirmą kartą išsiveržė į priekį – 21:17.

Antrojo kėlinio pradžia vėl sėkmingiau klostėsi Kauno „Žalgiriui“. Šešis taškus be atsako pelnę svečiai, įsiveržė į priekį ir per pirmąsias penkias kėlinio minutes leido šeimininkams pelnyti vos tris taškus (25:24). Tiesa, vėliau „Bennet“ vėl prisiminė taiklių metimų skonį. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir aikštėje virė atkakli kova (29:29, 32:32). Galbūt įkvėpti fantastiško D.Šalengos tritaškio metimo kone iš vidurio aikštės, žalgiriečiai paskutiniąją kėlinio minutę sužaidė tiksliai ir prieš didžiąją pertrauką turėjo keturių taškų persvarą 36:32.

Fantastiškas D.Šalengos metimas:

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ siekė kontroliuoti žaidimą ir gana tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Puiki gynyba, kova dėl atšokusių kamuolių ir tikslūs tolimi metimai leido žalgiriečiams atitrūkti nuo varžovų ir įgyti dviženklę persvarą. S. Weemso ir D. Collinso pastangos leido svečiams  lengviau atsikvėpti kėlinio pabaigoje – 52:42.

Vos tik lemiamame kėlinyje „Žalgiriui“ pavyko atitrūkti (64:51), kauniečiai įkrito į duobę ir pralaimėję atkarpą 0:7 išbarstė pranašumą – 58:64. T.Klimavičius pelnė dvitaškį, bet jis menkai guodė, nes „Bennet“ atsakė 8 „sausais“ taškais ir likus rungtyniauti 4 minutes viskas prasidėjo iš naujo – 66:66. Tuomet komandos pradėjo baudų metimo loteriją, kurioje neklydo nė vienos komandos žaidėjai. Likus žaisti kiek daugiau nei trims sekundėms, S.Weemsas specialiai metė baudą pro šalį, atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus, taip išlygindamas rezultatą. Deja, žalgiriečiai neapsigynė, prasižengė prieš varžovus ir jie pataikę vieną baudos metimą šventė dramatišką pergalę 79:78.

Mačo atomazga:

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 15 (1/5 trit.), Sonny Weemsas 14 (0/3 trit.), Marko Popovičius 12 (2/4 trit.), Dainius Šalenga 9 (3/3 trit.), Robertas Javtokas 8 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 7, Mantas Kalnietis 5 (5 rez. perd., 1/6 dvit.), Vytenis Lipkevičius 4 (2/2 dvit.), Tadas Klimavičius ir Milovanas Rakovičius po 2, Tomas Delininkaitis taškų nepelnė.

„Bennet“: Gianluca Basile 15 (6 rez. perd., 3/5 trit., 23 n.b.), Georgas Shermadini 12, Denisas Marconato 9 (4/4 dvit.), Vladimiras Micovas (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Nicolas Mazzarino (2/2 trit.) ir Maartenas Leunenas po 8, Manucharas Markoišvili 7 (3/3 dvit.), Nico Gianella 5, Gregas Brunneris 4, Andrea Cainciarini 3.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais ketvirtadienį, vasario 2 dieną, svečiuose su „Regal Barcelona“.