TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Sabonis Azerbaidžane: „Gali ateiti ir tokia diena, kai Lietuva patirties klausimu pagalbos kreipsis į Azerbaidžaną“

Šventės akimirka
Luko Balandžio nuotr. / A.Sabonis į Azerbaidžaną nuvyko pasišnekėti apie krepšinio perspektyvas bei pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Azerbaidžano sostinėje Baku viešintis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis pažėrė šios šalies krepšinio vadovams begalę įdomių ir vertingų pasiūlymų, pažadėjo visokeriopą pagalbą vystant krepšinį Azerbaidžane ir padalijo patarimų, kaip išugdyti savo šalies krepšinio rinktinės strategą, rašo portalas azerisport.com.

„Noriu padėti jūsų šalies krepšiniui. Žinau, kad Azerbaidžane yra mylimas sportas. Tai gerai, kad Azerbaidžano krepšinio federacija rodo ryžtą, nežada sustoti ir juda į priekį. Lietuvoje yra tokia pati situacija. Mus palaiko apačios ir viršus, yra nemažai rėmėjų. Mūsų šalys gerbia vienas kitą, tad – bendradarbiaukime“, – pokalbį su Azerbaidžano krepšinio federacijos atstovais pradėjo A.Sabonis.

Į Baku LKF vadovas ir garsiausias Lietuvos krepšininkas atvyko ne tuščiomis – šeimininkams buvo pasiūlyta bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų valstybių federacijų.

„Jei jūs žadate puoselėti krepšinį ir tai jau darote – aš su jumis. Ši sutartis ir galima bendradarbiavimo programa padės jūsų treneriams ir žaidėjams judėti į priekį. Juk krepšinyje neįmanoma be gero trenerio ir žaidėjų“, – teigė A. Sabonis.

Jis priminė vietos krepšinio federacijos atstovams, jog 2013 metų Europos krepšinio čempionato atrankos cikle azerbaidžaniečių iškovotos pergalės prieš Švedija, Bulgariją ir Liuksemburgą – ir lietuvių nuopelnas.

„Pergalėse yra ir lietuvių pėdsakas“, – kreipdamasis į rinktinės žaidėjus Tairą Bachiševą, Fuadą Niftalijevą, Anarą Saryjevą kalbėjo Lietuvos krepšinio legenda.

Mat prieš kurį laiką Azerbaidžano krepšinio rinktinę treniravo garsus mūsų šalies krepšinio specialistas Rimas Kurtinaitis, o rinktinė treniruočių stovyklas vykdė ir Lietuvoje.

Man užtektų ketverių metų, kad parengčiau trenerį vadovauti rinktinei.

Šnekėdamas apie trenerių parengimą nacionalinėms rinktinėms, A.Sabonis teigė, kad siūlomas futbolo modelis netinka krepšiniui. Azerbaidžano futbolo ekipą treniruoja vokietis Berti Vogtsas, o šios šalies klubinėse komandose yra nemažai Vokietijos futbolo specialistų. LKF prezidentas tikino, kad kitų šalių specialistai negali taip prisidėti prie sporto šakos progreso kaip vietiniai.

„Nėra itin svarbu, kad prie rinktinės vairo būtų pastatytas lietuvis ar jis būtų paskirtas nacionalinės komandos koordinatoriumi. Man užtektų ketverių metų, kad parengčiau trenerį vadovauti rinktinei, tačiau su sąlyga, kad jis mokytųsi, sužinotų krepšinio niuansus ir perimtų patirtį būtent Lietuvoje. Gali ateiti ir tokia diena, kai Lietuva patirties klausimu kreipsis pagalbos į Azerbaidžaną. Jei jūsų treneris norės dar labiau tobulėti – galiu padėti su mokslais Anglijoje“, – pasiūlymus žėrė A.Sabonis.

Azerbaidžano krepšinio federacijos atstovai padėkojo A.Saboniui, jog šis dar vasarą parodė draugiškumą šios šalies atžvilgiu. LKF leido azerbaidžanietiškų šaknų turinčiam krepšininkui Rolandui Alijevui atstovauti Azerbaidžano krepšinio rinktinei per Europos čempionato atranką, tačiau FIBA reglamentas neleido R.Alijevui šiemet užsivilkti šios valstybės rinktinės marškinėlių.

„Jei atsiras ir dar vienas krepšininkas su azerbaidžanietiškomis šaknimis ir jis norės būti jūsų rinktinėje – mes neprieštarausime“, – kalbėjo A.Sabonis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek