TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Sabonis: rinktinės trenerį rinksime ketveriems metams, nesvarbu, kokie bus rezultatai

Arvydas Sabonis
BFL nuotr. / Arvydas Sabonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kam bus patikėtas Lietuvos krepšinio rinktinės trenerio vairas, sužinosime šio mėnesio pabaigoje. Federacijos prezidentas Arvydas Sabonis neatskleidė nė vieno galimo kandidato, tačiau pareiškė norą jį rinkti ketverių metų laikotarpiui.

„Jeigu ir yra kažkokie susitikimai su kandidatais, aš jums nieko nepasakosiu. Galite ieškoti tų gandų, jeigu jums patinka, o mes per posėdį rugsėjo pabaigoje viską pasakysime konkrečiai“, – gausiam žiniasklaidos būriui kalbėjo LKF prezidentas A.Sabonis.

Šalies krepšinio federacijos vadovas neištarė nė vienos konkrečios pavardės. Jis paprašė neskleisti gandų, o kantriai laukti iki šio mėnesio pabaigos.

Šiuo metu LKF intensyviai domisi būsimais kandidatais, kuriems veikiausiai yra žadama sutartis ketveriems metams.

„Dabar renkame informaciją apie kandidatus, jeigu ką, visi treneriai yra, kurie buvo. Visi kažką laimėjo, po to pralaimėjo. Tai normalu, nebus Lietuvoje taip, kad visą laiką laimėtume. Kiekvienas treneris atliko didelį darbą ir visi turi laimėjimų. Nėra nė vieno blogo“, – tikino A.Sabonis. 

– Ar galime tikėtis tokio stratego, kuris dar netreniravo rinktinės? Ar galime sulaukti ir senbuvių?

– Dabar dar nieko nekomentuosiu. Man asmeniškai nėra „buvusių“, jeigu mes jų turėtume „penkis aukštus“ tada taip, bet man buvusių nėra, jie visi dirba, jų visų reikia.

– Tradiciškai sutartis su treneriu yra sudaroma olimpiniam ciklui. Jūs, kaip buvęs krepšininkas, pasakykite, ką reiškia naujas treneris komandai?

– Kaip žinote, yra keletas žaidėjų, kurie jau baigė pasirodymą rinktinėje. Kaip bebūtų, šiam olimpiniam ciklui komanda jaunės, kartų kaita įvyks. Treneris turi būti renkamas ketveriems metams, nežiūrint, kas įvyks su rezultatais. Yra tikslas – olimpiada. Ji – svarbiausia. Europos ir pasaulio čempionatai yra pasiruošimo eiga tam. 

Nereikia reaguoti, galime ir Europoje nieko nelaimėti. Visur esame buvę – ir viršuje, ir apačioje, taip kad  sensacijų daryti nereikia. Turime susitelkti ir priimti tokius sprendimus, kurie būtų veiksmingi. Norisi, kad mes kažką Rio de Žaneire, taip gražiai skamba „Rio de Žaneiras“, pasiektume.

– Jums teko žaisti šiame mieste?

– Ne, neteko, tik oro uoste esu buvęs (juokiasi).

Neturime mes tiek trenerių ir tiek pinigų, kad galėtume turėti nacionalinės rinktinės trenerį tik šiam darbui.

– Sulaukėme ir federacijos opozicijos nepasitenkinimo. Ką jūs žinote apie neva sukurtą „trenerių dešimtuką“?

– Paklauskite savo kolegų apie tuos „dešimtukus“, yra, kas viską žino, bet kiek aš žinau, tokių nesąmonių nėra. Aš laikraščių nelabai skaitau, bet ausis turiu (šypsosi). Žinoma, kad kažkas iš jų pasisakė, neneigiu, bet va, koks ten dešimtukas. Komandų iš viso dvylika būna, tad vadinasi dar dviejų trūksta.

– Jeigu treneris bus išrinktas olimpiniam ciklui, vadinasi jis ketverius metus galės jaustis saugus?

– Aš nematau, už ką reikėtų jį atleisti. Už ką? Jeigu Europoje bus devinti, tai jau reikės atleisti? Tada kam mes jį renkame olimpiniam ciklui. Tuomet ir treneriui ramu dirbti, ir komandai ramu dirbti. Tikslas, ar bus pasiektas, ar ne, matysime pabaigoje, bet kuriuo atveju sutartis bus ketveriems metams. Visiems bus lengviau, gal tik jums mažiau intrigų, bet dirbti bus kur kas geriau.

– O būsimas Lietuvos krepšinio rinktinės treneris galės treniruoti klubą?

– Neturime mes tiek trenerių ir tiek pinigų, kad galėtume turėti nacionalinės rinktinės trenerį tik šiam darbui.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

– Kaip įvertintumėte Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymą Londono olimpiadoje? Ko pritrūko iki geresnio rezultato?

– Ko pritrūko? Pasirengimas vyko, kova vyko, bet kažko pritrūko. Gal noro.. Su Rusija ir draugiškas rungtynes mes pralaimėjome, todėl tai nebuvo netikėta. Mūsų niekas „nesudaužė“, bet ir mes neįkandome. Nesinori sakyti, kad buvome pavargę... Rusai irgi dalyvavo atrankoje ir nieko, laimėjo medalius. Vadinasi, mes Londone buvome silpnesni.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek