Publikuota: 2012 sausio 24d. 18:09 , atnaujinta: 2012 sausio 24d. 21:13

Sunki pergalė iškovota: „Lietuvos rytas“ parklupdė „Benetton“ ekipą

Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jonas Valančiūnas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pasiekė savo tikslą – iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės „Top 16“ etape ir nutraukė nesėkmių seriją. Sostinės klubas „Siemens“ arenoje po sunkios kovos 78:69 (16:15, 21:15, 9:16, 31:23) įveikė pirmąjį pralaimėjimą patyrusią Trevizo „Benetton“ ekipą ir sustiprino savo galimybes prasibrauti į kitą etapą.

L grupėje „Lietuvos rytas“ į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę, o „Benetton“ klubą privertė pripažinti pirmąjį pralaimėjimą.

Iki šio susitikimo Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai buvo pralaimėję net keturis iš penkių paskutinių savo žaistų mačų: nuleistomis galvomis paliko aikštelę Krasnodare, Nimburge ir dukart namuose.

Į Europos taurės ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias grupės komandas.Turnyro nugalėtojas iškovos tiesioginį kelialapį į kitų metų Eurolygos varžybas.

Kitas Europos taurės turnyro rungtynes „Lietuvos rytas“ žais po savaitės namuose su ALBA ekipa.

Runtynių eiga

A.Džikičius nusprendžia į startinį penketą neleisti amerikiečio T.Rice'o ir šis sprendimas, regis, buvo teisingas. A.Rasičius vien per pirmąjį kėlinį įmetė 8 taškus ir pirmoje kėlinio dalyje padėjo savo komandai kiek atsiplėšti nuo „Benetton“. 7-ąją minutę ekipas skyrė rekordinė 8 taškų persvara (15:7), tačiau jos išsauoti „Lietuvos rytui“ nepavyko. Po pirmojo kėlinio komandas teskyrė vienas taškas (16:15).

Pirmąsias dvi kėlinio minutes tęsėsi dar pirmojo ketvirčio pabaigoje prasidėjusi „Lietuvos ryto“ taškų sausra. Gynyboje šeimininkai neturėjo didelių problemų, todėl svečiai tik kartą buvo persvėrę rezultatą savo naudai 17:16. Vėliau „įsimėtė“ T.Rice'as ir sostinės klubas po truputį ėmė didinti savo pranašumą (25:22, 27:22, 29:22). Tiesa, atitrūkti nuo „Benetton“ nepavyko – svečiai rasdavo silpnąsias varžovų puses ir tiksliai realizavo baudų metimus. Po dviejų kėlinių komandas skyrė septyni taškai – 37:30.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ pranašumą sėkmingai saugojo tik pusę kėlinio. Šeimininkai turėjo rekordinę dešimties taškų persvarą 40:30, tačiau per likusias devynias minutes teįmetė šešis taškus ir leido „Benneton“ sugrąžinti intrigą rungtynėse. Netaiklūs „Lietuvos ryto“ metimai, klaidos ir pražangos leido jų varžovams ne tik pasivyti, bet ir kėliniui baigiantis persverti rezultatą savo naudai (47:46).

Lemiamą ketvirtą kėlinį R.Seibutis pradėjo dviem taikliais tolimais metimais iš kraštų (52:47). Italai nepasidavė, bet du iš eilės galingi J. Valančiūno dėjimai leido išlaikyti 9 taškų persvarą - 67:58. Po R. Seibučio reido su pražanga šeimininkų padėtis tapo dar geresnė - 72:62 (likus žaisti 2 min.). Per likusį laiką „Benetton“ stebuklo sukurti nebepavyko ir Vilniaus komanda šventė pergalę rezultatu 78:69.

Įdomu, kad šiame mače jaunojo „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjo jono Valančiūno žaidimą stebiėjo Toronto „Raptors“ atstovai - komandos prezidentas Bryanas Colangelo ir ekipos operacijų viceprezidentas Edas Stefanskis.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 17 (10 atk. kam., 7 išpr. praž., 24 n.b.), Mindaugas Katelynas 14 (7 atk. kam.), Renaldas Seibutis 13, Aleksandras Rašičius 12, Lawrence'as Robertsas 9, Tyrese'as Rice'as 8.

„Benetton“: Jeffrey Viggiano 15, Marcusas Goree 12, Vladas Moldoveanu 11, Sani Becirovičius 10 (9 rez. perd., 0/5 dvit., 0/3 trit., 10/10 baudų), Gino Cuccarolo 8.